ADVERTISEMENT

Live Soccer on TV and Online: Sunday Oct. 16, 2022

Oct 15

Sunday, Oct. 16, 2022

Oct 17
  • Fri
    Oct 14
  • Sat
    Oct 15
  • Sun
    Oct 16
  • Mon
    Oct 17
  • Tue
    Oct 18
  • Wed
    Oct 19
  • Thu
    Oct 20
  •  
?  
  USA/Canada - Major League Soccer
Live
+
3:00pm
Austin P3 - 2 Real Salt Lake
*Western Conference Playoff
Live
+
8:00pm
CF Montréal 2 - 0 Orlando City SC
*Eastern Conference Playoff
  England - Premier League
Live
+
9:00am
Aston Villa 0 - 2 Chelsea
Live
+
9:00am
Leeds United 0 - 1 Arsenal
Live
+
9:00am
Manchester United 0 - 0 Newcastle United
Live
+
9:00am
Southampton 1 - 1 West Ham United
Live
+
11:30am
Liverpool 1 - 0 Manchester City
  Spain - La Liga
Live
+
8:00am
Celta de Vigo 1 - 2 Real Sociedad
Live
+
10:15am
Real Madrid 3 - 1 Barcelona
Live
+
12:30pm
Espanyol 1 - 0 Real Valladolid
Live
+
3:00pm
Real Betis 3 - 1 Almería
  Italy - Serie A
Live
+
6:30am
Internazionale 2 - 0 Salernitana
Live
+
9:00am
Lazio 0 - 0 Udinese
Live
+
9:00am
Spezia 2 - 2 Cremonese
Live
+
12:00pm
Napoli 3 - 2 Bologna
Live
+
2:45pm
Hellas Verona 1 - 2 Milan
  Germany - Bundesliga
Live
+
9:30am
Köln 3 - 2 Augsburg
Live
+
11:30am
Union Berlin 2 - 0 Borussia Dortmund
Live
+
1:30pm
Bayern München 5 - 0 Freiburg
  France - Ligue 1
Live
+
7:00am
Toulouse 3 - 2 Angers SCO
Live
+
9:00am
Auxerre 1 - 1 Nice
Live
+
9:00am
Nantes 4 - 1 Brest
Live
+
9:00am
Rennes 3 - 2 Olympique Lyonnais
Live
+
9:00am
Troyes 1 - 1 Ajaccio
Live
+
11:05am
Monaco 1 - 1 Clermont
Live
+
2:45pm
PSG 1 - 0 Olympique Marseille
  Mexico - Liga MX
Live
+
8:00pm
Santos Laguna 1 - 2 Toluca
Live
+
10:00pm
Pachuca 2 - 1 Tigres UANL
  United States - NWSL
Live
+
5:00pm
Houston Dash 1 - 2 Kansas City Current
Live
+
10:00pm
San Diego Wave 2 - 1 Chicago Red Stars
  Argentina - Primera División
Live
+
12:00pm
Aldosivi 1 - 3 Talleres Córdoba
Live
+
2:30pm
Newell's Old Boys 2 - 0 Boca Juniors
Live
+
5:00pm
Godoy Cruz 0 - 1 Patronato
Live
+
5:00pm
Independiente 1 - 0 Banfield
Live
+
7:30pm
River Plate 1 - 2 Rosario Central
  Argentina - Primera Nacional
TBA
Deportivo Morón vs Instituto
Live
+
12:10pm
Gimnasia Mendoza 1 - 1 Deportivo Morón
Live
+
5:05pm
Almagro 1 - 2 Independiente Rivadavia
Live
+
5:10pm
Estudiantes Río Cuarto 1 - 0 Deportivo Riestra
Live
+
7:10pm
All Boys 0 - 2 Defensores de Belgrano
  Austria - Football Bundesliga
Live
+
8:30am
Sturm Graz 3 - 2 Wolfsberger AC
Live
+
8:30am
Rheindorf Altach 1 - 0 Hartberg
Live
+
11:00am
Austria Wien 1 - 3 Salzburg
  Belgium - Pro League
Live
+
7:30am
Standard Liège 3 - 0 Antwerp
Live
+
10:00am
Gent 3 - 0 Mechelen
Live
+
12:30pm
Anderlecht 0 - 1 Club Brugge
Live
+
3:00pm
KV Oostende 1 - 6 Union Saint-Gilloise
  Brazil - Brasileirão
Live
+
3:00pm
Palmeiras 0 - 0 São Paulo
Live
+
3:00pm
Ceará 1 - 1 Cuiabá
Live
+
5:00pm
Botafogo 0 - 1 Internacional
Live
+
5:00pm
Juventude 1 - 1 Atlético Goianiense
Live
+
6:00pm
Avaí 0 - 3 Fluminense
Live
+
6:00pm
Athletico-PR 1 - 0 Coritiba
  Brazil - Serie B
Live
+
3:00pm
Sport Recife 1 - 1 Vasco da Gama
Live
+
3:00pm
Grêmio 1 - 1 Bahia
  Colombia - Primera A
Live
+
3:00pm
Cortuluá 0 - 1 Deportes Tolima
Live
+
5:05pm
Unión Magdalena 2 - 0 Deportivo Pereira
Live
+
9:15pm
Jaguares de Córdoba 2 - 1 Santa Fe
  Ecuador - Primera A
Live
+
7:00pm
Universidad Católica 2 - 0 Emelec
Live
+
7:00pm
Barcelona 0 - 2 Aucas
Live
+
7:00pm
Mushuc Runa 0 - 1 Independiente del Valle
  England - Women's Super League
Live
+
7:00am
Manchester United 4 - 0 Brighton & Hove Albion
Live
+
8:00am
Everton 1 - 3 Chelsea FC
Live
+
9:00am
Manchester City 4 - 0 Leicester City WFC
Live
+
9:00am
Tottenham Hotspur 1 - 0 Liverpool
Live
+
1:45pm
Reading 0 - 1 Arsenal
  France - D1 Féminine
Live
+
6:45am
Rodez 2 - 1 Fleury 91
Live
+
6:45am
Bordeaux 1 - 3 Olympique Lyonnais
  Germany - Frauen-Bundesliga
Live
+
7:01am
Bayer Leverkusen 0 - 1 Meppen
Live
+
7:01am
Bayern München 4 - 0 Köln
Live
+
10:01am
SGS Essen 0 - 4 Eintracht Frankfurt
Live
+
10:01am
Werder Bremen 0 - 0 Duisburg
  Guatemala - Liga Nacional
Live
+
3:00pm
Santa Lucía 1 - 1 Malacateco
Live
4:30pm
Achuapa 2 - 2 Xinabajul
Live
+
5:00pm
Municipal 0 - 1 Antigua GFC
  Honduras - Liga Nacional
Live
+
5:00pm
Real Sociedad 0 - 0 Vida
Live
+
6:00pm
Olimpia 0 - 1 Olancho
  South America - Copa Libertadores Femenina
Live
4:00pm
Olimpia 1 - 2 Deportivo Cali
Live
4:00pm
Boca Juniors 4 - 2 Ñañas
Live
6:15pm
Always Ready 0 - 5 Corinthians Feminino
Live
6:15pm
Defensor Sporting 0 - 1 Ferroviária Feminino
  Italy - Serie B
Live
+
10:15am
Perugia 1 - 2 Südtirol
  Italy - Serie A (women)
Live
+
6:30am
Sassuolo 0 - 1 Roma
Live
+
8:30am
Sampdoria 0 - 4 Juventus
  Mexico - Liga de Expansión MX
Live
+
5:00pm
Celaya 0 - 3 Correcaminos UAT
  Netherlands - Eredivisie
Live
+
6:15am
Sparta Rotterdam 2 - 0 NEC
Live
+
8:30am
Twente 3 - 0 Groningen
Live
+
8:30am
PSV 6 - 1 Utrecht
Live
+
10:45am
AZ 1 - 3 Feyenoord
Live
+
2:00pm
Ajax 7 - 1 Excelsior
  Peru - Primera Division
Live
+
11:00am
Deportivo Municipal 1 - 0 Academia Cantolao
Live
+
2:00pm
Atlético Grau 2 - 1 Carlos Manucci
Live
+
4:00pm
ADT 4 - 1 Universidad San Martín
Live
+
4:45pm
Universitario 1 - 1 Melgar
Live
+
7:00pm
Cienciano 0 - 2 Alianza Lima
  Portugal - Taça de Portugal
Live
+
10:00am
Vilaverdense 2 - 0 Portimonense
Live
+
10:00am
Vitória Setúbal 2 - 0 Paços de Ferreira
Live
+
10:00am
AR São Martinho 0 - 2 Casa Pia
Live
+
10:00am
Tirsense 1 - 4 Leixões
Live
+
10:00am
Bragança 0 - 1 Pevidem
Live
+
10:00am
Vianense 1 - 2 Beira-Mar
Live
+
10:00am
Montalegre 1 - 3 São João Ver
Live
+
10:00am
Courense 0 - 6 Camacha
Live
+
10:00am
Dumiense 2 - 1 Real
Live
+
10:00am
Pêro Pinheiro 4 - 0 Pombal
Live
+
10:00am
Valadares Gaia 3 - 2 Chaves
Live
+
10:00am
Machico 1 - 0 Boavista
Live
+
10:00am
Oliveira Hospital 3 - 2 Rio Ave
Live
+
10:00am
Rabo Peixe 2 - 1 Sertanense
Live
+
12:00pm
Felgueiras 1932 1 - 2 Sporting Braga
Live
+
2:00pm
Varzim 1 - 0 Sporting CP
Live
+
3:45pm
Anadia 0 - 6 Porto
  Scotland - Scottish Premiership
Live
+
7:00am
Motherwell 1 - 2 Rangers
Live
+
10:00am
Aberdeen 2 - 0 Hearts
  Sweden - Allsvenskan
Live
+
9:00am
Djurgården 1 - 2 AIK
Live
+
11:30am
Mjällby 0 - 3 Hammarby
  Turkey - Super Lig
Live
+
10:00am
İstanbul Başakşehir 2 - 0 İstanbulspor
Live
+
1:00pm
Beşiktaş 2 - 2 Trabzonspor
 
Africa - CAF Champions League
 
Africa - CAF Confederation Cup
 
Albania - Superliga
 
Albania - First Division
 
Albania - Second Division
 
Andorra - Primera Divisió
 
Angola - Girabola
 
Argentina - Torneo Federal A
 
Argentina - Primera D Metropolitana
 
Australia - A-League
 
Austria - 2. Liga
 
Austria - Regionalliga
 
Austria - Landesliga
 
Azerbaijan - Premier Liqa
 
Bahrain - Premier League
 
Belarus - First League
 
Belgium - Challenger Pro League
 
Belize - Premier League of Belize
 
Bolivia - Liga de Futbol
 
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
 
Bulgaria - Parva Liga
 
Bulgaria - Second League
 
Cameroon - Elite ONE
 
Chile - Copa Chile
 
Chile - Primera B
 
Costa Rica - Liga de Ascenso
 
Côte d'Ivoire - Côte d'Ivoire Premier Division
 
Croatia - 1. HNL
 
Croatia - Prva NL
 
Croatia - Treća NL
 
Cyprus - First Division
 
Cyprus - 2. Division
 
Czech Republic - 1. liga
 
Czech Republic - 2. liga
 
Czech Republic - 3. Liga
 
Denmark - Super Liga
 
Denmark - Denmark Series
 
Denmark - Elitedivisionen
 
El Salvador - Primera Division
 
England - Championship
 
England - FA Women's Championship
 
England - Non League Division One
 
Estonia - Meistriliiga
 
Faroe Islands - Premier League
 
Finland - Veikkausliiga
 
Finland - Kakkonen
 
France - National 3
 
Georgia - Erovnuli Liga
 
Germany - Bundesliga 2
 
Germany - 3. Liga
 
Germany - Regionalliga
 
Germany - Oberliga
 
Ghana - Ghana Premier League
 
Gibraltar - Gibraltar Premier Division
 
Greece - Super League
 
Greece - Super League 2
 
Hong Kong - Hong Kong Premier League
 
Hong Kong - HKFA 1st Division
 
Hungary - NB1
 
Hungary - NB II
 
Iceland - Besta deild karla
 
India - Indian Super League
 
Indonesia - Liga 1
 
Indonesia - Liga 2
 
Ireland Republic - Premier Division
 
Ireland Republic - FAI Cup
 
Italy - Serie C
 
Japan - J2 League
 
Japan - J3 League
 
Japan - Emperor's Cup
 
Kenya - Kenyan Premier League
 
Korea Republic - K League 1
 
Korea Republic - K4 League
 
Kosovo - Superliga
 
Latvia - Virsliga
 
Lebanon - Premier League
 
Lithuania - LFF taurė
 
Luxembourg - National Division
 
Mali - Première Division
 
Malta - Premier League
 
Mexico - Liga Premier
 
Mexico - Liga MX Femenil
 
Moldova - Divizia Nationala
 
Montenegro - Prva Crnogorska Liga
 
Morocco - Botola Pro
 
Morocco - Botola Pro 2
 
Myanmar - Myanmar National League
 
Netherlands - Derde Divisie
 
Netherlands - Eredivisie Women
 
North Macedonia - Prva Liga
 
North Macedonia - Vtora Liga
 
Norway - Eliteserien
 
Norway - OBOS-ligaen
 
Norway - Toppserien
 
Panama - Liga Panameña de Fútbol
 
Paraguay - Primera Division
 
Peru - Copa Peru
 
Poland - Ekstraklasa
 
Poland - I Liga
 
Portugal - Campeonato Nacional Feminino
 
Romania - Liga I
 
Romania - Liga II
 
Russia - Premier League
 
Russia - FNL
 
Russia - FNL 2
 
Russia - Women's Football Championship
 
San Marino - Campionato
 
Saudi Arabia - Pro League
 
Scotland - SWPL 1
 
Senegal - Premier League
 
Serbia - Super Liga
 
Serbia - Prva Liga
 
Slovakia - Niké liga
 
Slovakia - 2. Futbalová Liga
 
Slovakia - 3. Futbalová Liga
 
Slovenia - Prva Liga
 
Slovenia - Druga Liga
 
Somalia - Somali First Division
 
South Africa - National First Division
 
South Africa - Varsity Football
 
Spain - Segunda Division
 
Spain - Primera Federación
 
Spain - Segunda Federación
 
Spain - Tercera Federación
 
Spain - Primera División Femenina
 
Sudan - Sudan Premier League
 
Sweden - Superettan
 
Sweden - Ettan
 
Sweden - Division 2
 
Sweden - Damallsvenskan
 
Switzerland - Super League
 
Switzerland - Swiss Challenge League
 
Switzerland - Women's Super League
 
Switzerland - 1. Liga Classic
 
Taiwan - Football Premier League
 
Tanzania - Tanzania Premier League
 
Thailand - Thai League 1
 
Thailand - Thai League 2
 
Tunisia - Ligue Professionnelle 1
 
Turkey - 1. Lig
 
Turkey - 2. Lig
 
Ukraine - Premier League
 
Ukraine - Persha Liga
 
United Arab Emirates - UAE Pro League
 
United Arab Emirates - UAE First Division League
 
United States - NCAA Men's Soccer
 
United States - NCAA Women's Soccer
 
Uruguay - Primera Division
 
Venezuela - Primera División
 
Vietnam - V.League 2
 
World - Club Friendly
 
Zambia - Zambian Super League

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland vs Hungary
06/23 3:00pm Switzerland vs Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain 1 - 0 Italy
06/24 3:00pm Albania vs Spain
06/24 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia 1 - 1 Serbia
06/20 12:00pm Denmark 1 - 1 England
06/25 3:00pm Denmark vs Serbia
06/25 3:00pm England vs Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland 1 - 3 Austria
06/21 3:00pm Netherlands 0 - 0 France
06/25 12:00pm France vs Poland
06/25 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia 1 - 2 Ukraine
06/22 3:00pm Belgium vs Romania
06/26 12:00pm Slovakia vs Romania
06/26 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia vs Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey vs Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic vs Turkey
06/26 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
2nd Group A vs 2nd Group B
06/29 3:00pm Dortmund
1st Group A vs 2nd Group C
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
06/30 3:00pm Cologne
Spain vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
07/ 1 3:00pm Frankfurt
1st Group F vs 3rd Group A/B/C
07/ 2 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
07/ 2 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
07/ 5 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
07/ 6 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
07/10 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
07/14 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina 2 - 0 Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru 0 - 0 Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador vs Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico vs Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA vs Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
06/27 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30