Live Soccer TV

Live Soccer TV App for iOS
Live Soccer TV App for Android
Germany

Germany - Regionalliga

Fixtures / Results / TV Schedules / Live Stream Listings


*All times are shown in your local time


Table

Pos.TeamMPWDLGFGAGDPForm
Regionalliga: Bayern
1   1860 München 36 26 5 5 87 27 +60 83 WWLWD
2   Bayern München II 36 22 8 6 84 41 +43 74 WLWWW
3   Schweinfurt 36 20 8 8 79 52 +27 68 WDWWW
4   Garching 36 17 5 14 67 67 +0 56 DWWLW
5   Nürnberg II 36 17 4 15 70 61 +9 55 LDLLL
6   Ingolstadt II 36 16 5 15 68 57 +11 53 LLLLL
7   Eichstätt 36 14 10 12 55 56 -1 52 WLDWD
8   Augsburg II 36 14 8 14 55 44 +11 50 WWDWD
9   Wacker Burghausen 36 14 8 14 53 49 +4 50 DLWWW
10   Illertissen 36 12 13 11 50 50 +0 49 WWDLD
11   Schalding-Heining 36 15 4 17 59 72 -13 49 LLDWL
12   Buchbach 36 12 10 14 50 56 -6 46 WWDLD
13   Greuther Fürth II 36 13 7 16 44 51 -7 46 LDDLW
14   Pipinsried 36 11 11 14 43 62 -19 44 DLDWL
15   1860 Rosenheim 36 9 14 13 43 55 -12 41 DLLDL
16   Memmingen 36 10 9 17 47 58 -11 39 WWDDW
17   Bayreuth 36 11 5 20 53 79 -26 38 LWLDL
18   Seligenporten 36 9 9 18 39 58 -19 36 LLLWW
19   Unterföhring 36 3 11 22 36 87 -51 20 LDDWL
Regionalliga: Nord
1   Weiche Flensburg 34 21 10 3 61 25 +36 73 DWDWD
2   Hamburger SV II 34 21 9 4 66 31 +35 72 WWWWW
3   Wolfsburg II 34 19 8 7 65 34 +31 65 LWWLW
4   Lübeck 34 19 4 11 55 41 +14 61 WDDWL
5   Germania Egestorf 34 16 6 12 53 45 +8 54 WWWLL
6   St. Pauli II 34 14 9 11 60 44 +16 51 WWWWL
7   Jeddeloh 34 15 4 15 57 56 +1 49 LDLLL
8   Hannover 96 II 34 11 13 10 36 30 +6 46 LLWWD
9   Eintracht Norderstedt 34 11 12 11 54 58 -4 45 DLLLD
10   LSK Hansa 34 12 9 13 41 47 -6 45 WDDWW
11   Havelse 34 12 9 13 51 59 -8 45 DLWLD
12   Drochtersen / Assel 34 10 14 10 42 35 +7 44 LDWLW
13   VfB Oldenburg 34 11 7 16 43 52 -9 40 WDLWD
14   Eintracht Braunschw. II 34 11 7 16 51 65 -14 40 LLWLW
15   Schwarz-Weiß Rehden 34 10 9 15 45 53 -8 39 DWDLD
16   Borussia Hildesheim 34 6 10 18 25 59 -34 28 LDLLL
17   Eutiner SV 34 6 6 22 51 80 -29 24 LLLLW
18   Altona 93 34 7 2 25 31 73 -42 23 WLLWW
Regionalliga: Nordost
1   Energie Cottbus 34 28 5 1 79 14 +65 89 WWWDW
2   Wacker Nordhausen 34 15 13 6 48 29 +19 58 WLWWL
3   BAK '07 34 15 11 8 63 47 +16 56 DWWWW
4   BFC Dynamo 34 16 6 12 70 50 +20 54 LLLLL
5   Babelsberg 34 13 14 7 52 38 +14 53 DWWWW
6   Lokomotive Leipzig 34 14 11 9 48 36 +12 53 WWLWW
7   Germania Halberstadt 34 14 10 10 68 52 +16 52 WWWLL
8   Hertha BSC II 34 13 9 12 54 45 +9 48 LWLWW
9   Union Fürstenwalde 34 13 8 13 59 52 +7 47 WLLWL
10   ZFC Meuselwitz 34 10 13 11 44 44 +0 43 LDLWL
11   Auerbach 34 10 13 11 48 51 -3 43 LLWDL
12   Oberlausitz Neugersdorf 34 11 10 13 47 53 -6 43 LLWDW
13   Viktoria Berlin 34 11 9 14 49 54 -5 42 WDLLL
14   Budissa Bautzen 34 10 11 13 31 47 -16 41 WLDWW
15   Altglienicke 34 9 11 14 30 41 -11 38 LLWWL
16   Chemie Leipzig 34 8 11 15 21 51 -30 35 DLDWD
17   Neustrelitz 34 8 3 23 36 75 -39 27 DLLLL
18   Luckenwalde 34 1 6 27 25 93 -68 9 LDDLL
Regionalliga: SüdWest
1   Saarbrücken 36 25 7 4 92 32 +60 82 WDWWL
2   Waldhof Mannheim 36 22 5 9 62 32 +30 71 LDDWW
3   Kickers Offenbach 36 20 6 10 68 43 +25 66 WLLLW
4   Freiburg II 36 19 9 8 50 32 +18 66 LDLWW
5   Elversberg 36 14 14 8 61 43 +18 56 LWWDD
6   Hoffenheim II 36 14 14 8 57 45 +12 56 WDDLD
7   Mainz 05 II 36 14 9 13 52 56 -4 51 WWWDD
8   TSV Steinbach 36 14 8 14 53 48 +5 50 LDDDW
9   Ulm 36 12 12 12 56 54 +2 48 WLLLW
10   Stuttgart II 36 13 9 14 52 62 -10 48 LLWWD
11
Astoria Walldorf 36 11 9 16 58 61 -3 42 LLLWD
12
Eintracht Stadtallendorf 36 11 9 16 46 63 -17 42 LWDWL
13
Wormatia Worms 36 12 6 18 49 68 -19 42 WWLDL
14
FSV Frankfurt 36 12 5 19 49 66 -17 41 LDLDL
15
Koblenz 36 9 12 15 45 51 -6 39 WWWLL
16
Hessen Kassel 36 12 11 13 53 54 -1 38 WLWDW
17   Stuttgarter Kickers 36 9 9 18 49 72 -23 36 WLLLD
18   Schott Mainz 36 9 5 22 44 76 -32 32 LWLLW
19   Röchling Völklingen 36 6 9 21 39 77 -38 27 WLWLW
Regionalliga: West
1   Uerdingen 34 22 10 2 68 24 +44 76 WWWWW
2   Viktoria Köln 34 21 9 4 85 36 +49 72 DWWWW
3   Wuppertaler SV 34 15 11 8 61 47 +14 56 WWLWD
4   Borussia Dortmund II 34 15 10 9 55 46 +9 55 DDDLL
5   Rödinghausen 34 16 5 13 76 63 +13 53 WDWWL
6   Alemannia Aachen 34 15 8 11 59 47 +12 53 DLLWL
7   Wiedenbrück 34 15 7 12 55 48 +7 52 LLWDL
8   Verl 34 11 17 6 47 33 +14 50 LWDWD
9   Rot-Weiß Oberhausen 34 13 11 10 50 41 +9 50 DWDWW
10   Rot-Weiss Essen 34 12 13 9 55 43 +12 49 DWWDW
11   Wattenscheid 09 34 12 9 13 58 52 +6 45 DLWLW
12   Borussia M'gladbach II 34 11 10 13 49 49 +0 43 DLDLL
13   Bonner SC 34 10 8 16 47 62 -15 38 DWLLW
14   Köln II 34 10 7 17 49 62 -13 37 LDDLW
15   Fortuna Düsseldorf II 34 10 6 18 42 59 -17 36 DWDLL
16   Wegberg-Beeck 34 7 7 20 37 78 -41 28 WLLWL
17   Erndtebrück 34 6 8 20 28 67 -39 26 LLLLW
18   Westfalia Rhynern 34 5 4 25 29 93 -64 19 DLLLL
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
Possible Relegation

 

News

Peru's potent predator Paolo Guerrero: made in the Bundesliga
Bundesliga - official website (1 day ago)
Theoharous joins German outfit
FourFourTwo Australia (4 weeks ago)

 

About Regionalliga

The Fußball-Regionalliga is the fourth tier of football in the German football league system.

Newsletter Signup »

Email: Why Signup?

Upcoming Top Matches »

ColombiaJun 19
8:00am
Japan
PolandJun 19
11:00am
Senegal
RussiaJun 19
2:00pm
Egypt
PortugalJun 20
8:00am
Morocco
UruguayJun 20
11:00am
Saudi Arabia
IranJun 20
2:00pm
Spain
DenmarkJun 21
8:00am
Australia
FranceJun 21
11:00am
Peru
ArgentinaJun 21
2:00pm
Croatia
BrazilJun 22
8:00am
Costa Rica
Live Soccer TV App
Follow the game on the go
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

FIFA World Cup TV Schedules and Official Live Streaming Listings

Live Soccer TV does not host or provide any FIFA World Cup live streaming or videos on this website. We provide World Cup TV schedules of the official rights holders only, and link to the legal live streams where available. This website is not related, owned or affiliated with FIFA or any of the teams participating in World Cup. The World Cup TV schedule is geotargeted to your location. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the World Cup in your country, please visit the World Cup page for full details.
Group A
Jun 14 11:00amMoscow
Russia 5 - 0 Saudi Arabia
Jun 15 8:00amYekaterinburg
Egypt 0 - 1 Uruguay
Jun 19 2:00pmSaint Petersburg
Russia vs Egypt
Jun 20 11:00amRostov-on-Don
Uruguay vs Saudi Arabia
Jun 25 10:00amVolgograd
Saudi Arabia vs Egypt
Jun 25 10:00amSamara
Uruguay vs Russia
Group B
Jun 15 11:00amSaint Petersburg
Morocco 0 - 1 Iran
Jun 15 2:00pmSochi
Portugal 3 - 3 Spain
Jun 20 8:00amMoscow
Portugal vs Morocco
Jun 20 2:00pmKazan
Iran vs Spain
Jun 25 2:00pmSaransk
Iran vs Portugal
Jun 25 2:00pmKaliningrad
Spain vs Morocco
Group C
Jun 16 6:00amKazan
France 2 - 1 Australia
Jun 16 12:00pmSaransk
Peru 0 - 1 Denmark
Jun 21 8:00amSamara
Denmark vs Australia
Jun 21 11:00amYekaterinburg
France vs Peru
Jun 26 10:00amSochi
Australia vs Peru
Jun 26 10:00amMoscow
Denmark vs France
Group D
Jun 16 9:00amMoscow
Argentina 1 - 1 Iceland
Jun 16 3:00pmKaliningrad
Croatia 2 - 0 Nigeria
Jun 21 2:00pmNizhny Novgorod
Argentina vs Croatia
Jun 22 11:00amVolgograd
Nigeria vs Iceland
Jun 26 2:00pmRostov-on-Don
Iceland vs Croatia
Jun 26 2:00pmSaint Petersburg
Nigeria vs Argentina
Group E
Jun 17 8:00amSamara
Costa Rica 0 - 1 Serbia
Jun 17 2:00pmRostov-on-Don
Brazil 1 - 1 Switzerland
Jun 22 8:00amSaint Petersburg
Brazil vs Costa Rica
Jun 22 2:00pmKaliningrad
Serbia vs Switzerland
Jun 27 2:00pmMoscow
Serbia vs Brazil
Jun 27 2:00pmNizhny Novgorod
Switzerland vs Costa Rica
Group F
Jun 17 11:00amMoscow
Germany 0 - 1 Mexico
Jun 18 8:00amNizhny Novgorod
Sweden vs Korea Republic
Jun 23 11:00amRostov-on-Don
Korea Republic vs Mexico
Jun 23 2:00pmSochi
Germany vs Sweden
Jun 27 10:00amKazan
Korea Republic vs Germany
Jun 27 10:00amYekaterinburg
Mexico vs Sweden
Group G
Jun 18 11:00amSochi
Belgium vs Panama
Jun 18 2:00pmVolgograd
Tunisia vs England
Jun 23 8:00amMoscow
Belgium vs Tunisia
Jun 24 8:00amNizhny Novgorod
England vs Panama
Jun 28 2:00pmKaliningrad
England vs Belgium
Jun 28 2:00pmSaransk
Panama vs Tunisia
Group H
Jun 19 8:00amSaransk
Colombia vs Japan
Jun 19 11:00amMoscow
Poland vs Senegal
Jun 24 11:00amYekaterinburg
Japan vs Senegal
Jun 24 2:00pmKazan
Poland vs Colombia
Jun 28 10:00amVolgograd
Japan vs Poland
Jun 28 10:00amSamara
Senegal vs Colombia
Knockout Stage

Round of 16
Jun 30 10:00amKazan
[1C] vs [2D]
Jun 30 2:00pmSochi
[1A] vs [2B]
Jul 1 10:00amMoscow
[1B] vs [2A]
Jul 1 2:00pmNizhny Novgorod
[1D] vs [2C]
Round of 16
Jul 2 10:00amSamara
[1E] vs [2F]
Jul 2 2:00pmRostov-on-Don
[1G] vs [2H]
Jul 3 10:00amSaint Petersburg
[1F] vs [2E]
Jul 3 2:00pmMoscow
[1H] vs [2G]
Quarter Final
Jul 6 10:00amNizhny Novgorod
[W49] vs [W50]
Jul 6 2:00pmKazan
[W53] vs [W54]
Jul 7 10:00amSamara
[W55] vs [W56]
Jul 7 2:00pmSochi
[W51] vs [W52]
Semi-final
Jul 10 2:00pmSaint Petersburg
[W57] vs [W58]
Jul 11 2:00pmMoscow
[W59] vs [W60]
Third place match
Jul 14 10:00amSaint Petersburg
[L61] vs [L62]
Final
Jul 15 11:00amMoscow
Final: FIFA World Cup 2018