Live Soccer TV

Live Soccer TV App for iOS
Live Soccer TV App for Android

Portland Timbers II

Founded  2014
Stadium  Harry A. Merlo Field
Capacity  4,892
Manager  C. Knowles

Fixtures / Results / TV Schedules / Live Stream Listings


*All times are shown in your local time

Players

Goalkeepers
Kashope OladapoK. Oladapo
Kendall Isaiah McIntoshK. McIntosh
Alex MangelsA. Mangels
Jeff AttinellaJ. Attinella
Austin PackA. Pack
Defenders
Maxwell ElliottM. Elliott
Owen GuskeO. Guske
Josh PhillipsJ. Phillips
Vytautas AndriuškevičiusV. Andriuškevičius
Nathan Morgan SmithN. Smith
Julio César Cascante SolórzanoJ. Cascante
Modou Lamin JadamaM. Jadama
Goals: 1
Jimmy MulliganJ. Mulligan
Assists: 2
Lamar BatistaL. Batista
Goals: 1
Adrián Diz PeA. Diz
Max OrnstilM. Ornstil
Harold HansonH. Hanson
Midfielders
John KleinJ. Klein
Bill  TuilomaB. Tuiloma
Dairon Estibens Asprilla RivasD. Asprilla
Goals: 1
Eryk WilliamsonE. Williamson
Goals: 2, Assists: 1
Terrell LoweT. Lowe
Assists: 1
Renzo José ZambranoR. Zambrano
Carlos AnguianoC. Anguiano
Andre LewisA. Lewis
Assists: 1
Christian EnriquezC. Enriquez
Jack BarmbyJ. Barmby
Goals: 1
Attackers
Marvin LoríaM. Loría
Goals: 1, Assists: 2
Víctor Manuel Arboleda MurilloV. Arboleda
Goals: 4, Assists: 2
Darixon Eniel Vuelto PérezD. Vuelto
Augustine WilliamsA. Williams
Goals: 3, Assists: 2
Devyn JambgaD. Jambga
Giovanni CalixtroG. Calixtro
Foster LangodorfF. Langodorf
Goals: 5
Jeremy EbobisseJ. Ebobisse
Goals: 2
#NameAgeA
Goalkeepers
93K. Oladapo 1600000000000
43K. McIntosh 246307700000100
41A. Mangels 242703300700000
1J. Attinella 29901100000000
61A. Pack 2400000400000
Defenders
83M. Elliott 1700000200000
O. Guske 1600000000000
49J. Phillips 266307700300100
5V. Andriuškevičius 271513303000100
42N. Smith 231702201000000
18J. Cascante 24461101000000
26M. Jadama 24990111100010200
84J. Mulligan 26982111101002200
98L. Batista 204898440510210
A. Diz 2400000000000
48M. Ornstil 2400000000000
45H. Hanson 182313302600000
Midfielders
71J. Klein 1800000200000
25B. Tuiloma 232703300000100
27D. Asprilla 251042202010000
30E. Williamson 208109900021300
89T. Lowe 201613211101000
40R. Zambrano 236308713200100
94C. Anguiano 181532110200000
77A. Lewis 234559450701100
96C. Enriquez 1900000600000
23J. Barmby 233295414110100
Attackers
44M. Loría 213147341612100
19V. Arboleda 21900101000042200
47D. Vuelto 20152020200000
80A. Williams 2055710551632300
53D. Jambga 221774221600000
91G. Calixtro 1700000200000
28F. Langodorf 226679815150100
17J. Ebobisse 216157701020000

News

FC Cincinnati's Russell Cicerone Visits CST
Cincinnati Soccer Talk (4 hours ago)

Newsletter Signup »

Email: Why Signup?

Upcoming Top Matches »

PortugalJun 20
8:00am
Morocco
UruguayJun 20
11:00am
Saudi Arabia
IranJun 20
2:00pm
Spain
DenmarkJun 21
8:00am
Australia
FranceJun 21
11:00am
Peru
ArgentinaJun 21
2:00pm
Croatia
BrazilJun 22
8:00am
Costa Rica
NigeriaJun 22
11:00am
Iceland
SerbiaJun 22
2:00pm
Switzerland
BelgiumJun 23
8:00am
Tunisia
Live Soccer TV App
Follow the game on the go
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

FIFA World Cup TV Schedules and Official Live Streaming Listings

Live Soccer TV does not host or provide any FIFA World Cup live streaming or videos on this website. We provide World Cup TV schedules of the official rights holders only, and link to the legal live streams where available. This website is not related, owned or affiliated with FIFA or any of the teams participating in World Cup. The World Cup TV schedule is geotargeted to your location. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the World Cup in your country, please visit the World Cup page for full details.
Group A
Jun 14 11:00amMoscow
Russia 5 - 0 Saudi Arabia
Jun 15 8:00amYekaterinburg
Egypt 0 - 1 Uruguay
Jun 19 2:00pmSaint Petersburg
Russia vs Egypt
Jun 20 11:00amRostov-on-Don
Uruguay vs Saudi Arabia
Jun 25 10:00amVolgograd
Saudi Arabia vs Egypt
Jun 25 10:00amSamara
Uruguay vs Russia
Group B
Jun 15 11:00amSaint Petersburg
Morocco 0 - 1 Iran
Jun 15 2:00pmSochi
Portugal 3 - 3 Spain
Jun 20 8:00amMoscow
Portugal vs Morocco
Jun 20 2:00pmKazan
Iran vs Spain
Jun 25 2:00pmSaransk
Iran vs Portugal
Jun 25 2:00pmKaliningrad
Spain vs Morocco
Group C
Jun 16 6:00amKazan
France 2 - 1 Australia
Jun 16 12:00pmSaransk
Peru 0 - 1 Denmark
Jun 21 8:00amSamara
Denmark vs Australia
Jun 21 11:00amYekaterinburg
France vs Peru
Jun 26 10:00amSochi
Australia vs Peru
Jun 26 10:00amMoscow
Denmark vs France
Group D
Jun 16 9:00amMoscow
Argentina 1 - 1 Iceland
Jun 16 3:00pmKaliningrad
Croatia 2 - 0 Nigeria
Jun 21 2:00pmNizhny Novgorod
Argentina vs Croatia
Jun 22 11:00amVolgograd
Nigeria vs Iceland
Jun 26 2:00pmRostov-on-Don
Iceland vs Croatia
Jun 26 2:00pmSaint Petersburg
Nigeria vs Argentina
Group E
Jun 17 8:00amSamara
Costa Rica 0 - 1 Serbia
Jun 17 2:00pmRostov-on-Don
Brazil 1 - 1 Switzerland
Jun 22 8:00amSaint Petersburg
Brazil vs Costa Rica
Jun 22 2:00pmKaliningrad
Serbia vs Switzerland
Jun 27 2:00pmMoscow
Serbia vs Brazil
Jun 27 2:00pmNizhny Novgorod
Switzerland vs Costa Rica
Group F
Jun 17 11:00amMoscow
Germany 0 - 1 Mexico
Jun 18 8:00amNizhny Novgorod
Sweden 1 - 0 Korea Republic
Jun 23 11:00amRostov-on-Don
Korea Republic vs Mexico
Jun 23 2:00pmSochi
Germany vs Sweden
Jun 27 10:00amKazan
Korea Republic vs Germany
Jun 27 10:00amYekaterinburg
Mexico vs Sweden
Group G
Jun 18 11:00amSochi
Belgium 3 - 0 Panama
Jun 18 2:00pmVolgograd
Tunisia 1 - 2 England
Jun 23 8:00amMoscow
Belgium vs Tunisia
Jun 24 8:00amNizhny Novgorod
England vs Panama
Jun 28 2:00pmKaliningrad
England vs Belgium
Jun 28 2:00pmSaransk
Panama vs Tunisia
Group H
Jun 19 8:00amSaransk
Colombia vs Japan
Jun 19 11:00amMoscow
Poland vs Senegal
Jun 24 11:00amYekaterinburg
Japan vs Senegal
Jun 24 2:00pmKazan
Poland vs Colombia
Jun 28 10:00amVolgograd
Japan vs Poland
Jun 28 10:00amSamara
Senegal vs Colombia
Knockout Stage

Round of 16
Jun 30 10:00amKazan
[1C] vs [2D]
Jun 30 2:00pmSochi
[1A] vs [2B]
Jul 1 10:00amMoscow
[1B] vs [2A]
Jul 1 2:00pmNizhny Novgorod
[1D] vs [2C]
Round of 16
Jul 2 10:00amSamara
[1E] vs [2F]
Jul 2 2:00pmRostov-on-Don
[1G] vs [2H]
Jul 3 10:00amSaint Petersburg
[1F] vs [2E]
Jul 3 2:00pmMoscow
[1H] vs [2G]
Quarter Final
Jul 6 10:00amNizhny Novgorod
[W49] vs [W50]
Jul 6 2:00pmKazan
[W53] vs [W54]
Jul 7 10:00amSamara
[W55] vs [W56]
Jul 7 2:00pmSochi
[W51] vs [W52]
Semi-final
Jul 10 2:00pmSaint Petersburg
[W57] vs [W58]
Jul 11 2:00pmMoscow
[W59] vs [W60]
Third place match
Jul 14 10:00amSaint Petersburg
[L61] vs [L62]
Final
Jul 15 11:00amMoscow
Final: FIFA World Cup 2018