Live Soccer TV

Live Soccer TV App for iOS
Live Soccer TV App for Android
France

France - CFA 2

Fixtures / Results / TV Schedules / Live Stream Listings


*All times are shown in your local time


Table

Pos.TeamMPWDLGFGAGDPForm
National 3: Group A
1   Bordeaux II 26 17 4 5 41 20 +21 55 WWDWW
5   Angoulême 26 11 9 6 49 32 +17 42 LWLLD
9
Poitiers 26 9 7 10 38 32 +6 34 LWWDD
10
Chauray 26 8 8 10 24 31 -7 32 WLLWW
11
Lège-Cap-Ferret 26 7 9 10 29 29 +0 30 LWDLD
National 3: Group B
1   Nantes II 26 17 5 4 43 18 +25 56 WWWLW
2   Sablé 26 16 4 6 41 24 +17 52 DWWWL
3   Les Herbiers II 26 12 5 9 34 30 +4 41 LWWDW
4   Angers II 26 10 8 8 35 24 +11 38 LLDWL
5
USSA Vertou 26 10 7 9 33 30 +3 37 WLDLL
7
Le Poiré-sur-Vie 26 9 8 9 26 29 -3 35 DLLWW
8
Laval II 26 10 5 11 31 35 -4 35 LLLWW
10   Chateaubriant Voltigeurs 26 8 7 11 38 36 +2 31 DLLWL
11
La Suze 26 8 6 12 39 43 -4 30 WWWLD
13
Changé 26 7 8 11 25 36 -11 29 DWDWL
National 3: Group C
1   Blois 26 18 5 3 53 20 +33 59 WDWLW
4   Drouais 26 11 7 8 27 26 +1 40 DLWLW
5   Châteauroux II 26 10 9 7 39 39 +0 38 DDDWW
6
Bourges 26 8 11 7 33 34 -1 35 DWLWW
7
Tours II 26 10 5 11 51 46 +5 35 LLLLW
8
Vierzon 26 8 10 8 36 29 +7 34 LLLLD
National 3: Group D
2   Bastia 26 15 8 3 46 18 +28 53 WDWWW
4
Ajaccio II 26 12 5 9 46 38 +8 41 LLWLW
6
Le Pontet US 26 9 11 6 41 28 +13 38 WWWLW
8
Cannes 26 11 5 10 42 36 +6 38 WLDLL
11
Aubagne 26 8 12 6 40 27 +13 36 LWWLL
12   EF Bastia 26 3 8 15 22 50 -28 17 LDLDD
National 3: Group E
1   Pontarlier 28 17 7 4 42 24 +18 58 WWWWD
4
Dijon II 28 16 7 5 50 22 +28 55 DLLWW
5
Sochaux II 28 16 6 6 55 30 +25 54 WWWDL
6
Gueugnon 28 15 6 7 59 30 +29 51 LWWDD
7   Louhans-Cuiseaux 28 14 6 8 55 26 +29 48 DLLWD
9
Besançon 28 10 6 12 47 37 +10 36 LLLLW
13   Quetigny 28 5 6 17 25 44 -19 21 LWLLW
National 3: Group F
1   FCSR Haguenau 30 18 6 6 56 29 +27 60 WWWDW
2   Biesheim 30 14 9 7 46 35 +11 51 LWLWW
3   Troyes II 30 15 6 9 51 31 +20 51 WWWWL
5
Amnéville 30 13 8 9 46 34 +12 47 WWDLL
6
Mulhouse 30 13 7 10 39 32 +7 46 WLDDL
7
Sarre-Union 30 13 6 11 53 43 +10 45 DLWWW
8
RC Épernay Champagne 30 13 6 11 42 36 +6 45 WDWDW
9
Sarreguemines 30 13 6 11 50 40 +10 45 LWWLL
10
Nancy II 30 13 5 12 51 48 +3 44 LLLWL
11   Metz II 30 10 10 10 40 36 +4 40 LWLDW
12   Lunéville 30 12 4 14 33 44 -11 39 LWWLL
13   Prix-lès-Mézières 30 8 9 13 30 38 -8 33 LLWLL
National 3: Group H
1   Nîmes II 26 14 8 4 48 25 +23 50 DWDWW
2   Toulouse II 26 12 11 3 37 21 +16 47 DWWWW
3
Montpellier II 26 11 10 5 48 31 +17 43 WLLLD
6   Blagnac 26 9 10 7 29 25 +4 37 DWWLD
7   Balma 26 9 9 8 36 33 +3 36 DLLWL
8   Rodéo FC Toulouse 26 9 7 10 30 30 +0 34 LLWWD
9   Avenir Foot Lozère 26 7 10 9 31 38 -7 31 DLDWL
10   Agde 26 7 7 12 31 40 -9 28 DWLWD
12
Narbonne 26 6 6 14 24 42 -18 24 WLWLW
14
Luzenac 26 5 6 15 24 41 -17 21 LLWLL
National 3: Group I
2   Grande-Synthe 26 14 6 6 30 19 +11 48 DWLWL
3   Olympique St Quentin 26 13 6 7 45 26 +19 45 WLWWL
6
Amiens SC II 26 10 6 10 37 33 +4 36 LDWLW
10   Boulogne II 26 7 10 9 25 33 -8 31 WDWLW
11
Wasquehal 26 7 9 10 29 30 -1 30 DDLDL
12   Saint-Amand 26 7 9 10 24 31 -7 30 DWLDL
14   Ailly-Sur-Somme 26 2 11 13 20 39 -19 17 LDLLD
National 3: Group J
2
Mondeville 26 18 2 6 46 19 +27 56 LWWWL
3   Évreux 26 14 4 8 51 27 +24 46 LWWWW
4   Saint-Lô Manche 26 12 7 7 43 26 +17 43 DLLLL
5   Caen II 26 12 2 12 44 35 +9 38 DWLWL
6   Quevilly II 26 11 4 11 42 38 +4 37 LWDWL
11
Rouen 26 9 1 16 25 35 -10 28 WLDWL
12   Dieppe 26 7 7 12 38 46 -8 28 WLDDL
National 3: Group K
1   Vannes 26 16 9 1 55 17 +38 57 WDDWW
3
Brest II 26 13 6 7 44 23 +21 45 LDWDL
4
Guingamp II 26 12 6 8 36 27 +9 42 WLDWD
7
Lannion 26 10 8 8 44 34 +10 38 LWDDW
8
Montagnarde 26 10 4 12 29 34 -5 34 WLLWW
10   Saint-Colomban Locminé 26 7 11 8 31 33 -2 32 WDLWD
National 3: Group L
2   Aubervilliers 26 13 6 7 38 32 +6 45 LWWLW
3
Noisy-le-Sec 26 12 7 7 46 26 +20 43 WWWDW
8   Les Mureaux 26 8 10 8 21 21 +0 34 DLDWD
10
Créteil II 26 7 11 8 38 33 +5 32 LLDDW
11
Racing Colombes 92 26 8 5 13 30 41 -11 29 DLDDW
12
Paris II 26 9 3 14 34 45 -11 28 DWLDW
National 3: Group M
1   Saint-Étienne II 26 19 5 2 58 17 +41 62 WWWWD
2   Bourgoin-Jallieu 26 17 8 1 37 12 +25 59 DWWWW
3   Clermont II 26 15 6 5 44 23 +21 51 WDWWD
4   Aurillac Arpajon 26 13 5 8 38 34 +4 44 WLLDW
6   Chambéry 26 8 9 9 32 26 +6 33 DLWDW
7   Vaulx 26 9 5 12 41 39 +2 32 LLLDW
8   Thiers 26 9 5 12 33 42 -9 32 LWWDL
10   Limonest 26 5 11 10 24 32 -8 26 DLDDL
11
Ytrac 26 7 5 14 24 45 -21 26 DDLLL
Promotion
Possible Promotion
Relegation

 

News

CFA2
Foot National (2 days ago)

 

About CFA 2

The Championnat de France amateur 2, commonly referred to as simply CFA 2 and formerly known as National 3, is the fifth division of the French football league system behind Ligue 1, Ligue 2, Championnat National, and the Championnat de France amateur. Contested by 128 clubs, the Championnat de France amateur 2 operates on a system of promotion and relegation with the Championnat de France amateur and the regional leagues of the Division d'Honneur, the sixth division of French football.

Newsletter Signup »

Email: Why Signup?

Upcoming Top Matches »

RussiaJun 19
2:00pm
Egypt
PortugalJun 20
8:00am
Morocco
UruguayJun 20
11:00am
Saudi Arabia
IranJun 20
2:00pm
Spain
DenmarkJun 21
8:00am
Australia
FranceJun 21
11:00am
Peru
ArgentinaJun 21
2:00pm
Croatia
BrazilJun 22
8:00am
Costa Rica
NigeriaJun 22
11:00am
Iceland
SerbiaJun 22
2:00pm
Switzerland
Live Soccer TV App
Follow the game on the go
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

FIFA World Cup TV Schedules and Official Live Streaming Listings

Live Soccer TV does not host or provide any FIFA World Cup live streaming or videos on this website. We provide World Cup TV schedules of the official rights holders only, and link to the legal live streams where available. This website is not related, owned or affiliated with FIFA or any of the teams participating in World Cup. The World Cup TV schedule is geotargeted to your location. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the World Cup in your country, please visit the World Cup page for full details.
Group A
Jun 14 11:00amMoscow
Russia 5 - 0 Saudi Arabia
Jun 15 8:00amYekaterinburg
Egypt 0 - 1 Uruguay
Jun 19 2:00pmSaint Petersburg
Russia vs Egypt
Jun 20 11:00amRostov-on-Don
Uruguay vs Saudi Arabia
Jun 25 10:00amVolgograd
Saudi Arabia vs Egypt
Jun 25 10:00amSamara
Uruguay vs Russia
Group B
Jun 15 11:00amSaint Petersburg
Morocco 0 - 1 Iran
Jun 15 2:00pmSochi
Portugal 3 - 3 Spain
Jun 20 8:00amMoscow
Portugal vs Morocco
Jun 20 2:00pmKazan
Iran vs Spain
Jun 25 2:00pmSaransk
Iran vs Portugal
Jun 25 2:00pmKaliningrad
Spain vs Morocco
Group C
Jun 16 6:00amKazan
France 2 - 1 Australia
Jun 16 12:00pmSaransk
Peru 0 - 1 Denmark
Jun 21 8:00amSamara
Denmark vs Australia
Jun 21 11:00amYekaterinburg
France vs Peru
Jun 26 10:00amSochi
Australia vs Peru
Jun 26 10:00amMoscow
Denmark vs France
Group D
Jun 16 9:00amMoscow
Argentina 1 - 1 Iceland
Jun 16 3:00pmKaliningrad
Croatia 2 - 0 Nigeria
Jun 21 2:00pmNizhny Novgorod
Argentina vs Croatia
Jun 22 11:00amVolgograd
Nigeria vs Iceland
Jun 26 2:00pmRostov-on-Don
Iceland vs Croatia
Jun 26 2:00pmSaint Petersburg
Nigeria vs Argentina
Group E
Jun 17 8:00amSamara
Costa Rica 0 - 1 Serbia
Jun 17 2:00pmRostov-on-Don
Brazil 1 - 1 Switzerland
Jun 22 8:00amSaint Petersburg
Brazil vs Costa Rica
Jun 22 2:00pmKaliningrad
Serbia vs Switzerland
Jun 27 2:00pmMoscow
Serbia vs Brazil
Jun 27 2:00pmNizhny Novgorod
Switzerland vs Costa Rica
Group F
Jun 17 11:00amMoscow
Germany 0 - 1 Mexico
Jun 18 8:00amNizhny Novgorod
Sweden 1 - 0 Korea Republic
Jun 23 11:00amRostov-on-Don
Korea Republic vs Mexico
Jun 23 2:00pmSochi
Germany vs Sweden
Jun 27 10:00amKazan
Korea Republic vs Germany
Jun 27 10:00amYekaterinburg
Mexico vs Sweden
Group G
Jun 18 11:00amSochi
Belgium 0 - 0 Panama
Jun 18 2:00pmVolgograd
Tunisia vs England
Jun 23 8:00amMoscow
Belgium vs Tunisia
Jun 24 8:00amNizhny Novgorod
England vs Panama
Jun 28 2:00pmKaliningrad
England vs Belgium
Jun 28 2:00pmSaransk
Panama vs Tunisia
Group H
Jun 19 8:00amSaransk
Colombia vs Japan
Jun 19 11:00amMoscow
Poland vs Senegal
Jun 24 11:00amYekaterinburg
Japan vs Senegal
Jun 24 2:00pmKazan
Poland vs Colombia
Jun 28 10:00amVolgograd
Japan vs Poland
Jun 28 10:00amSamara
Senegal vs Colombia
Knockout Stage

Round of 16
Jun 30 10:00amKazan
[1C] vs [2D]
Jun 30 2:00pmSochi
[1A] vs [2B]
Jul 1 10:00amMoscow
[1B] vs [2A]
Jul 1 2:00pmNizhny Novgorod
[1D] vs [2C]
Round of 16
Jul 2 10:00amSamara
[1E] vs [2F]
Jul 2 2:00pmRostov-on-Don
[1G] vs [2H]
Jul 3 10:00amSaint Petersburg
[1F] vs [2E]
Jul 3 2:00pmMoscow
[1H] vs [2G]
Quarter Final
Jul 6 10:00amNizhny Novgorod
[W49] vs [W50]
Jul 6 2:00pmKazan
[W53] vs [W54]
Jul 7 10:00amSamara
[W55] vs [W56]
Jul 7 2:00pmSochi
[W51] vs [W52]
Semi-final
Jul 10 2:00pmSaint Petersburg
[W57] vs [W58]
Jul 11 2:00pmMoscow
[W59] vs [W60]
Third place match
Jul 14 10:00amSaint Petersburg
[L61] vs [L62]
Final
Jul 15 11:00amMoscow
Final: FIFA World Cup 2018