Live Soccer TV

Live Soccer TV App for iOS
Live Soccer TV App for Android

CA Boston River

Founded  1939
Stadium  Complejo Deportivo Rentistas
Capacity  10,600
Manager  A. Apud

Fixtures / Results / TV Schedules / Live Stream Listings


*All times are shown in your local time

Players

#NameAgeA
Goalkeepers
1G. Falcón 211080121200500300
12K. Larrea 224505500700000
22M. Fratta 2000000500000
Defenders
23C. Valdez 35831101003000100
6M. Arguiñarena 261026131120410000
Á. Acevedo 2300000000000
R. Araújo 191237141400000301
24P. Adorno 228109900300300
20P. Álvarez 333675501020100
14E. Etcheverry 226409723500100
A. Maldonado 24342020900100
3J. Pereyra 231167141311400500
4G. Fratta 22995121111310300
Bruno Lucas 212055232400100
Midfielders
7F. Gallego 271125151326210400
A. Rijo 192364131500000
A. Nadruz 2154213581810300
G. Faber 22902111400100
8A. Gutiérrez 269551411310001
M. Caetano 2000000000000
10R. Flores 32910131218300000
W. Fernández 2085510911110300
19D. Scotti 411080121200220500
25M. Zaragoza 224617614120300
Attackers
G. Mastriani 251247161518150000
21M. Callorda 2866210825620000
M. Sigales 243129363700200
B. Foliados 2600000000000
J. Candia 231205141400100
R. Quintana 2300000200000
E. Villar 18132020300000
M. Pérez 222065140800000
NameDateFromFee
Transfers In
M. Callorda 08 January 2018CajamarcaFree
G. Mastriani 08 January 2018Sud AméricaFree
A. Gutiérrez 08 January 2018CerroFree
A. Maldonado 09 January 2018Venezuela-
J. Candia 17 January 2018LiverpoolFree €
G. Faber 09 January 2018RacingFree
F. Gallego 08 January 2018LiverpoolFree
R. Quintana 09 January 2018WanderersFree
M. Arguiñarena 08 January 2018Tanque SisleyFree
G. Falcón 19 January 2018Juventud-
W. Fernández 01 January 2018Defensor Sp.Free
Á. Acevedo 01 January 2018Rentistas-
M. Fratta 13 January 2018Danubio-
P. Adorno 12 January 2018Cerro Porteño-
M. Caetano 08 January 2018DanubioLoan
Transfers Out
M. Vila 01 January 2018BinacionalFree
W. Klingender 01 January 2018ComerciantesFree
P. Ceppelini 07 January 2018DanubioFree €
Federico Rodríguez 05 January 2018DanubioFree €
N. Barán 07 January 2018La Guaira-
J. Delgado 15 January 2018Tanque SisleyFree
J. Bregonis 27 February 2018Rentistas-
K. Larrea 01 July 2018Defensor Sp.-
M. Pérez 01 July 2018Defensor Sp.-
E. Acevedo 01 February 2018Central Esp.Free
Dudu 04 January 2018Brasil PelotasFree
T. Lerman 15 February 2018Central Esp.Loan
L. Branca 15 February 2018Villa TeresaLoan
S. Arias 16 February 2018JuventudLoan

News

Argentine soccer fans write stadium anthems
Boston 25 News (2 weeks ago)
Dover's Charles River School to host soccer camp
Wicked Local Winchester (1 week ago)
World Cup excitement hits Fall River
Fall River Herald News (1 week ago)

Newsletter Signup »

Email: Why Signup?

Upcoming Top Matches »

BelgiumJun 23
8:00am
Tunisia
Korea RepublicJun 23
11:00am
Mexico
GermanyJun 23
2:00pm
Sweden
EnglandJun 24
8:00am
Panama
JapanJun 24
11:00am
Senegal
PolandJun 24
2:00pm
Colombia
UruguayJun 25
10:00am
Russia
Saudi ArabiaJun 25
10:00am
Egypt
IranJun 25
2:00pm
Portugal
SpainJun 25
2:00pm
Morocco
Live Soccer TV App
Follow the game on the go
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

FIFA World Cup TV Schedules and Official Live Streaming Listings

Live Soccer TV does not host or provide any FIFA World Cup live streaming or videos on this website. We provide World Cup TV schedules of the official rights holders only, and link to the legal live streams where available. This website is not related, owned or affiliated with FIFA or any of the teams participating in World Cup. The World Cup TV schedule is geotargeted to your location. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the World Cup in your country, please visit the World Cup page for full details.
Group A
Jun 14 11:00amMoscow
Russia 5 - 0 Saudi Arabia
Jun 15 8:00amYekaterinburg
Egypt 0 - 1 Uruguay
Jun 19 2:00pmSaint Petersburg
Russia 3 - 1 Egypt
Jun 20 11:00amRostov-on-Don
Uruguay 1 - 0 Saudi Arabia
Jun 25 10:00amVolgograd
Saudi Arabia vs Egypt
Jun 25 10:00amSamara
Uruguay vs Russia
Group B
Jun 15 11:00amSaint Petersburg
Morocco 0 - 1 Iran
Jun 15 2:00pmSochi
Portugal 3 - 3 Spain
Jun 20 8:00amMoscow
Portugal 1 - 0 Morocco
Jun 20 2:00pmKazan
Iran 0 - 1 Spain
Jun 25 2:00pmSaransk
Iran vs Portugal
Jun 25 2:00pmKaliningrad
Spain vs Morocco
Group C
Jun 16 6:00amKazan
France 2 - 1 Australia
Jun 16 12:00pmSaransk
Peru 0 - 1 Denmark
Jun 21 8:00amSamara
Denmark 1 - 1 Australia
Jun 21 11:00amYekaterinburg
France 1 - 0 Peru
Jun 26 10:00amSochi
Australia vs Peru
Jun 26 10:00amMoscow
Denmark vs France
Group D
Jun 16 9:00amMoscow
Argentina 1 - 1 Iceland
Jun 16 3:00pmKaliningrad
Croatia 2 - 0 Nigeria
Jun 21 2:00pmNizhny Novgorod
Argentina vs Croatia
Jun 22 11:00amVolgograd
Nigeria vs Iceland
Jun 26 2:00pmRostov-on-Don
Iceland vs Croatia
Jun 26 2:00pmSaint Petersburg
Nigeria vs Argentina
Group E
Jun 17 8:00amSamara
Costa Rica 0 - 1 Serbia
Jun 17 2:00pmRostov-on-Don
Brazil 1 - 1 Switzerland
Jun 22 8:00amSaint Petersburg
Brazil vs Costa Rica
Jun 22 2:00pmKaliningrad
Serbia vs Switzerland
Jun 27 2:00pmMoscow
Serbia vs Brazil
Jun 27 2:00pmNizhny Novgorod
Switzerland vs Costa Rica
Group F
Jun 17 11:00amMoscow
Germany 0 - 1 Mexico
Jun 18 8:00amNizhny Novgorod
Sweden 1 - 0 Korea Republic
Jun 23 11:00amRostov-on-Don
Korea Republic vs Mexico
Jun 23 2:00pmSochi
Germany vs Sweden
Jun 27 10:00amKazan
Korea Republic vs Germany
Jun 27 10:00amYekaterinburg
Mexico vs Sweden
Group G
Jun 18 11:00amSochi
Belgium 3 - 0 Panama
Jun 18 2:00pmVolgograd
Tunisia 1 - 2 England
Jun 23 8:00amMoscow
Belgium vs Tunisia
Jun 24 8:00amNizhny Novgorod
England vs Panama
Jun 28 2:00pmKaliningrad
England vs Belgium
Jun 28 2:00pmSaransk
Panama vs Tunisia
Group H
Jun 19 8:00amSaransk
Colombia 1 - 2 Japan
Jun 19 11:00amMoscow
Poland 1 - 2 Senegal
Jun 24 11:00amYekaterinburg
Japan vs Senegal
Jun 24 2:00pmKazan
Poland vs Colombia
Jun 28 10:00amVolgograd
Japan vs Poland
Jun 28 10:00amSamara
Senegal vs Colombia
Knockout Stage

Round of 16
Jun 30 10:00amKazan
[1C] vs [2D]
Jun 30 2:00pmSochi
[1A] vs [2B]
Jul 1 10:00amMoscow
[1B] vs [2A]
Jul 1 2:00pmNizhny Novgorod
[1D] vs [2C]
Round of 16
Jul 2 10:00amSamara
[1E] vs [2F]
Jul 2 2:00pmRostov-on-Don
[1G] vs [2H]
Jul 3 10:00amSaint Petersburg
[1F] vs [2E]
Jul 3 2:00pmMoscow
[1H] vs [2G]
Quarter Final
Jul 6 10:00amNizhny Novgorod
[W49] vs [W50]
Jul 6 2:00pmKazan
[W53] vs [W54]
Jul 7 10:00amSamara
[W55] vs [W56]
Jul 7 2:00pmSochi
[W51] vs [W52]
Semi-final
Jul 10 2:00pmSaint Petersburg
[W57] vs [W58]
Jul 11 2:00pmMoscow
[W59] vs [W60]
Third place match
Jul 14 10:00amSaint Petersburg
[L61] vs [L62]
Final
Jul 15 11:00amMoscow
Final: FIFA World Cup 2018