Dünya Kupası Elemeleri
Maçlar
Dünya Kupası Elemeleri Live Stream and TV Listings, Live Scores, Fixtures, Results
Fikstür
Dünya Kupası Elemeleri Standings
Poz. | Takım | OM | G | B | M | AG | YG | Averaj | P | Form | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Africa: A Grubu | |||||||||||
1 | Mısır | 2 | 2 | 0 | 0 | 8 | 0 | +8 | 6 | GG | |
2 | Burkina Faso | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 1 | +3 | 4 | GB | |
3 | Guinea-Bissau | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | +1 | 4 | GB | |
4 | Sierra Leone | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | -2 | 1 | MB | |
5 | Ethiyopya | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | -3 | 1 | MB | |
6 | Djibouti | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 7 | -7 | 0 | MM | |
Africa: B Grubu | |||||||||||
1 | Senegal | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 0 | +4 | 4 | BG | |
2 | Sudan | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | +1 | 4 | GB | |
3 | Demokratik Kongo | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | +1 | 3 | MG | |
4 | Togo | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | BB | |
5 | Moritanya | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | -2 | 1 | BM | |
6 | Güney Sudan | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | -4 | 1 | BM | |
Africa: C Grubu | |||||||||||
1 | Ruanda | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | +2 | 4 | GB | |
2 | Güney Afrika | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | -1 | 3 | MG | |
3 | Nijerya | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 | BB | |
4 | Lesotho | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | BB | |
5 | Zimbabve | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | BB | |
6 | Benin | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 | BM | |
Africa: D Grubu | |||||||||||
1 | Kamerun | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 1 | +3 | 4 | BG | |
2 | Cape Verde Adaları | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | +2 | 4 | GB | |
3 | Libya | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | +1 | 4 | BG | |
4 | Angola | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | BB | |
5 | Mauritius | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | -3 | 1 | BM | |
6 | Eswatini | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | -3 | 0 | MM | |
Africa: E Grubu | |||||||||||
1 | Fas | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | +2 | 3 | G | |
2 | Zambiya | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 | 3 | MG | |
3 | Nijer | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 | GM | |
4 | Tanzanya | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 3 | MG | |
5 | Kongo | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 4 | -2 | 0 | M | |
Africa: F Grubu | |||||||||||
1 | Fildişi Kıyısı | 2 | 2 | 0 | 0 | 11 | 0 | +11 | 6 | GG | |
2 | Gabon | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 2 | +2 | 6 | GG | |
3 | Kenya | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 | 2 | +4 | 3 | GM | |
4 | Burundi | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 4 | 0 | 3 | MG | |
5 | Gambiya | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 5 | -3 | 0 | MM | |
6 | Seyşeller | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 14 | -14 | 0 | MM | |
Africa: G Grubu | |||||||||||
1 | Cezayir | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 1 | +4 | 6 | GG | |
2 | Botsvana | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 3 | GM | |
3 | Gine | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 | MG | |
4 | Uganda | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 | GM | |
5 | Mozambik | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 4 | -1 | 3 | MG | |
6 | Somali | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | -3 | 0 | MM | |
Africa: H Grubu | |||||||||||
1 | Tunus | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 0 | +5 | 6 | GG | |
2 | Ekvator Ginesi | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | +2 | 6 | GG | |
3 | Namibya | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | +1 | 3 | GM | |
4 | Malavi | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | MG | |
5 | Liberya | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | -2 | 0 | MM | |
6 | Sao Tome ve Principe | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | -6 | 0 | MM | |
Africa: Group I | |||||||||||
1 | Comoros | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 2 | +3 | 6 | GG | |
2 | Mali | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 2 | +2 | 4 | BG | |
3 | Madagaskar | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | +2 | 3 | GM | |
4 | Gana | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | MG | |
5 | Orta Afrika Cumhuriyeti | 2 | 0 | 1 | 1 | 3 | 5 | -2 | 1 | BM | |
6 | Çad | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 | -5 | 0 | MM | |
Africa: Ranking of second-placed teams | |||||||||||
1 | Gabon | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 2 | +2 | 6 | GG | |
2 | Ekvator Ginesi | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | +2 | 6 | GG | |
3 | Burkina Faso | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 1 | +3 | 4 | GB | |
4 | Sudan | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | +1 | 4 | GB | |
5 | Zambiya | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 | 3 | MG | |
6 | Botsvana | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 3 | GM | |
7 | Mali | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | B | |
8 | Cape Verde Adaları | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | B | |
9 | Güney Afrika | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | -2 | 0 | M | |
Asia: A Grubu | |||||||||||
1 | Katar | 2 | 2 | 0 | 0 | 11 | 1 | +10 | 6 | GG | |
2 | Kuveyt | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 1 | +3 | 3 | GM | |
3 | Hindistan | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 3 | -2 | 3 | MG | |
4 | Afganistan | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 12 | -11 | 0 | MM | |
Asia: B Grubu | |||||||||||
1 | Japonya | 2 | 2 | 0 | 0 | 10 | 0 | +10 | 6 | GG | |
2 | Kuzey Kore | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 | 2 | +4 | 3 | GM | |
3 | Suriye | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 5 | -4 | 3 | MG | |
4 | Myanmar | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 11 | -10 | 0 | MM | |
Asia: C Grubu | |||||||||||
1 | Kore Cumhuriyeti | 2 | 2 | 0 | 0 | 8 | 0 | +8 | 6 | GG | |
2 | Tayland | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 3 | +1 | 3 | GM | |
3 | Çin | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 4 | -2 | 3 | MG | |
4 | Singapur | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 8 | -7 | 0 | MM | |
Asia: D Grubu | |||||||||||
1 | Malezya | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 3 | +2 | 6 | GG | |
2 | Umman | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | +2 | 3 | MG | |
3 | Kırgızistan | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 4 | 0 | 3 | GM | |
4 | Çin Taipei | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | -4 | 0 | MM | |
Asia: E Grubu | |||||||||||
1 | İran | 2 | 1 | 1 | 0 | 6 | 2 | +4 | 4 | BG | |
2 | Özbekistan | 2 | 1 | 1 | 0 | 5 | 3 | +2 | 4 | BG | |
3 | Türkmenistan | 2 | 0 | 1 | 1 | 3 | 5 | -2 | 1 | BM | |
4 | Hong Kong | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 6 | -4 | 1 | BM | |
Asia: F Grubu | |||||||||||
1 | Irak | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 1 | +5 | 6 | GG | |
2 | Vietnam | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | +1 | 3 | MG | |
3 | Filipinler | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | -2 | 1 | BM | |
4 | Endonezya | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 6 | -4 | 1 | BM | |
Asia: G Grubu | |||||||||||
1 | Suudi Arabistan | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 0 | +6 | 6 | GG | |
2 | Tacikistan | 2 | 1 | 1 | 0 | 7 | 2 | +5 | 4 | GB | |
3 | Ürdün | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | -2 | 1 | MB | |
4 | Pakistan | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 10 | -9 | 0 | MM | |
Asia: H Grubu | |||||||||||
1 | Birleşik Arap Emirlikleri | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 0 | +6 | 6 | GG | |
2 | Bahreyn | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 | MG | |
3 | Yemen | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 | GM | |
4 | Nepal | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | -6 | 0 | MM | |
Asia: Group I | |||||||||||
1 | Avustralya | 2 | 2 | 0 | 0 | 8 | 0 | +8 | 6 | GG | |
2 | Lübnan | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | BB | |
3 | Filistin | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | -1 | 1 | MB | |
4 | Bangladeş | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 8 | -7 | 1 | BM | |
South America | |||||||||||
1 | Arjantin | 6 | 5 | 0 | 1 | 8 | 2 | +6 | 15 | GMGGG | |
2 | Uruguay | 6 | 4 | 1 | 1 | 13 | 5 | +8 | 13 | GGGBM | |
3 | Kolombiya | 6 | 3 | 3 | 0 | 6 | 3 | +3 | 12 | GGBBB | |
4 | Venezuela | 6 | 2 | 3 | 1 | 6 | 3 | +3 | 9 | BBGBG | |
5 | Ekvador | 6 | 3 | 2 | 1 | 5 | 3 | +2 | 8 | GBBGG | |
6 | Brezilya | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 7 | +1 | 7 | MMMBG | |
7 | Paraguay | 6 | 1 | 2 | 3 | 1 | 3 | -2 | 5 | MBGMM | |
8 | Şili | 6 | 1 | 2 | 3 | 3 | 7 | -4 | 5 | MBMGB | |
9 | Bolivya | 6 | 1 | 0 | 5 | 4 | 14 | -10 | 3 | MGMMM | |
10 | Peru | 6 | 0 | 2 | 4 | 1 | 8 | -7 | 2 | BMMMM |
Broadcast Rights
Where can you watch Dünya Kupası Elemeleri in Amerika Birleşik Devletleri?
Dünya Kupası Elemeleri Hakkında
Dünya Kupası Elemeleri History, Format, Organization, Media Coverage
FIFA Dünya Kupası elemeleri heyecan verici iki ila üç yıl süren bir etkinliktir. FIFA tarafından düzenlenen bu organizasyon, Afrika, Asya, Avrupa, Güney Amerika, Kuzey ve Orta Amerika ile Karayipler, ve Okyanusya'dan ulusal takımları bir araya getirir. Dünya Kupası elemeleri, 200'den fazla futbol ulusunun 47 kota için seçilmiş ev sahiplerine katılmak için yarıştığı bir grup elemesi etkinliğidir. Bu nihai turnuva her dört yılda bir gerçekleşir.
2026 FIFA Dünya Kupası için Kuzey Amerika'da (Kanada, Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri) elemeler 2023'te başlayacak ve yarışmanın başlamasından aylar önce oynanacak. 2026 sürümü toplamda 45 kota sunacak, çünkü tüm ev sahipleri turnuvada oynama şansı bulacak, diğer takımlar ise altı konfederasyon arasında biletler için mücadele edecek. 2026 Dünya Kupası elemeleri tarihleri ve finallerdeki yerler şu şekildedir, her konfederasyon için:
AFC Dünya Kupası elemeleri:
-46 ülke yer alacak
-Ekim 2023'ten Kasım 2025'e kadar elemeler
-Konfederasyonlar arası play-off'lar 2026 Mart ayına planlanmıştır.
-8 doğrudan kota, belki bir tane daha konfederasyonlar arası play-off'larda mevcut olacak.
CAF Dünya Kupası elemeleri:
-54 ülke yer alacak
-Eleme maçları 2023 Kasım ayında başlayacak ve 2025 Kasım ayına kadar devam edecek.
-9 kota mevcut, belki bir tane daha konfederasyonlar arası play-off'larda olacak.
CONCACAF Dünya Kupası elemeleri:
-32 ülke yer alacak
-Eleme maçları Mart 2024'te başlayacak ve 2025 Kasım ayında sona erecek.
-Konfederasyonlar arası play-off'lar 2026 Mart ayına planlanmıştır.
-Ev sahiplerine zaten üç kota ayrıldı, 3 daha doğrudan kota mevcut, iki takım daha konfederasyonlar arası play-off'larda yer alacak.
CONMEBOL Dünya Kupası elemeleri:
-10 ülke yer alacak
-Eleme maçları Eylül 2023'te başlayacak ve 2025 Eylül ayında sona erecek.
-Konfederasyonlar arası play-off'lar 2026 Mart ayına planlanmıştır.
-6 doğrudan kota mevcut, bir tane daha konfederasyonlar arası play-off'larda olacak.
OFC Dünya Kupası elemeleri:
-11 ülke yer alacak.
-Eleme maçları Eylül 2024'te başlayacak ve 2025 Mart ayında sona erecek.
-OFC üyeleri için bir kota mevcut, belki bir tane daha konfederasyonlar arası play-off'larda olacak.
UEFA Dünya Kupası elemeleri:
-55 ülke yer alacak
-Elemeler Mart 2025'te başlayacak ve Mart 2026'da sona erecek.
-Tüm takımlar 12 gruba ayrılacak. Her grup birincisi Dünya Kupası'na katılacak.
-Dört ek kota, grup aşamasının ikinci sıralarının ve UEFA Uluslar Ligi'nde ilk dört takımın arasında belirlenecek. Konfederasyonlar arası play-off'lar gerekli değil.