Live Soccer TV

Live Soccer TV App for iOS
Live Soccer TV App for Android

Lincoln City FC

Founded  1884
Stadium  Sincil Bank Stadium
Capacity  10,127
Manager  D. Cowley

Fixtures / Results / TV Schedules / Live Stream Listings


*All times are shown in your local time

Players

Goalkeepers
Richard WaltonR. Walton
Paul FarmanP. Farman
Ryan AllsopR. Allsop
Michael AntkowiakM. Antkowiak
Josh VickersJ. Vickers
Defenders
Scott WhartonS. Wharton
Goals: 2
Luke WaterfallL. Waterfall
Goals: 2, Assists: 1
Samuel HaberghamS. Habergham
Assists: 3
Jamie  McCombeJ. McCombe
James WilsonJ. Wilson
Goals: 1
Daniel Martin RoweD. Rowe
Goals: 1, Assists: 1
Sean LongS. Long
Assists: 1
Neal  EardleyN. Eardley
Goals: 1, Assists: 6
Midfielders
Tom PettT. Pett
Goals: 1
Declan O'HareD. O'Hare
Lee FrecklingtonL. Frecklington
Goals: 4, Assists: 1
Harry AndersonH. Anderson
Goals: 6, Assists: 4
Michael BostwickM. Bostwick
Goals: 6, Assists: 1
Alex WoodyardA. Woodyard
Goals: 2, Assists: 4
Cameron StewartC. Stewart
Ellis ChapmanE. Chapman
Danny HortonD. Horton
Jordan WilliamsJ. Williams
Assists: 1
Eliott WhitehouseE. Whitehouse
Goals: 2, Assists: 2
Attackers
Matt GreenM. Green
Goals: 14, Assists: 2
Ollie PalmerO. Palmer
Goals: 8
Matthew RheadM. Rhead
Goals: 8, Assists: 8
#NameAgeA
Goalkeepers
31R. Walton 2000000100000
1P. Farman 2811701313003500100
22R. Allsop 251620181800100100
34M. Antkowiak 00000000000
21J. Vickers 2215301717001100000
Defenders
6S. Wharton 201264151413520200
5L. Waterfall 2723483226621721701
3S. Habergham 262912333211703300
27J. McCombe 3500000100000
15J. Wilson 29645107321010200
24D. Rowe 2670412936411100
2S. Long 2311471813523001100
23N. Eardley 294103464602016800
Midfielders
7T. Pett 26416114731510000
36D. O'Hare 00000300000
19L. Frecklington 321384171709041200
26H. Anderson 212493422517111864110
16M. Bostwick 3041334646000611001
30A. Woodyard 254262484802024400
32C. Stewart 2718742221400000
12E. Chapman 17000001100000
33D. Horton 1800000000000
14J. Williams 25500116551601200
4E. Whitehouse 24148134142033322200
Attackers
10M. Green 31380047452182142810
8O. Palmer 261423471037938801000
9M. Rhead 332855433763111881000
NameDateFromFee
Transfers In
J. Wilson 12 January 2018Sheff UtdFree
L. Frecklington 11 January 2018Rotherham-
Bruno Andrade 01 July 2018Boreham WoodFree
T. Pett 31 January 2018Stevenage-
R. Walton 29 January 2018Gainsborough-
Transfers Out
L. Beevers 04 January 2018GainsboroughFree
S. Raggett 02 January 2018Norwich-

News

Ulicni takes over Taft boys soccer
Newport News Times (17 minutes ago)
Lincoln Charter wins 1A Wells Fargo State Cup
Lincoln Times-News (2 days ago)
Weekly Quiz: w/c 11 June – The Answers
Vitalfootball (2 days ago)

Newsletter Signup »

Email: Why Signup?

Upcoming Top Matches »

BelgiumJun 23
8:00am
Tunisia
Korea RepublicJun 23
11:00am
Mexico
GermanyJun 23
2:00pm
Sweden
EnglandJun 24
8:00am
Panama
JapanJun 24
11:00am
Senegal
PolandJun 24
2:00pm
Colombia
UruguayJun 25
10:00am
Russia
Saudi ArabiaJun 25
10:00am
Egypt
IranJun 25
2:00pm
Portugal
SpainJun 25
2:00pm
Morocco
Live Soccer TV App
Follow the game on the go
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

FIFA World Cup TV Schedules and Official Live Streaming Listings

Live Soccer TV does not host or provide any FIFA World Cup live streaming or videos on this website. We provide World Cup TV schedules of the official rights holders only, and link to the legal live streams where available. This website is not related, owned or affiliated with FIFA or any of the teams participating in World Cup. The World Cup TV schedule is geotargeted to your location. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the World Cup in your country, please visit the World Cup page for full details.
Group A
Jun 14 11:00amMoscow
Russia 5 - 0 Saudi Arabia
Jun 15 8:00amYekaterinburg
Egypt 0 - 1 Uruguay
Jun 19 2:00pmSaint Petersburg
Russia 3 - 1 Egypt
Jun 20 11:00amRostov-on-Don
Uruguay 1 - 0 Saudi Arabia
Jun 25 10:00amVolgograd
Saudi Arabia vs Egypt
Jun 25 10:00amSamara
Uruguay vs Russia
Group B
Jun 15 11:00amSaint Petersburg
Morocco 0 - 1 Iran
Jun 15 2:00pmSochi
Portugal 3 - 3 Spain
Jun 20 8:00amMoscow
Portugal 1 - 0 Morocco
Jun 20 2:00pmKazan
Iran 0 - 1 Spain
Jun 25 2:00pmSaransk
Iran vs Portugal
Jun 25 2:00pmKaliningrad
Spain vs Morocco
Group C
Jun 16 6:00amKazan
France 2 - 1 Australia
Jun 16 12:00pmSaransk
Peru 0 - 1 Denmark
Jun 21 8:00amSamara
Denmark 1 - 1 Australia
Jun 21 11:00amYekaterinburg
France 1 - 0 Peru
Jun 26 10:00amSochi
Australia vs Peru
Jun 26 10:00amMoscow
Denmark vs France
Group D
Jun 16 9:00amMoscow
Argentina 1 - 1 Iceland
Jun 16 3:00pmKaliningrad
Croatia 2 - 0 Nigeria
Jun 21 2:00pmNizhny Novgorod
Argentina 0 - 3 Croatia
Jun 22 11:00amVolgograd
Nigeria vs Iceland
Jun 26 2:00pmRostov-on-Don
Iceland vs Croatia
Jun 26 2:00pmSaint Petersburg
Nigeria vs Argentina
Group E
Jun 17 8:00amSamara
Costa Rica 0 - 1 Serbia
Jun 17 2:00pmRostov-on-Don
Brazil 1 - 1 Switzerland
Jun 22 8:00amSaint Petersburg
Brazil vs Costa Rica
Jun 22 2:00pmKaliningrad
Serbia vs Switzerland
Jun 27 2:00pmMoscow
Serbia vs Brazil
Jun 27 2:00pmNizhny Novgorod
Switzerland vs Costa Rica
Group F
Jun 17 11:00amMoscow
Germany 0 - 1 Mexico
Jun 18 8:00amNizhny Novgorod
Sweden 1 - 0 Korea Republic
Jun 23 11:00amRostov-on-Don
Korea Republic vs Mexico
Jun 23 2:00pmSochi
Germany vs Sweden
Jun 27 10:00amKazan
Korea Republic vs Germany
Jun 27 10:00amYekaterinburg
Mexico vs Sweden
Group G
Jun 18 11:00amSochi
Belgium 3 - 0 Panama
Jun 18 2:00pmVolgograd
Tunisia 1 - 2 England
Jun 23 8:00amMoscow
Belgium vs Tunisia
Jun 24 8:00amNizhny Novgorod
England vs Panama
Jun 28 2:00pmKaliningrad
England vs Belgium
Jun 28 2:00pmSaransk
Panama vs Tunisia
Group H
Jun 19 8:00amSaransk
Colombia 1 - 2 Japan
Jun 19 11:00amMoscow
Poland 1 - 2 Senegal
Jun 24 11:00amYekaterinburg
Japan vs Senegal
Jun 24 2:00pmKazan
Poland vs Colombia
Jun 28 10:00amVolgograd
Japan vs Poland
Jun 28 10:00amSamara
Senegal vs Colombia
Knockout Stage

Round of 16
Jun 30 10:00amKazan
[1C] vs [2D]
Jun 30 2:00pmSochi
[1A] vs [2B]
Jul 1 10:00amMoscow
[1B] vs [2A]
Jul 1 2:00pmNizhny Novgorod
[1D] vs [2C]
Round of 16
Jul 2 10:00amSamara
[1E] vs [2F]
Jul 2 2:00pmRostov-on-Don
[1G] vs [2H]
Jul 3 10:00amSaint Petersburg
[1F] vs [2E]
Jul 3 2:00pmMoscow
[1H] vs [2G]
Quarter Final
Jul 6 10:00amNizhny Novgorod
[W49] vs [W50]
Jul 6 2:00pmKazan
[W53] vs [W54]
Jul 7 10:00amSamara
[W55] vs [W56]
Jul 7 2:00pmSochi
[W51] vs [W52]
Semi-final
Jul 10 2:00pmSaint Petersburg
[W57] vs [W58]
Jul 11 2:00pmMoscow
[W59] vs [W60]
Third place match
Jul 14 10:00amSaint Petersburg
[L61] vs [L62]
Final
Jul 15 11:00amMoscow
Final: FIFA World Cup 2018