ADVERTISEMENT

Angers Sporting Club de l'Ouest II

Matches
Players
Stats

Matches

Angers Sporting Club de l'Ouest II Fixtures, Results, Live Scores, Live Streams

*Please note that we do not provide live streaming of Angers Sporting Club de l'Ouest II directly. We publish Angers Sporting Club de l'Ouest II TV schedules and live stream links strictly for the official rights holding broadcasters and streaming providers only. For how to watch Angers Sporting Club de l'Ouest II matches in United States, see additional information below. For any omissions or errors, please contact us.

Players

Angers Sporting Club de l'Ouest II Squad

Goalkeepers

M. Zinga

France

22 years · 176.4 lb · 6 ft 1 in

O. Pona

France

17 years · · 6 ft 2 in

E. Pasture

France

20 years · · 6 ft 3 in

Defenders

Z. Ould Khaled

France

24 years · 174.2 lb · 6 ft 4 in

D. N'Diaye

France

18 years · ·

B. Koffi

France

21 years · · 5 ft 11 in

T. Lefebvre

France

19 years · ·

L. Bremaud

France

20 years · · 5 ft 10 in

B. Bouhazama

France

20 years · ·

I. Ernoux

France

19 years · ·

L. Breton

France

19 years · · 6 ft 0 in

Y. Gaya

Algeria

19 years · · 6 ft 0 in

O. Camara

France

21 years · 198.4 lb · 6 ft 5 in

Midfielders

E. Caumont

France

20 years · ·

D. Hajdarević

Bosnia And Herzegovina

20 years · · 5 ft 9 in

W. Lgharbi

France

21 years · ·

L. Boana

France

18 years · ·

B. Conte

France

18 years · ·

M. Grange

France

19 years · ·

K. Ganova

France

23 years · ·

Y. Belkhdim

Morocco

22 years · 154.3 lb · 5 ft 8 in

E. Charid

France

20 years · ·

Attackers

N. Nadje

France

20 years · 163.1 lb · 6 ft 0 in

N. Ndeke

France

20 years · · 5 ft 6 in

M. Houdayer

France

18 years · ·

U. Eneme-Ella

Gabon

22 years · 165.3 lb · 6 ft 0 in

J. Kalumba

France

19 years · 165.3 lb · 5 ft 10 in

Stats

Angers Sporting Club de l'Ouest II Player Statistics

NameA
Goalkeepers
M. Zinga 180220000000
O. Pona 720880030100
E. Pasture 90010100030100
Defenders
Z. Ould Khaled 63110100000
D. N'Diaye 150817170200100
B. Koffi 0000000000
T. Lefebvre 580871120200
L. Bremaud 387936070000
B. Bouhazama 0000000000
I. Ernoux 112312130000
L. Breton 133215150210000
Y. Gaya 112214140200201
O. Camara 63110100000
Midfielders
E. Caumont 143518162220300
D. Hajdarević 0000000000
W. Lgharbi 233624280100
L. Boana 525862130000
B. Conte 0000030000
M. Grange 9041394450000
K. Ganova 0000000000
Y. Belkhdim 107412120101000
E. Charid 5551266471100
Attackers
N. Nadje 239532320100
N. Ndeke 115714140502301
M. Houdayer 7281192641000
U. Eneme-Ella 70516796104100
J. Kalumba 492660201000

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland 0 - 1 Hungary
06/23 3:00pm Switzerland 1 - 1 Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain 1 - 0 Italy
06/24 3:00pm Albania 0 - 1 Spain
06/24 3:00pm Croatia 1 - 1 Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia 1 - 1 Serbia
06/20 12:00pm Denmark 1 - 1 England
06/25 3:00pm Denmark 0 - 0 Serbia
06/25 3:00pm England 0 - 0 Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland 1 - 3 Austria
06/21 3:00pm Netherlands 0 - 0 France
06/25 12:00pm France 1 - 1 Poland
06/25 12:00pm Netherlands 2 - 3 Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia 1 - 2 Ukraine
06/22 3:00pm Belgium 2 - 0 Romania
06/26 12:00pm Slovakia 1 - 1 Romania
06/26 12:00pm Ukraine 0 - 0 Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia 1 - 1 Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey 0 - 3 Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic 1 - 2 Turkey
06/26 3:00pm Georgia 2 - 0 Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
Switzerland 2 - 0 Italy
06/29 3:00pm Dortmund
Germany 2 - 0 Denmark
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
England 2 - 1 Slovakia
06/30 3:00pm Cologne
Spain 4 - 1 Georgia
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
France 1 - 0 Belgium
07/ 1 3:00pm Frankfurt
Portugal P0 - 0 Slovenia
07/ 2 12:00pm Munich
Romania 0 - 3 Netherlands
07/ 2 3:00pm Leipzig
Austria 1 - 2 Turkey
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Spain 2 - 1 Germany
07/ 5 3:00pm Hamburg
Portugal 0 - 0P France
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
England P1 - 1 Switzerland
07/ 6 3:00pm Berlin
Netherlands 2 - 1 Turkey
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Spain 2 - 1 France
07/10 3:00pm Dortmund
Netherlands 1 - 2 England
Final
07/14 3:00pm Berlin
Spain vs England


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina 2 - 0 Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru 0 - 0 Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru 0 - 1 Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile 0 - 1 Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina 2 - 0 Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada 0 - 0 Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador 1 - 2 Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico 1 - 0 Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador 3 - 1 Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela 1 - 0 Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica 0 - 3 Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico 0 - 0 Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA 2 - 0 Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay 3 - 1 Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama 2 - 1 USA
06/27 9:00pm
Uruguay 5 - 0 Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia 1 - 3 Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA 0 - 1 Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia 2 - 1 Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil 0 - 0 Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia 3 - 0 Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay 1 - 4 Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil 1 - 1 Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica 2 - 1 Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
Argentina P1 - 1 Ecuador
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
Venezuela 1 - 1P Canada
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
Colombia 5 - 0 Panama
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
Uruguay P0 - 0 Brazil
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Argentina 2 - 0 Canada
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Uruguay 0 - 1 Colombia
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Canada vs Uruguay
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Colombia