Live Soccer TV

Live Soccer TV App for iOS
Live Soccer TV App for Android

Live Football on TV and Online: Saturday Jul. 24, 2010

  • Thu
    Jul 22
  • Fri
    Jul 23
  • Sat
    Jul 24
  • Sun
    Jul 25
  • Mon
    Jul 26
  • Tue
    Jul 27
  • Wed
    Jul 28
  •  
?  
USA/Canada - Major League Soccer 
Live 6:00pm Toronto FC 1 - 1 FC Dallas CBC, CBC Sports
Live 9:35pm Columbus Crew 3 - 0 Houston Dynamo
FIFA Women's World Cup 
Live 10:00am Northern Ireland vs Estonia
*Qualifying Round for UEFA
UEFA TV, FIFA.com
FIFA U-20 World Cup 
Live 5:30am Sweden 0 - 2 Colombia
*FIFA Under 20 Womens World Cup
FIFA.com, EuroSport 1 UK
Live 12:00pm Germany 2 - 0 Korea DPR
*FIFA Under 20 Womens World Cup
FIFA.com, EuroSport 1 UK
FIFA U-17 World Cup 
Live 12:00pm Brazil vs Mexico Fox Sports Premium, Fox Sports Chile
Friendly 
Live 2:45pm Juventus 2 - 1 Olympique Lyon
Live 3:15pm Benfica 3 - 2 Monaco
Mexico - Liga MX 
Live 6:00pm Jaguares 1 - 1 Necaxa ESPN Deportes, Azteca America
Live 8:00pm Tigres UANL 0 - 1 Querétaro FC
Live 8:00pm Guadalajara 0 - 0 Puebla Telemundo
Live 8:05pm Pachuca 3 - 0 América UniMás, Fox Sports Premium, Fox Sports Chile
Live 9:45pm San Luis 1 - 1 Monterrey UniMás
Live 10:00pm Atlante 1 - 4 Santos Laguna Telemundo
Brazil - Brasileirão 
Live 5:30pm Avaí 0 - 0 Atlético Mineiro GOLTV, PFC Internacional, GolTV Canada
Live 5:30pm Vasco da Gama 2 - 0 Atlético Goianiense
Live 5:30pm Grêmio Prudente 0 - 0 Vitória
Chile - Primera Division 
Live 3:30pm Everton Viña del Mar 1 - 1 Universidad Católica TV Chile
Live 6:00pm O Higgins Rancagua 4 - 0 CD La Serena
Colombia - Primera A 
Live 7:20pm Millonarios Bogotá 1 - 0 Deportivo Cali GOLTV, GolTV Canada
Live 9:30pm Envigado FC 1 - 2 Once Caldas Manizales GOLTV, RCN Nuestra Tele, GolTV Canada
Ecuador - Primera A 
Live 1:00pm Universidad Católica 0 - 0 Espoli Cayambé
Live 6:30pm Macará Ambato 1 - 2 Deportivo Cuenca Ecuavisa Internacional
Club Friendly 
Live 5:00am SC Varzim vs Sporting Braga
Live 5:30am Rio Ave FC vs FC Penafiel
Live 7:30am Singapore Selection vs Burnley FC
Live 8:00am Liaoning Hongyun vs Birmingham City
Live 9:00am Rochdale 1 - 1 Bolton Wanderers
Live 9:00am FC Nuremberg vs PSV Eindhoven
Live 9:00am VVV Venlo vs Borussia M'gladbach
Live 9:00am Vitesse Arnheim vs Hibernian FC
Live 9:00am SC Preußen Münster vs Energie Cottbus
Live 9:30am 1860 Munich vs Borussia Dortmund
Live 10:00am Bohemians vs Aston Villa
Live 10:00am Preston North End vs Everton
Live 10:00am Bristol Rovers 0 - 1 West Bromwich Albion
Live 10:15am 1. FC Kaiserslautern 1 - 0 Liverpool
Live 11:00am RB Leipzig vs FC Schalke 04
Live 12:00pm Standard Liège vs Auxerre
Live 12:30pm Girondins De Bordeaux vs Tours FC
Live 1:00pm Olympique Marseille vs Catania
Live 1:00pm Bfc Dynamo vs Hertha BSC
Live 1:30pm St. Truidense VV vs MSV Duisburg
Live 3:00pm Charleroi vs Wolverhampton Wanderers
Live 8:00pm Tottenham Hotspur vs Sporting CP Lisbon BT Sport ESPN
 Argentina - Primera B Metropolitana
 Brazil - Serie B
 China - Super League
 Costa Rica - Primera Division
 Croatia - 1. HNL
 Czech Republic - Synot Liga
 Denmark - Super Liga
 Europe - UEFA U19 European Championship
 Guatemala - Liga Nacional
 Japan - J1 League
 Mexico - Ascenso MX
 Moldova - Divizia Nationala
 North America - CONCACAF Gold Cup
 Norway - Eliteserien
 Paraguay - Division Profesional
 Peru - Primera Division
 Romania - Liga I
 Russia - Premier League
 Slovakia - Fortuna Liga
 Sweden - Allsvenskan
 Sweden - Superettan
 Switzerland - Axpo Super League
 Ukraine - Premier League
?  
Europe - UEFA Champions League 
Repeat 9:00am Dynamo Kyiv vs Barcelona FOX Deportes
Spain - La Liga 
Repeat 11:30am Villarreal vs Real Madrid GOLTV
Germany - Bundesliga 
Repeat 9:30am Borussia Dortmund vs Bayern München GOLTV
Repeat 2:00pm 1. FC Köln vs VfL Wolfsburg GOLTV
FIFA U-20 World Cup 
Delay 1:00pm Sweden vs Colombia
*FIFA Under 20 Womens World Cup
ESPNU
Delay 1:00pm FIFA U-20 Women\'s World Cup 2010 : Quarterfinal
*FIFA Under 20 Womens World Cup
ESPNU
Delay 3:00pm Germany vs Korea DPR
*FIFA Under 20 Womens World Cup
ESPNU
Delay 3:00pm FIFA U-20 Womens World Cup 2010 : Quarterfinal
*FIFA Under 20 Womens World Cup
ESPNU
South America - Copa Libertadores 
Repeat 10:00pm Chivas vs Velez Sarsfield FOX Deportes
Mexico - Liga MX 
Delay 10:00pm San Luis vs Monterrey UniMás
Brazil - Brasileirão 
Repeat 3:00am Avaí vs Palmeiras GOLTV
Repeat 11:30pm Avaí vs Atl. Mineiro GOLTV
Club Friendly 
Delay 9:45pm Kaiserslautern vs Liverpool

 

Newsletter Signup »

Email: Why Signup?

Upcoming Top Matches »

FranceJun 21
11:00am
Peru
ArgentinaJun 21
2:00pm
Croatia
BrazilJun 22
8:00am
Costa Rica
NigeriaJun 22
11:00am
Iceland
SerbiaJun 22
2:00pm
Switzerland
BelgiumJun 23
8:00am
Tunisia
Korea RepublicJun 23
11:00am
Mexico
GermanyJun 23
2:00pm
Sweden
EnglandJun 24
8:00am
Panama
JapanJun 24
11:00am
Senegal
Live Soccer TV App
Follow the game on the go
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

FIFA World Cup TV Schedules and Official Live Streaming Listings

Live Soccer TV does not host or provide any FIFA World Cup live streaming or videos on this website. We provide World Cup TV schedules of the official rights holders only, and link to the legal live streams where available. This website is not related, owned or affiliated with FIFA or any of the teams participating in World Cup. The World Cup TV schedule is geotargeted to your location. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the World Cup in your country, please visit the World Cup page for full details.
Group A
Jun 14 11:00amMoscow
Russia 5 - 0 Saudi Arabia
Jun 15 8:00amYekaterinburg
Egypt 0 - 1 Uruguay
Jun 19 2:00pmSaint Petersburg
Russia 3 - 1 Egypt
Jun 20 11:00amRostov-on-Don
Uruguay vs Saudi Arabia
Jun 25 10:00amVolgograd
Saudi Arabia vs Egypt
Jun 25 10:00amSamara
Uruguay vs Russia
Group B
Jun 15 11:00amSaint Petersburg
Morocco 0 - 1 Iran
Jun 15 2:00pmSochi
Portugal 3 - 3 Spain
Jun 20 8:00amMoscow
Portugal vs Morocco
Jun 20 2:00pmKazan
Iran vs Spain
Jun 25 2:00pmSaransk
Iran vs Portugal
Jun 25 2:00pmKaliningrad
Spain vs Morocco
Group C
Jun 16 6:00amKazan
France 2 - 1 Australia
Jun 16 12:00pmSaransk
Peru 0 - 1 Denmark
Jun 21 8:00amSamara
Denmark vs Australia
Jun 21 11:00amYekaterinburg
France vs Peru
Jun 26 10:00amSochi
Australia vs Peru
Jun 26 10:00amMoscow
Denmark vs France
Group D
Jun 16 9:00amMoscow
Argentina 1 - 1 Iceland
Jun 16 3:00pmKaliningrad
Croatia 2 - 0 Nigeria
Jun 21 2:00pmNizhny Novgorod
Argentina vs Croatia
Jun 22 11:00amVolgograd
Nigeria vs Iceland
Jun 26 2:00pmRostov-on-Don
Iceland vs Croatia
Jun 26 2:00pmSaint Petersburg
Nigeria vs Argentina
Group E
Jun 17 8:00amSamara
Costa Rica 0 - 1 Serbia
Jun 17 2:00pmRostov-on-Don
Brazil 1 - 1 Switzerland
Jun 22 8:00amSaint Petersburg
Brazil vs Costa Rica
Jun 22 2:00pmKaliningrad
Serbia vs Switzerland
Jun 27 2:00pmMoscow
Serbia vs Brazil
Jun 27 2:00pmNizhny Novgorod
Switzerland vs Costa Rica
Group F
Jun 17 11:00amMoscow
Germany 0 - 1 Mexico
Jun 18 8:00amNizhny Novgorod
Sweden 1 - 0 Korea Republic
Jun 23 11:00amRostov-on-Don
Korea Republic vs Mexico
Jun 23 2:00pmSochi
Germany vs Sweden
Jun 27 10:00amKazan
Korea Republic vs Germany
Jun 27 10:00amYekaterinburg
Mexico vs Sweden
Group G
Jun 18 11:00amSochi
Belgium 3 - 0 Panama
Jun 18 2:00pmVolgograd
Tunisia 1 - 2 England
Jun 23 8:00amMoscow
Belgium vs Tunisia
Jun 24 8:00amNizhny Novgorod
England vs Panama
Jun 28 2:00pmKaliningrad
England vs Belgium
Jun 28 2:00pmSaransk
Panama vs Tunisia
Group H
Jun 19 8:00amSaransk
Colombia 1 - 2 Japan
Jun 19 11:00amMoscow
Poland 1 - 2 Senegal
Jun 24 11:00amYekaterinburg
Japan vs Senegal
Jun 24 2:00pmKazan
Poland vs Colombia
Jun 28 10:00amVolgograd
Japan vs Poland
Jun 28 10:00amSamara
Senegal vs Colombia
Knockout Stage

Round of 16
Jun 30 10:00amKazan
[1C] vs [2D]
Jun 30 2:00pmSochi
[1A] vs [2B]
Jul 1 10:00amMoscow
[1B] vs [2A]
Jul 1 2:00pmNizhny Novgorod
[1D] vs [2C]
Round of 16
Jul 2 10:00amSamara
[1E] vs [2F]
Jul 2 2:00pmRostov-on-Don
[1G] vs [2H]
Jul 3 10:00amSaint Petersburg
[1F] vs [2E]
Jul 3 2:00pmMoscow
[1H] vs [2G]
Quarter Final
Jul 6 10:00amNizhny Novgorod
[W49] vs [W50]
Jul 6 2:00pmKazan
[W53] vs [W54]
Jul 7 10:00amSamara
[W55] vs [W56]
Jul 7 2:00pmSochi
[W51] vs [W52]
Semi-final
Jul 10 2:00pmSaint Petersburg
[W57] vs [W58]
Jul 11 2:00pmMoscow
[W59] vs [W60]
Third place match
Jul 14 10:00amSaint Petersburg
[L61] vs [L62]
Final
Jul 15 11:00amMoscow
Final: FIFA World Cup 2018