FIFA WK-Kwalificatie Vrouwen
Wedstrijden
Kijk op Prime Video USAFIFA WK-Kwalificatie Vrouwen livestream- en tv-schema, live scores, wedstrijden, uitslagen
| Dinsdag, 9 Juni | ||
| Woensdag, 7 Oktober | ||
Stand
FIFA WK-Kwalificatie Vrouwen Standen
| Pos. | Team | GW | W | G | V | DV | DT | DG | P | Vorm | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Groep A | |||||||||||
| 1 | Denemarken | 6 | 4 | 2 | 0 | 12 | 5 | 7 | 14 | WWGWG | |
| 2 | Italië | 6 | 2 | 3 | 1 | 12 | 4 | 8 | 9 | GWGWG | |
| 3 | Zweden | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 6 | 0 | 8 | GVWVG | |
| 4 | Servië | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 17 | -15 | 1 | VVVVG | |
| Groep B | |||||||||||
| 1 | Frankrijk | 6 | 4 | 1 | 1 | 11 | 5 | 6 | 13 | WWGVW | |
| 2 | Nederland | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 9 | 3 | 11 | WVGWW | |
| 3 | Republic of Ireland | 6 | 3 | 0 | 3 | 9 | 9 | 0 | 9 | VWWWV | |
| 4 | Polen | 6 | 0 | 1 | 5 | 6 | 15 | -9 | 1 | VVVVV | |
| Groep C | |||||||||||
| 1 | Spanje | 6 | 5 | 0 | 1 | 21 | 3 | 18 | 15 | WWWVW | |
| 2 | Engeland | 6 | 5 | 0 | 1 | 13 | 5 | 8 | 15 | WVWWW | |
| 3 | IJsland | 6 | 2 | 0 | 4 | 3 | 12 | -9 | 6 | VWVWV | |
| 4 | Oekraïne | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 | 19 | -17 | 0 | VVVVV | |
| Groep D | |||||||||||
| 1 | Duitsland | 6 | 5 | 1 | 0 | 18 | 1 | 17 | 16 | WWGWW | |
| 2 | Noorwegen | 6 | 4 | 0 | 2 | 11 | 9 | 2 | 12 | WVWWV | |
| 3 | Oostenrijk | 6 | 1 | 1 | 4 | 3 | 9 | -6 | 4 | VWGVV | |
| 4 | Slovenië | 6 | 1 | 0 | 5 | 3 | 16 | -13 | 3 | VVVVW | |
Uitzendrechten
Waar je FIFA WK-Kwalificatie Vrouwen kunt kijken
In Verenigde Staten kun je FIFA WK-Kwalificatie Vrouwen live kijken op Turner.
Dankzij deze overeenkomst kunnen voetbalfans in de VS elke kwalificatiewedstrijd van het USWNT voor de FIFA Women's World Cup in het Engels streamen op HBO Max, de streamingdienst van Warner Bros.
Over FIFA WK-Kwalificatie Vrouwen
FIFA WK-Kwalificatie Vrouwen geschiedenis, opzet, organisatie, media-aandacht
De kwalificatie voor het FIFA Women’s World Cup is het traject dat een nationaal vrouwenelftal moet afleggen om zich te plaatsen voor het FIFA Women’s World Cup. Meestal start dit één jaar voor het WK, al kiezen sommige confederaties voor een langer traject om de deelnemers aan het vierjaarlijkse toernooi te bepalen.
Zoals eerder aangegeven, bepaalt elke confederatie zelf de opzet van de kwalificatie, vooral vanwege het aantal teams dat zich kan plaatsen voor het eindtoernooi. Het aantal beschikbare tickets per confederatie wordt door FIFA vastgesteld vóór de start van de kwalificatie. Naast het gastland, dat zich automatisch plaatst, zijn er 31 plekken te verdelen over landen van over de hele wereld. FIFA heeft die als volgt toegewezen:
AFC: 6 teams
CAF: 4 teams
Concacaf: 4 teams
CONMEBOL: 2 teams
OFC: 1 team
UEF@@A@@ 11 teams
Interconfederatie-play-offs: 3 tickets
Het kwalificatieproces verschilt per confederatie, afhankelijk van het aantal deelnemende landen. De kwalificatiewedstrijden staan gepland om te beginnen in februari 2025. De afronding van het traject wordt verwacht in februari 2027, met de interconfederatie-play-offs.
Op dit moment is dit de methode die elke confederatie hanteert om de beschikbare plekken voor het FIFA Women’s World Cup te verdelen:
AFC: De vier halvefinalisten van de Women’s Asian Cup plaatsen zich voor het Women’s World Cup. Vier andere teams strijden om de twee resterende directe tickets voor het toernooi. De teams die hun play-offduels verliezen, stromen door naar de interconfederatie-play-offs.
CAF: De beste vier teams van de Women’s Africa Cup of Nations plaatsen zich voor het FIFA Women’s World Cup. Daarnaast zijn er nog twee plekken te verdienen via de interconfederatie-play-offs.
Concacaf: De vier halvefinalisten van de Concacaf W Championship plaatsen zich voor het FIFA Women’s World Cup. Twee extra teams plaatsen zich voor de interconfederatie-play-offs.
CONMEBOL: De Zuid-Amerikaanse confederatie komt met een nieuwe kwalificatieopzet, waarin alle negen teams elkaar treffen in een dubbele competitie (thuis en uit). De nummers één en twee plaatsen zich voor het Women’s World Cup, terwijl de nummers drie en vier naar de interconfederatie-play-offs gaan.
OFC: De winnaar van de Women’s World Cup Qualification verdient een ticket voor het Women’s World Cup. De nummer twee plaatst zich voor de interconfederatie-play-offs.
UEF@@A@@ Europese teams worden verdeeld over drie leagues: League A, League B en League C. Elke league is opgedeeld in groepen: League A en B in vier groepen van vier, terwijl League C bestaat uit zes groepen van drie. De groepswinnaars van alle League A-groepen plaatsen zich voor het Women’s World Cup. Teams die hun groep niet winnen, gaan door naar een play-offfase tegen teams uit League B en C. Vanuit League B bereiken drie teams per groep de play-offs, waar zij zich voegen bij minstens één team uit elke groep in League C. De drie beste teams uit dat kwalificatietraject verdienen een plek op het WK, terwijl nog één team uit deze regio doorstroomt naar de interconfederatie-play-offs.
Interconfederatie-play-offs: Alle tien teams worden geloot op basis van de FIFA Women’s World Ranking. Twee teams uit Concacaf, één uit CONMEBOL en nog één uit UEFA krijgen een bye naar ronde 2, terwijl de zes lager geplaatste teams via twee routes strijden om een plek in de laatste ronde. Vervolgens worden de zes overgebleven teams opnieuw verdeeld over drie routes; de winnaars daarvan verdienen het recht om een plek op het Women’s World Cup op te eisen.









