ADVERTISEMENT

FK Isloch Minsk

Matches
Players
Stats
Transfers
*Please note that we do not provide live streaming of FK Isloch Minsk directly. We publish FK Isloch Minsk TV schedules and live stream links strictly for the official rights holding broadcasters and streaming providers only. For how to watch FK Isloch Minsk matches in United States, see additional information below. For any omissions or errors, please contact us.

Players

FK Isloch Minsk Squad

Goalkeepers

A. Denisenko

Belarus

24 years · ·

A. Svirskiy

Belarus

25 years · 165.3 lb · 6 ft 1 in

Defenders

O. Veretilo

Belarus

35 years · 165.3 lb · 5 ft 10 in

V. Zhuravlev

Belarus

19 years · 143.3 lb · 5 ft 10 in

I. Tikhomirov

Belarus

20 years · ·

I. Khovalko

Belarus

20 years · ·

K. Rodionov

Belarus

23 years · ·

M. Kovel

Belarus

25 years · 172 lb · 6 ft 0 in

K. Gomanov

Belarus

19 years · 158.7 lb · 6 ft 0 in

F. Ibrahim

Ghana

24 years · · 6 ft 0 in

A. Voronovich

Belarus

18 years · ·

I. Kalachev

Russia

24 years · 167.6 lb · 6 ft 0 in

K. Kuchinskiy

Belarus

25 years · 156.5 lb · 5 ft 7 in

E. Yudchits

Belarus

27 years · · 5 ft 10 in

Midfielders

V. Bulmaga

Moldova

20 years · · 5 ft 9 in

D. Sibilev

Belarus

23 years · · 5 ft 8 in

P. Shevchenko

Belarus

17 years · ·

V. Maslovskiy

Belarus

23 years · · 5 ft 11 in

V. Senko
# 10 V. Senko

Belarus

25 years · 163.1 lb · 5 ft 9 in

Y. Kravchenko

Belarus

19 years · ·

M. Kobeev
# 11 M. Kobeev

Kazakhstan

19 years · · 5 ft 7 in

Attackers

R. Medvedev

Belarus

17 years · ·

D. Latykhov

Belarus

21 years · ·

D. Mitrofanov

Kazakhstan

22 years · 158.7 lb · 6 ft 0 in

A. Shestyuk

Belarus

21 years · · 6 ft 1 in

G. Rovdo

Belarus

21 years · 165.3 lb · 6 ft 0 in

A. Butko
# 70 A. Butko

Belarus

27 years · · 6 ft 0 in

A. Makas

Belarus

32 years · 158.7 lb · 5 ft 10 in

Stats

FK Isloch Minsk Player Statistics

NameA
Goalkeepers
A. Denisenko 0000010000
A. Svirskiy 90110000000
Defenders
O. Veretilo 90110000000
V. Zhuravlev 90110000000
I. Tikhomirov 0000010000
I. Khovalko 0000010000
K. Rodionov 0000010000
M. Kovel 90110000100
K. Gomanov 90110000000
F. Ibrahim 0000000000
A. Voronovich 0000010000
I. Kalachev 90110000000
K. Kuchinskiy 0000000000
E. Yudchits 90110000000
Midfielders
V. Bulmaga 90110000000
D. Sibilev 0000000000
P. Shevchenko 0000010000
V. Maslovskiy 0000000000
V. Senko 0000000000
Y. Kravchenko 0000000000
M. Kobeev 90110000000
Attackers
R. Medvedev 0000000000
D. Latykhov 33101010000
D. Mitrofanov 57110100000
A. Shestyuk 0000000000
G. Rovdo 0000000000
A. Butko 21101010000
A. Makas 69110101000

Transfers

FK Isloch Minsk Transfers

NameDateFromFee
Transfers In
E. Yudchits
20 February 2024
20 February 2024Dinamo BrestFree
K. Kuchinskiy
26 March 2024
26 March 2024GomelFree
A. Butko
14 March 2024
14 March 2024SlaviaFree
A. Shestyuk
25 March 2024
25 March 2024BATEFree
V. Maslovskiy
29 February 2024
29 February 2024MolodechnoFree
K. Rodionov
03 January 2024
03 January 2024Dinamo MinskFree
I. Tikhomirov
01 January 2024
01 January 2024Arsenal-
I. Khovalko
16 January 2024
16 January 2024Dinamo MinskFree
Y. Kravchenko
23 January 2024
23 January 2024Dinamo MinskFree
Transfers Out
V. Kabachevskiy
31 January 2024
31 January 2024BelshinaLoan
A. Zimin
02 February 2024
02 February 2024ML VitebskFree
V. Pigas
15 January 2024
15 January 2024Dinamo MinskFree
S. Atrashkevich
27 February 2024
27 February 2024ArsenalFree
A. Guz
27 January 2024
27 January 2024Torpedo€ 120K
M. Samotoy
25 February 2024
25 February 2024BelshinaFree

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
Jun 14, 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
Jun 15, 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
Jun 19, 12:00pm Germany vs Hungary
Jun 19, 3:00pm Scotland vs Switzerland
Jun 23, 3:00pm Scotland vs Hungary
Jun 23, 3:00pm Switzerland vs Germany
Group B
Jun 15, 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
Jun 15, 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
Jun 19, 9:00am Croatia vs Albania
Jun 20, 3:00pm Spain vs Italy
Jun 24, 3:00pm Albania vs Spain
Jun 24, 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
Jun 16, 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
Jun 16, 3:00pm Serbia 0 - 1 England
Jun 20, 9:00am Slovenia vs Serbia
Jun 20, 12:00pm Denmark vs England
Jun 25, 3:00pm Denmark vs Serbia
Jun 25, 3:00pm England vs Slovenia
Group D
Jun 16, 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
Jun 17, 3:00pm Austria 0 - 1 France
Jun 21, 12:00pm Poland vs Austria
Jun 21, 3:00pm Netherlands vs France
Jun 25, 12:00pm France vs Poland
Jun 25, 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
Jun 17, 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
Jun 17, 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
Jun 21, 9:00am Slovakia vs Ukraine
Jun 22, 3:00pm Belgium vs Romania
Jun 26, 12:00pm Slovakia vs Romania
Jun 26, 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
Jun 18, 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
Jun 18, 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
Jun 22, 9:00am Georgia vs Czech Republic
Jun 22, 12:00pm Turkey vs Portugal
Jun 26, 3:00pm Czech Republic vs Turkey
Jun 26, 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
Jun 29, 12:00pm Berlin
2nd Group A vs 2nd Group B
Jun 29, 3:00pm Dortmund
1st Group A vs 2nd Group C
Jun 30, 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
Jun 30, 3:00pm Cologne
1st Group B vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
Jul 1, 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
Jul 1, 3:00pm Frankfurt
1st Group F vs 3rd Group A/B/C
Jul 2, 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
Jul 2, 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
Jul 5, 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
Jul 5, 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
Jul 6, 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
Jul 6, 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
Jul 9, 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
Jul 10, 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
Jul 14, 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
Jun 20, 8:00pm Atlanta, GA
Argentina vs Canada
Jun 21, 8:00pm Arlington TX
Peru vs Chile
Jun 25, 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
Jun 25, 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
Jun 29, 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
Jun 29, 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
Jun 22, 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador vs Venezuela
Jun 22, 9:00pm Houston, TX
Mexico vs Jamaica
Jun 26, 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
Jun 26, 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
Jun 30, 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
Jun 30, 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
Jun 23, 6:00pm Arlington, TX
USA vs Bolivia
Jun 23, 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
Jun 27, 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
Jun 27, 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
Jul 1, 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
Jul 1, 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
Jun 24, 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
Jun 24, 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
Jun 28, 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
Jun 28, 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
Jul 2, 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
Jul 2, 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
Jul 4, 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
Jul 5, 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
Jul 6, 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
Jul 6, 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
Jul 9, 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
Jul 10, 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
Jul 13, 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
Jul 14, 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30