ADVERTISEMENT

Live Soccer on TV and Online: Sunday Jul. 16

Jul 15

Sunday, Jul. 16

Jul 17
  • Fri
    Jul 14
  • Sat
    Jul 15
  • Sun
    Jul 16
  • Mon
    Jul 17
  • Tue
    Jul 18
  • Wed
    Jul 19
  • Thu
    Jul 20
  •  
?  
  North America - CONCACAF Gold Cup
Live
+
8:00pm
Mexico 1 - 0 Panama
*Final
  Mexico - Liga MX
Live
+
2:00pm
Toluca 2 - 4 Juárez
Live
+
10:15pm
Pachuca 1 - 1 Pumas UNAM
  Argentina - Primera División
Live
+
1:00pm
Belgrano 0 - 1 San Lorenzo
Live
+
3:30pm
Gimnasia La Plata 1 - 3 Boca Juniors
Live
+
6:00pm
Lanús 2 - 2 Banfield
Live
+
8:30pm
Central Córdoba SdE 0 - 1 Independiente
Live
+
8:30pm
Argentinos Juniors 1 - 0 Colón
  Brazil - Brasileirão
Live
+
10:00am
Cruzeiro 0 - 0 Coritiba
Live
+
3:00pm
Fluminense 0 - 0 Flamengo
Live
+
3:00pm
São Paulo 4 - 1 Santos
Live
+
3:00pm
Fortaleza 0 - 1 Cuiabá
Live
+
5:30pm
Internacional 0 - 0 Palmeiras
Live
+
5:30pm
Athletico-PR 2 - 0 Bahia
  Brazil - Serie B
Live
+
2:30pm
Mirassol 1 - 1 Ceará
Live
+
5:00pm
Vitória 2 - 1 Novorizontino
  Canada - Canadian Premier League
Live
+
2:00pm
Atlético Ottawa 3 - 1 Vancouver FC
  Colombia - Primera A
Live
+
6:15pm
América de Cali 1 - 0 Deportes Tolima
Live
+
8:30pm
Once Caldas 1 - 1 Atlético Nacional
  Europe - UEFA U19 European Championship
Live
+
3:00pm
Portugal U19 0 - 1 Italy U19
*Final
  Club Friendly
Live
TBA
Nafta 1 - 2 Zalaegerszegi TE
Live
TBA
Hatayspor 1 - 2 Bodrumspor
Live
+
4:00am
Corvinul Hunedoara 1 - 0 Muscelul Câmpulung Elite
Live
4:00am
BVSC Zugló 1 - 6 Honvéd
Live
4:00am
Corvinul Hunedoara 1 - 0 Campulung
Live
4:00am
Luhacovice 3 - 2 Strani
Live
+
4:30am
Burgsolms 2 - 0 Dietkirchen
Live
4:30am
Zalaegerszegi II 1 - 3 Nafta
Live
4:30am
Burgsolms vs TUS Dietkirchen
Live
+
5:00am
Hanácká 4 - 0 Dubnica
Live
+
5:00am
Inter Bratislava 2 - 1 Znojmo
Live
+
5:30am
Widzew Łódź 1 - 1 Wisła Płock
Live
+
5:30am
Trabzonspor 2 - 2 Celje
Live
5:30am
Bischofshofen vs RWDM
Live
6:30am
Drochtersen / Assel 4 - 5 Borussia M'gladbach II
Live
7:00am
Rukh Vynnyky 0 - 0 Epitsentr Dunayivtsi
Live
Canc.
Heeslinger SC vs Eimsbütteler TV
Live
7:00am
Fakel 1 - 0 FK Spartak Tambov
Live
+
7:00am
Türkgücü-Ataspor 6 - 0 Donaustauf
Live
+
7:00am
Antwerp 1 - 0 Hertha BSC
Live
7:00am
Blau-Weiß 90 Berlin 2 - 8 Makkabi
Live
7:00am
Tasmania Berlin 6 - 0 Scc Berlin
Live
7:00am
Rukh Lviv 0 - 0 Epitsentr
Live
7:00am
Tasmania Berlin 6 - 0 Charlottenburg
Live
+
8:00am
AGF 2 - 3 Midtjylland
Live
8:00am
Rot Weiss Ahlen 3 - 5 Sportfreunde Lotte
Live
+
8:00am
Slavia Praha 1 - 1 Dynamo Dresden
Live
+
8:00am
Engers 5 - 0 Viktoria Koln U19
Live
+
8:00am
Hannover 96 3 - 0 Górnik Zabrze
Live
8:00am
Bayern Alzenau 5 - 0 Bornheim Grün-weiss
Live
8:00am
Alzenau 5 - 0 Bornheim Gw
Live
+
8:30am
Neudrossenfeld 1 - 1 Eintracht Bamberg
Live
8:30am
Neudrossenfeld vs Bamberg
Live
+
9:00am
Velbert 1 - 2 Bövinghausen
Live
+
9:00am
Werder Bremen 3 - 1 VfB Oldenburg
Live
+
9:00am
ASC Dortmund 0 - 4 Fortuna Düsseldorf II
Live
+
9:00am
Köln 0 - 1 Hannover 96
Live
+
9:00am
Schonnebeck 2 - 2 Wattenscheid 09
Live
+
9:00am
TuRU 1880 Düsseldorf 0 - 3 Borussia Freialdenhoven
Live
+
9:00am
Meerbusch 2 - 1 Viersen
Live
+
10:00am
Basel 1 - 3 Benfica
Live
+
10:00am
Accrington Stanley 3 - 1 Clitheroe
Live
+
10:00am
Teutonia 2 - 0 Darmstadt 98
Live
10:00am
Rukh Vynnyky 3 - 1 Prykarpattia
Live
+
10:00am
Westerlo 3 - 2 PAOK
Live
+
10:00am
Lübeck 1 - 4 AaB
Live
10:00am
Nagold 1 - 3 Pforzheim
Live
+
10:00am
Köln 3 - 1 Górnik Zabrze
Live
10:00am
FC Viktoria 08 3 - 2 Bedburger
Live
+
10:00am
Wolfurt 0 - 2 Nenzing
Live
+
10:00am
SV Mergelstetten 0 - 14 Heidenheim
Live
10:00am
Mławianka Mława 0 - 2 Wisła Płock
Live
10:00am
Kolos Kovalivka 2 - 0 FSC Mariupol'
Live
10:00am
Emirates 3 - 2 Al Adalh
Live
10:00am
Mlawa vs Wisla Plock
Live
+
11:00am
Krylya Sovetov 1 - 1 Ural
Live
11:00am
Aalen 3 - 3 Hofherrnweiler-unterromb
Live
+
11:00am
Verona 7 - 0 US Primiero
Live
+
11:00am
Hirnyk P1 - 4 Minai
Live
+
11:00am
Kufstein 3 - 2 Ebbs
Live
+
11:00am
Mezőkövesd-Zsóry 1 - 1 Al Sharjah
Live
11:00am
Oleksandria 2 - 1 Kremin'
Live
11:00am
Sampdoria 7 - 0 Rap.valtellinese
Live
11:00am
Chrudim II 3 - 3 Zenit Čáslav
Live
11:30am
Paksi SE 3 - 2 Maccabi Petah Tikva
Live
+
11:30am
AEK Larnaca 1 - 2 Várda SE
Live
+
11:30am
Jeunesse d'Esch 5 - 0 Hostert
Live
11:30am
Arsimi 1 - 0 Bashkimi
Live
+
12:00pm
AFC Bournemouth 0 - 1 Maccabi Tel Aviv
Live
+
12:00pm
Dynamo Kyiv 4 - 0 Aris
Live
12:00pm
Cibalia 1 - 2 Dubrava Zagreb
Live
12:00pm
Gradina Srebrenik 1 - 3 BFK Simm Bau
Live
12:30pm
Tomislav 0 - 4 Siroki Brijeg
Live
1:00pm
Dordrecht 5 - 0 Shakhtar Donetsk
Live
1:00pm
Dordrecht 5 - 0 Shakhtar Donetsk U19
Live
+
2:00pm
Guadalajara 2 - 0 Athletic Club
Live
2:15pm
Marsonia 2 - 0 Vukovar
Live
+
9:00pm
Santos Laguna 1 - 2 Sporting Gijón
  Mexico - Liga MX Femenil
Postp.
Atlas vs Querétaro
Live
+
9:06pm
Mazatlán 2 - 3 Cruz Azul
Live
+
11:10pm
Tijuana 1 - 1 Guadalajara
  Peru - Primera Division
Live
+
2:00pm
Atlético Grau 2 - 1 Binacional
Live
+
4:00pm
Sport Boys 1 - 0 Alianza Lima
Live
+
6:00pm
Cusco 0 - 0 Cienciano
  United States - MLS Next Pro
Live
+
6:00pm
FC Cincinnati II 3 - 1 Inter Miami II
Live
+
6:00pm
Philadelphia Union II 2 - 1 New York RB II
Live
+
7:00pm
Houston Dynamo FC II 2 - 1 North Texas
Live
+
7:00pm
Huntsville City 1 - 2 Toronto II
Live
+
7:00pm
Sporting Kansas City II 2 - 1 San Jose Earthquakes II
Live
7:00pm
New York City II 2 - 2 Chicago Fire II
Live
+
7:00pm
Orlando City B 3 - 2 Atlanta United II
Live
+
8:00pm
LA Galaxy II P1 - 1 Tacoma Defiance
Live
+
9:00pm
Minnesota United II 2 - 0 Los Angeles II
  Uruguay - Primera Division
Live
+
11:00am
River Plate 0 - 0 La Luz
Live
+
2:00pm
Peñarol 2 - 1 Boston River
Live
+
5:00pm
Wanderers 1 - 1 Torque
 
Africa - Africa Cup of Nations Qualification
 
Africa - COSAFA Cup
 
Argentina - Primera Nacional
 
Argentina - Primera B Metropolitana
 
Argentina - Torneo Federal A
 
Argentina - Primera D Metropolitana
 
Australia - NPL Victoria
 
Australia - NPL ACT
 
Australia - NPL NSW
 
Australia - NPL Queensland
 
Australia - Brisbane Premier League
 
Barbados - Barbados Premier League
 
Belarus - First League
 
Belarus - Second League
 
Bolivia - Liga de Futbol
 
Brazil - Serie C
 
Brazil - Serie D
 
Brazil - Copa Paulista
 
Bulgaria - Parva Liga
 
Bulgaria - Second League
 
Canada - League 1 Ontario
 
Chile - Primera Division
 
Chile - Primera B
 
China - Super League
 
China - China League Two
 
China - China League One
 
Dominican Republic - Liga Dominicana de Fútbol
 
Egypt - Premier League
 
Finland - Veikkausliiga
 
Finland - Kakkonen
 
Iceland - Besta deild karla
 
Iceland - 1. deild karla
 
India - Calcutta Premier Division
 
Indonesia - Liga 1
 
Japan - J1 League
 
Japan - J2 League
 
Japan - J3 League
 
Kazakhstan - Kazakhstan Premier League
 
Korea Republic - K League 1
 
Korea Republic - K League 2
 
Korea Republic - K3 League
 
Latvia - Latvijas kauss
 
Lithuania - A Lyga
 
Malaysia - Super League
 
Myanmar - Myanmar National League
 
Norway - Eliteserien
 
Norway - 2. Divisjon
 
Paraguay - Primera Division
 
Paraguay - Segunda División
 
Peru - Segunda División
 
Romania - Liga I
 
Russia - FNL
 
Russia - FNL 2
 
Senegal - Premier League
 
Singapore - Singapore Premier League
 
Slovakia - Niké liga
 
Sweden - Allsvenskan
 
Sweden - Superettan
 
United States - USL Championship
 
United States - NPSL
 
United States - USL League Two
 
United States - WPSL
 
Uruguay - Segunda División
 
Venezuela - Primera División
 
Vietnam - V.League 1
 
World - Women's Club Friendly
 
World - Women's Friendly
 
Zimbabwe - Premier Soccer League

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland 0 - 1 Hungary
06/23 3:00pm Switzerland 1 - 1 Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain 1 - 0 Italy
06/24 3:00pm Albania 0 - 1 Spain
06/24 3:00pm Croatia 1 - 1 Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia 1 - 1 Serbia
06/20 12:00pm Denmark 1 - 1 England
06/25 3:00pm Denmark 0 - 0 Serbia
06/25 3:00pm England 0 - 0 Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland 1 - 3 Austria
06/21 3:00pm Netherlands 0 - 0 France
06/25 12:00pm France 1 - 1 Poland
06/25 12:00pm Netherlands 2 - 3 Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia 1 - 2 Ukraine
06/22 3:00pm Belgium 2 - 0 Romania
06/26 12:00pm Slovakia 1 - 1 Romania
06/26 12:00pm Ukraine 0 - 0 Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia 1 - 1 Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey 0 - 3 Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic 1 - 2 Turkey
06/26 3:00pm Georgia 2 - 0 Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
Switzerland 2 - 0 Italy
06/29 3:00pm Dortmund
Germany 2 - 0 Denmark
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
England 2 - 1 Slovakia
06/30 3:00pm Cologne
Spain 4 - 1 Georgia
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
France 1 - 0 Belgium
07/ 1 3:00pm Frankfurt
Portugal P0 - 0 Slovenia
07/ 2 12:00pm Munich
Romania 0 - 3 Netherlands
07/ 2 3:00pm Leipzig
Austria 1 - 2 Turkey
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Spain 2 - 1 Germany
07/ 5 3:00pm Hamburg
Portugal 0 - 0P France
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
England P1 - 1 Switzerland
07/ 6 3:00pm Berlin
Netherlands 2 - 1 Turkey
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Spain 2 - 1 France
07/10 3:00pm Dortmund
Netherlands 1 - 2 England
Final
07/14 3:00pm Berlin
Spain vs England


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina 2 - 0 Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru 0 - 0 Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru 0 - 1 Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile 0 - 1 Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina 2 - 0 Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada 0 - 0 Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador 1 - 2 Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico 1 - 0 Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador 3 - 1 Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela 1 - 0 Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica 0 - 3 Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico 0 - 0 Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA 2 - 0 Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay 3 - 1 Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama 2 - 1 USA
06/27 9:00pm
Uruguay 5 - 0 Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia 1 - 3 Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA 0 - 1 Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia 2 - 1 Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil 0 - 0 Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia 3 - 0 Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay 1 - 4 Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil 1 - 1 Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica 2 - 1 Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
Argentina P1 - 1 Ecuador
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
Venezuela 1 - 1P Canada
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
Colombia 5 - 0 Panama
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
Uruguay P0 - 0 Brazil
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Argentina 2 - 0 Canada
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Uruguay 0 - 1 Colombia
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Canada 2 - 2P Uruguay
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Colombia