Live Soccer TV

Live Soccer TV App for iOS
Live Soccer TV App for Android

Real Balompédica Linense

Founded  1912
Stadium  Estadio Municipal de La Línea de la Concepción
Capacity  18,500
Manager  Pedro Sánchez de la Nieta

Fixtures / Results / TV Schedules / Live Stream Listings


*All times are shown in your local time

Players

Goalkeepers
Alberto Martínez VacaAlberto Martínez
Javier Montoya MonenteJavi Montoya
Víctor Manuel Ayala OrrilloVíctor Ayala
Defenders
Mario Gómez GómezMario Gómez
José Manuel Martínez OliverJoe Oliver
Juan Miguel Carrión GallardoJuanmi Carrión
Ahmet Alper ÖzcanA. Özcan
Olmo González CasadoOlmo González
Sergio Rodríguez SánchezSergio Rodríguez
Goals: 1
Midfielders
Mauri Franco Barbosa da SilvaMauri
Juan Diego Molina MartínezStoico
Goals: 10
Sana N'DiayeS. N'Diaye
Goals: 2
Elías Pérez SastreElías Pérez
Goals: 1
Juan Pedro Rico DomínguezJuampe Rico
Goals: 6
Gonzalo Almenara HernándezGonzalo Almenara
Goals: 1
Luis Madrigal CaroLuis Madrigal
Goals: 1
Mario Nicolás AbenzaMario Abenza
Daniel Espinar VallejoDani Espinar
Goals: 1
Ismael Flores PalominoChico
Attackers
José Ramón Fernández LavadoJosé Ramón
Goals: 3
Antonio Jesús Ramos RincónGato
Goals: 5
Sergio Molina RiveroSergio Molina
Goals: 5
Wilson Antonio Cuero LlanoW. Cuero
Goals: 7
#NameAgeA
Goalkeepers
Alberto Martínez 2272088001100000
Javi Montoya 272610292900600200
Víctor Ayala 00000300000
Defenders
Mario Gómez 232403292814600300
Joe Oliver 271693201912800500
Juanmi Carrión 2012311613301500400
A. Özcan 239011001000000
Olmo González 301464181805400610
Sergio Rodríguez 2727803131022101001
Midfielders
Mauri 2528992711100100
Stoico 242614362971271001000
S. N'Diaye 252725343135620800
Elías Pérez 271063141223310310
Juampe Rico 33201135269171160300
Gonzalo Almenara 2110131411302310300
Luis Madrigal 251926222203410510
Mario Abenza 227631961312400100
Dani Espinar 235411651132510100
Chico 332704353149600900
Attackers
José Ramón 26179429181151330200
Gato 2923993327613650100
Sergio Molina 341267181539450200
W. Cuero 261683331716101670100
NameDateFromFee
Transfers In
Elías Pérez 10 January 2018VillanovenseFree €
A. Özcan 08 January 2018Sion-
Mauri 31 January 2018VitóriaLoan
Antonio González 01 July 2018Roque Cádiz-
Luismi Castro 01 July 2018Barrios-
Transfers Out
Óscar Santiago 03 January 2018Caudal-
D. Zamorano 25 January 2018Arenas GetxoFree €
Dennis Nieblas 28 January 2018VíkingurFree
Mario Abenza 01 July 2018Almería-
Juanmi Carrión 01 July 2018Tarragona-

News

Newsletter Signup »

Email: Why Signup?

Upcoming Top Matches »

EnglandJun 24
8:00am
Panama
JapanJun 24
11:00am
Senegal
PolandJun 24
2:00pm
Colombia
UruguayJun 25
10:00am
Russia
Saudi ArabiaJun 25
10:00am
Egypt
IranJun 25
2:00pm
Portugal
SpainJun 25
2:00pm
Morocco
DenmarkJun 26
10:00am
France
AustraliaJun 26
10:00am
Peru
NigeriaJun 26
2:00pm
Argentina
Live Soccer TV App
Follow the game on the go
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

FIFA World Cup TV Schedules and Official Live Streaming Listings

Live Soccer TV does not host or provide any FIFA World Cup live streaming or videos on this website. We provide World Cup TV schedules of the official rights holders only, and link to the legal live streams where available. This website is not related, owned or affiliated with FIFA or any of the teams participating in World Cup. The World Cup TV schedule is geotargeted to your location. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the World Cup in your country, please visit the World Cup page for full details.
Group A
Jun 14 11:00amMoscow
Russia 5 - 0 Saudi Arabia
Jun 15 8:00amYekaterinburg
Egypt 0 - 1 Uruguay
Jun 19 2:00pmSaint Petersburg
Russia 3 - 1 Egypt
Jun 20 11:00amRostov-on-Don
Uruguay 1 - 0 Saudi Arabia
Jun 25 10:00amVolgograd
Saudi Arabia vs Egypt
Jun 25 10:00amSamara
Uruguay vs Russia
Group B
Jun 15 11:00amSaint Petersburg
Morocco 0 - 1 Iran
Jun 15 2:00pmSochi
Portugal 3 - 3 Spain
Jun 20 8:00amMoscow
Portugal 1 - 0 Morocco
Jun 20 2:00pmKazan
Iran 0 - 1 Spain
Jun 25 2:00pmSaransk
Iran vs Portugal
Jun 25 2:00pmKaliningrad
Spain vs Morocco
Group C
Jun 16 6:00amKazan
France 2 - 1 Australia
Jun 16 12:00pmSaransk
Peru 0 - 1 Denmark
Jun 21 8:00amSamara
Denmark 1 - 1 Australia
Jun 21 11:00amYekaterinburg
France 1 - 0 Peru
Jun 26 10:00amSochi
Australia vs Peru
Jun 26 10:00amMoscow
Denmark vs France
Group D
Jun 16 9:00amMoscow
Argentina 1 - 1 Iceland
Jun 16 3:00pmKaliningrad
Croatia 2 - 0 Nigeria
Jun 21 2:00pmNizhny Novgorod
Argentina 0 - 3 Croatia
Jun 22 11:00amVolgograd
Nigeria 2 - 0 Iceland
Jun 26 2:00pmRostov-on-Don
Iceland vs Croatia
Jun 26 2:00pmSaint Petersburg
Nigeria vs Argentina
Group E
Jun 17 8:00amSamara
Costa Rica 0 - 1 Serbia
Jun 17 2:00pmRostov-on-Don
Brazil 1 - 1 Switzerland
Jun 22 8:00amSaint Petersburg
Brazil 2 - 0 Costa Rica
Jun 22 2:00pmKaliningrad
Serbia 1 - 2 Switzerland
Jun 27 2:00pmMoscow
Serbia vs Brazil
Jun 27 2:00pmNizhny Novgorod
Switzerland vs Costa Rica
Group F
Jun 17 11:00amMoscow
Germany 0 - 1 Mexico
Jun 18 8:00amNizhny Novgorod
Sweden 1 - 0 Korea Republic
Jun 23 11:00amRostov-on-Don
Korea Republic vs Mexico
Jun 23 2:00pmSochi
Germany vs Sweden
Jun 27 10:00amKazan
Korea Republic vs Germany
Jun 27 10:00amYekaterinburg
Mexico vs Sweden
Group G
Jun 18 11:00amSochi
Belgium 3 - 0 Panama
Jun 18 2:00pmVolgograd
Tunisia 1 - 2 England
Jun 23 8:00amMoscow
Belgium vs Tunisia
Jun 24 8:00amNizhny Novgorod
England vs Panama
Jun 28 2:00pmKaliningrad
England vs Belgium
Jun 28 2:00pmSaransk
Panama vs Tunisia
Group H
Jun 19 8:00amSaransk
Colombia 1 - 2 Japan
Jun 19 11:00amMoscow
Poland 1 - 2 Senegal
Jun 24 11:00amYekaterinburg
Japan vs Senegal
Jun 24 2:00pmKazan
Poland vs Colombia
Jun 28 10:00amVolgograd
Japan vs Poland
Jun 28 10:00amSamara
Senegal vs Colombia
Knockout Stage

Round of 16
Jun 30 10:00amKazan
[1C] vs [2D]
Jun 30 2:00pmSochi
[1A] vs [2B]
Jul 1 10:00amMoscow
[1B] vs [2A]
Jul 1 2:00pmNizhny Novgorod
[1D] vs [2C]
Round of 16
Jul 2 10:00amSamara
[1E] vs [2F]
Jul 2 2:00pmRostov-on-Don
[1G] vs [2H]
Jul 3 10:00amSaint Petersburg
[1F] vs [2E]
Jul 3 2:00pmMoscow
[1H] vs [2G]
Quarter Final
Jul 6 10:00amNizhny Novgorod
[W49] vs [W50]
Jul 6 2:00pmKazan
[W53] vs [W54]
Jul 7 10:00amSamara
[W55] vs [W56]
Jul 7 2:00pmSochi
[W51] vs [W52]
Semi-final
Jul 10 2:00pmSaint Petersburg
[W57] vs [W58]
Jul 11 2:00pmMoscow
[W59] vs [W60]
Third place match
Jul 14 10:00amSaint Petersburg
[L61] vs [L62]
Final
Jul 15 11:00amMoscow
Final: FIFA World Cup 2018