Live Soccer TV

Live Soccer TV App for iOS
Live Soccer TV App for Android

EC São Bento

Founded  1914
Stadium  Centro de Integração Comunitário Walter Ribeiro
Capacity  13,722
Manager  Paulo Roberto Santos

Fixtures / Results / TV Schedules / Live Stream Listings


*All times are shown in your local time

Players

#NameAgeA
Goalkeepers
Henal 3300000100000
Matheus Gomes 2000000000000
Rodrigo Viana 286307700000000
Cleber Alves 3100000600000
Defenders
Moraes 20842111200100
João Paulo 333604400201000
Lucas Farias 23901100200100
Marcelo Cordeiro 37993121310100
Aislan 3000000000000
Nilton Cesar 2000000000000
Douglas Assis 332703300100000
Paulo Victor 234476512100200
Rogério Campos 3000000100000
Everton Silva 294716603001100
João Gabriel 2800000000000
Luizão 316307700010200
Ewerton Páscoa 2900000300000
Midfielders
Everaldo 245177520211000
Dudu Vieira 246307700000100
Dodo 2100000000000
Cassinho 2500000200000
Fábio Bahia 345867701000000
Lucas Crispim 233687524200100
Pedro Augusto 2100000500000
Maicon Souza 28211010500000
Diego Felipe 2900000000000
Doriva 313506422300200
Rodrigo Thiesen 3100000000000
Rodolfo 252384221212100
Diogo Oliveira 362093302120000
Alaor 2200000000000
Attackers
Bruno Nunes 2700000200000
Ronaldo 27302020700000
Walterson 232646242410300
Lúcio Flávio 3100000000000
Marcelinho 28221010400001
Celsinho 29141010200100
Franklin 2500000100000
Marquinho 2800000000000
Ze Roberto 246007702020200
NameDateFromFee
Transfers In
Aislan 01 April 2018Madureira-
Doriva 03 April 2018RB Brasil-
Everton Silva 06 April 2018RB Brasil-
Marcelinho 02 April 2018ItuanoLoan
Ronaldo 02 April 2018ItuanoLoan
Bruno Nunes 08 April 2018Nacional-
Ewerton Páscoa 11 April 2018RB Brasil-
Diego Felipe 02 January 2018Juventude-
João Gabriel 12 January 2018Alebrijes-
Ze Roberto 01 April 2018Mirassol-
Franklin 23 May 2018Itapemirim-
Lucas Farias 02 January 2018São Paulo-
Rodolfo 01 April 2018Mirassol-
Walterson 26 March 2018Santo André-
Paulo Victor 01 April 2018Santo AndréLoan
Lucas Crispim 02 January 2018Santos-
Dudu Vieira 01 April 2018Santo AndréLoan
Pedro Augusto 10 April 2018São PauloLoan
Moraes 02 January 2018FlamengoLoan
Alaor 01 April 2018Vila Nova-
Transfers Out
Leandro Love 01 January 2018Penapolense-
Edu Pina 02 January 2018PrudentópolisFree
Leandro Melo 02 January 2018HercílioFree
Elias 11 May 2018Juventude-
Anderson Cavalo 15 May 2018Novorizontino-
Jo 02 January 2018Barretos-
Régis 15 March 2018São Paulo-
Nilson 01 January 2018Bangu-
Lucas Mendes 02 January 2018Sertãozinho-
Judson 01 January 2018São Bernardo-
Rennan 08 January 2018Luverdense-
Erik 01 January 2018Capivariano-
Mateus 01 January 2018Ituano-

News

São Paulo suspende contrato de lateral
BeSoccer PT (liberação de imprensa) (1 week ago)

Newsletter Signup »

Email: Why Signup?

Upcoming Top Matches »

PolandJun 24
2:00pm
Colombia
UruguayJun 25
10:00am
Russia
Saudi ArabiaJun 25
10:00am
Egypt
IranJun 25
2:00pm
Portugal
SpainJun 25
2:00pm
Morocco
DenmarkJun 26
10:00am
France
AustraliaJun 26
10:00am
Peru
NigeriaJun 26
2:00pm
Argentina
IcelandJun 26
2:00pm
Croatia
MexicoJun 27
10:00am
Sweden
Live Soccer TV App
Follow the game on the go
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

FIFA World Cup TV Schedules and Official Live Streaming Listings

Live Soccer TV does not host or provide any FIFA World Cup live streaming or videos on this website. We provide World Cup TV schedules of the official rights holders only, and link to the legal live streams where available. This website is not related, owned or affiliated with FIFA or any of the teams participating in World Cup. The World Cup TV schedule is geotargeted to your location. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the World Cup in your country, please visit the World Cup page for full details.
Group A
Jun 14 11:00amMoscow
Russia 5 - 0 Saudi Arabia
Jun 15 8:00amYekaterinburg
Egypt 0 - 1 Uruguay
Jun 19 2:00pmSaint Petersburg
Russia 3 - 1 Egypt
Jun 20 11:00amRostov-on-Don
Uruguay 1 - 0 Saudi Arabia
Jun 25 10:00amVolgograd
Saudi Arabia vs Egypt
Jun 25 10:00amSamara
Uruguay vs Russia
Group B
Jun 15 11:00amSaint Petersburg
Morocco 0 - 1 Iran
Jun 15 2:00pmSochi
Portugal 3 - 3 Spain
Jun 20 8:00amMoscow
Portugal 1 - 0 Morocco
Jun 20 2:00pmKazan
Iran 0 - 1 Spain
Jun 25 2:00pmSaransk
Iran vs Portugal
Jun 25 2:00pmKaliningrad
Spain vs Morocco
Group C
Jun 16 6:00amKazan
France 2 - 1 Australia
Jun 16 12:00pmSaransk
Peru 0 - 1 Denmark
Jun 21 8:00amSamara
Denmark 1 - 1 Australia
Jun 21 11:00amYekaterinburg
France 1 - 0 Peru
Jun 26 10:00amSochi
Australia vs Peru
Jun 26 10:00amMoscow
Denmark vs France
Group D
Jun 16 9:00amMoscow
Argentina 1 - 1 Iceland
Jun 16 3:00pmKaliningrad
Croatia 2 - 0 Nigeria
Jun 21 2:00pmNizhny Novgorod
Argentina 0 - 3 Croatia
Jun 22 11:00amVolgograd
Nigeria 2 - 0 Iceland
Jun 26 2:00pmRostov-on-Don
Iceland vs Croatia
Jun 26 2:00pmSaint Petersburg
Nigeria vs Argentina
Group E
Jun 17 8:00amSamara
Costa Rica 0 - 1 Serbia
Jun 17 2:00pmRostov-on-Don
Brazil 1 - 1 Switzerland
Jun 22 8:00amSaint Petersburg
Brazil 2 - 0 Costa Rica
Jun 22 2:00pmKaliningrad
Serbia 1 - 2 Switzerland
Jun 27 2:00pmMoscow
Serbia vs Brazil
Jun 27 2:00pmNizhny Novgorod
Switzerland vs Costa Rica
Group F
Jun 17 11:00amMoscow
Germany 0 - 1 Mexico
Jun 18 8:00amNizhny Novgorod
Sweden 1 - 0 Korea Republic
Jun 23 11:00amRostov-on-Don
Korea Republic vs Mexico
Jun 23 2:00pmSochi
Germany vs Sweden
Jun 27 10:00amKazan
Korea Republic vs Germany
Jun 27 10:00amYekaterinburg
Mexico vs Sweden
Group G
Jun 18 11:00amSochi
Belgium 3 - 0 Panama
Jun 18 2:00pmVolgograd
Tunisia 1 - 2 England
Jun 23 8:00amMoscow
Belgium 5 - 2 Tunisia
Jun 24 8:00amNizhny Novgorod
England vs Panama
Jun 28 2:00pmKaliningrad
England vs Belgium
Jun 28 2:00pmSaransk
Panama vs Tunisia
Group H
Jun 19 8:00amSaransk
Colombia 1 - 2 Japan
Jun 19 11:00amMoscow
Poland 1 - 2 Senegal
Jun 24 11:00amYekaterinburg
Japan vs Senegal
Jun 24 2:00pmKazan
Poland vs Colombia
Jun 28 10:00amVolgograd
Japan vs Poland
Jun 28 10:00amSamara
Senegal vs Colombia
Knockout Stage

Round of 16
Jun 30 10:00amKazan
[1C] vs [2D]
Jun 30 2:00pmSochi
[1A] vs [2B]
Jul 1 10:00amMoscow
[1B] vs [2A]
Jul 1 2:00pmNizhny Novgorod
[1D] vs [2C]
Round of 16
Jul 2 10:00amSamara
[1E] vs [2F]
Jul 2 2:00pmRostov-on-Don
[1G] vs [2H]
Jul 3 10:00amSaint Petersburg
[1F] vs [2E]
Jul 3 2:00pmMoscow
[1H] vs [2G]
Quarter Final
Jul 6 10:00amNizhny Novgorod
[W49] vs [W50]
Jul 6 2:00pmKazan
[W53] vs [W54]
Jul 7 10:00amSamara
[W55] vs [W56]
Jul 7 2:00pmSochi
[W51] vs [W52]
Semi-final
Jul 10 2:00pmSaint Petersburg
[W57] vs [W58]
Jul 11 2:00pmMoscow
[W59] vs [W60]
Third place match
Jul 14 10:00amSaint Petersburg
[L61] vs [L62]
Final
Jul 15 11:00amMoscow
Final: FIFA World Cup 2018