ADVERTISEMENT

Live Soccer on TV and Online: Saturday Jan. 11, 2014

Jan 10

Saturday, Jan. 11, 2014

Jan 12
  • Thu
    Jan 9
  • Fri
    Jan 10
  • Sat
    Jan 11
  • Sun
    Jan 12
  • Mon
    Jan 13
  • Tue
    Jan 14
  • Wed
    Jan 15
  •  
?  
  England - Premier League
Live
+
7:45am
Hull City 0 - 2 Chelsea
Live
+
10:00am
Cardiff City 0 - 2 West Ham United
Live
+
10:00am
Everton 2 - 0 Norwich City
Live
+
10:00am
Fulham 1 - 4 Sunderland
Live
+
10:00am
Southampton 1 - 0 West Bromwich Albion
Live
+
10:00am
Tottenham Hotspur 2 - 0 Crystal Palace
Live
+
12:30pm
Manchester United 2 - 0 Swansea City
  Spain - La Liga
Live
+
10:00am
Athletic Club 6 - 1 Almería
Live
+
12:00pm
Celta de Vigo 2 - 1 Valencia
Live
+
2:00pm
Atlético Madrid 0 - 0 Barcelona
Live
+
4:00pm
Elche 1 - 1 Sevilla
  Italy - Serie A
Live
+
12:00pm
Livorno 0 - 3 Parma
Live
+
2:45pm
Bologna 0 - 0 Lazio
  Portugal - Primeira Liga
Live
+
1:00pm
Rio Ave 1 - 1 Marítimo
Live
+
3:15pm
Estoril 0 - 0 Sporting CP
  France - Ligue 1
Live
+
11:00am
Ajaccio 1 - 2 PSG
Live
+
2:00pm
Valenciennes 3 - 2 Bastia
Live
+
2:00pm
Rennes 0 - 0 Nice
Live
+
2:00pm
Olympique Lyonnais 2 - 0 Sochaux
Live
+
2:00pm
Guingamp 0 - 0 Saint-Étienne
Live
+
2:00pm
Bordeaux 0 - 1 Toulouse
  Mexico - Liga MX
Live
+
6:00pm
Veracruz 2 - 1 Atlante
Live
+
6:00pm
Cruz Azul 2 - 1 Santos Laguna
Live
+
8:00pm
Tigres UANL 0 - 0 Pachuca
Live
+
9:00pm
León 3 - 1 Atlas
  Argentina - Torneos de Verano
Live
+
8:00pm
River Plate 1 - 1 Estudiantes
  Australia - A-League
Live
+
1:30am
Brisbane Roar 1 - 2 Adelaide United
Live
+
3:45am
Western Sydney Wanderers 1 - 0 Sydney
  Chile - Primera Division
Live
+
3:00pm
Unión La Calera 0 - 2 Univ. Concepción
Live
+
5:30pm
Universidad Católica 1 - 0 Unión Española
Live
+
8:00pm
Antofagasta 0 - 0 O'Higgins
  England - Championship
Postp.
Charlton Athletic 0 - 0 Barnsley
Live
+
7:15am
Sheffield Wednesday 6 - 0 Leeds United
Live
+
10:00am
Wigan Athletic 3 - 0 AFC Bournemouth
Live
+
10:00am
Ipswich Town 1 - 3 Queens Park Rangers
Live
+
10:00am
Blackburn Rovers 1 - 0 Doncaster Rovers
Live
+
10:00am
Huddersfield Town 1 - 0 Millwall
Live
+
10:00am
Blackpool 0 - 2 Middlesbrough
Live
+
10:00am
Brighton & Hove Albion 1 - 0 Birmingham City
Live
+
10:00am
Watford 0 - 1 Reading
Live
+
10:00am
Bolton Wanderers 1 - 1 Nottingham Forest
Live
+
10:00am
Yeovil Town 1 - 2 Burnley
  Honduras - Liga Nacional
Live
7:00pm
Marathón 1 - 1 Parrillas One
Live
8:00pm
Marathón vs Parrillas One
  Other Programming
Live
5:00pm
Vélez Sarsfield P0 - 0 Sporting Cristal
*Copa Bandes
Live
7:00pm
Nacional vs Peñarol
*Copa Bandes
  North America - CONCACAF Women's U-20 Championship
Live
7:30pm
Jamaica vs USA
  Israel - Ligat Ha'Al
Live
+
10:00am
Maccabi Haifa 2 - 1 Bnei Sakhnin
Live
+
11:00am
Bnei Yehuda 1 - 2 Hapoel Be'er Sheva
Live
11:00am
Ironi Ramat HaSharon 2 - 3 Ashdod
Live
+
11:00am
Hapoel Acre 1 - 3 Maccabi Petah Tikva
Live
+
12:30pm
Beitar Jerusalem 1 - 1 Hapoel Ra'anana
  Spain - Segunda Division
Live
+
12:00pm
Deportivo La Coruña 0 - 0 Girona
Live
+
12:00pm
Deportivo Alavés 1 - 2 Real Jaén
Live
+
12:15pm
Real Madrid II 2 - 2 Real Murcia
Live
+
2:00pm
Ponferradina 0 - 0 Las Palmas
  Soccer Shows
Live
7:00am
Premier League Live
Live
9:30am
THE EXPRESS KICK-OFF
Live
9:45am
FotballXtra England
Live
9:45am
Premier League Live
Live
10:30am
THE EXPRESS KICK-OFF
Live
12:00pm
Premier League Live
Live
1:30pm
THE EXPRESS PREVIEW
Live
3:00pm
Fanzone Live - Barclays Premier League
Live
3:30pm
England Premier League Central
Live
8:00pm
THE EXPRESS XTRA
Live
9:00pm
THE EXPRESS XTRA
 
Africa - African Nations Championship
 
Algeria - Ligue 1 Algérie
 
Asia - AFC U-22 Championship
 
Belgium - Challenger Pro League
 
Brazil - Brasileirão
 
Chile - Primera B
 
Costa Rica - Primera Division
 
Côte d'Ivoire - Côte d'Ivoire Premier Division
 
Cyprus - First Division
 
Cyprus - 2. Division
 
England - National League
 
England - League One
 
England - League Two
 
England - National League N / S
 
England - FA Trophy
 
England - Non League Division One
 
France - Ligue 2
 
France - National 2
 
France - National 3
 
Greece - Super League
 
Hong Kong - Hong Kong Premier League
 
Iran - Persian Gulf Pro League
 
Italy - Lega Pro 2
 
Italy - Serie D
 
Italy - Serie A Futsal
 
Malta - Premier League
 
Mexico - Liga de Expansión MX
 
Nicaragua - Primera División
 
Portugal - Segunda liga
 
Portugal - Campeonato Nacional de Juniores
 
Qatar - Qatar Stars League
 
Scotland - Scottish Premiership
 
Scotland - Scottish Championship
 
Scotland - Scottish League One
 
Scotland - Scottish League Two
 
Slovakia - 2. Futbalová Liga
 
South America - Campeonato Internacional de Verano
 
Spain - Primera Federación
 
Turkey - 1. Lig
 
Venezuela - Primera División
 
Vietnam - V.League 1
 
Wales - League Cup
 
World - Club Friendly
 
World - Soccer Shows

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland 0 - 1 Hungary
06/23 3:00pm Switzerland 1 - 1 Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain 1 - 0 Italy
06/24 3:00pm Albania 0 - 1 Spain
06/24 3:00pm Croatia 1 - 1 Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia 1 - 1 Serbia
06/20 12:00pm Denmark 1 - 1 England
06/25 3:00pm Denmark 0 - 0 Serbia
06/25 3:00pm England 0 - 0 Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland 1 - 3 Austria
06/21 3:00pm Netherlands 0 - 0 France
06/25 12:00pm France 1 - 1 Poland
06/25 12:00pm Netherlands 2 - 3 Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia 1 - 2 Ukraine
06/22 3:00pm Belgium 2 - 0 Romania
06/26 12:00pm Slovakia 1 - 1 Romania
06/26 12:00pm Ukraine 0 - 0 Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia 1 - 1 Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey 0 - 3 Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic 1 - 2 Turkey
06/26 3:00pm Georgia 2 - 0 Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
Switzerland 2 - 0 Italy
06/29 3:00pm Dortmund
Germany 2 - 0 Denmark
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
England 2 - 1 Slovakia
06/30 3:00pm Cologne
Spain 4 - 1 Georgia
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
France 1 - 0 Belgium
07/ 1 3:00pm Frankfurt
Portugal P0 - 0 Slovenia
07/ 2 12:00pm Munich
Romania 0 - 3 Netherlands
07/ 2 3:00pm Leipzig
Austria 1 - 2 Turkey
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Spain 2 - 1 Germany
07/ 5 3:00pm Hamburg
Portugal 0 - 0P France
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
England P1 - 1 Switzerland
07/ 6 3:00pm Berlin
Netherlands 2 - 1 Turkey
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Spain 2 - 1 France
07/10 3:00pm Dortmund
Netherlands 1 - 2 England
Final
07/14 3:00pm Berlin
Spain vs England


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina 2 - 0 Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru 0 - 0 Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru 0 - 1 Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile 0 - 1 Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina 2 - 0 Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada 0 - 0 Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador 1 - 2 Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico 1 - 0 Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador 3 - 1 Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela 1 - 0 Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica 0 - 3 Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico 0 - 0 Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA 2 - 0 Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay 3 - 1 Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama 2 - 1 USA
06/27 9:00pm
Uruguay 5 - 0 Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia 1 - 3 Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA 0 - 1 Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia 2 - 1 Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil 0 - 0 Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia 3 - 0 Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay 1 - 4 Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil 1 - 1 Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica 2 - 1 Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
Argentina P1 - 1 Ecuador
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
Venezuela 1 - 1P Canada
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
Colombia 5 - 0 Panama
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
Uruguay P0 - 0 Brazil
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Argentina 2 - 0 Canada
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Uruguay 0 - 1 Colombia
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Canada vs Uruguay
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Colombia