ADVERTISEMENT

FC Rapid 1923

Matches
Players
Stats
Transfers
*Please note that we do not provide live streaming of FC Rapid 1923 directly. We publish FC Rapid 1923 TV schedules and live stream links strictly for the official rights holding broadcasters and streaming providers only. For how to watch FC Rapid 1923 matches in United States, see additional information below. For any omissions or errors, please contact us.

Players

FC Rapid 1923 Squad

Goalkeepers

B. Ungureanu

Romania

16 years · ·

V. Drăghia

Romania

33 years · 178.6 lb · 6 ft 2 in

M. Aioani
# 16 M. Aioani

Romania

24 years · · 6 ft 1 in

Defenders

D. Grigore

Romania

37 years · 167.6 lb · 6 ft 0 in

R. Bădescu

Romania

18 years · ·

A. Borza
# 24 A. Borza

Romania

18 years · ·

R. Onea
# 19 R. Onea

Romania

25 years · · 5 ft 9 in

P. Iacob

Romania

27 years · 176.4 lb · 6 ft 0 in

C. Săpunaru

Romania

39 years · 178.6 lb · 6 ft 1 in

C. Braun
# 47 C. Braun

Germany

32 years · · 5 ft 10 in

I. Cristea

Romania

29 years · 169.8 lb · 6 ft 0 in

Midfielders

C. Petrila

Romania

23 years · · 5 ft 9 in

D. Đoković

Croatia

33 years · 163.1 lb · 5 ft 8 in

O. El Sawy

Romania

20 years · ·

C. Cîrjan

Romania

21 years · 132.3 lb · 5 ft 8 in

J. Papeau
# 96 J. Papeau

France

27 years · · 5 ft 10 in

J. Hromada

Slovakia

27 years · 165.3 lb · 5 ft 11 in

X. Emmers
# 25 X. Emmers

Belgium

24 years · 160.9 lb · 5 ft 10 in

M. Käit

Estonia

25 years · ·

R. Oaidă
# 26 R. Oaidă

Romania

26 years · 154.3 lb · 5 ft 11 in

A. Albu
# 23 A. Albu

Romania

30 years · 154.3 lb · 6 ft 2 in

Attackers

B. Burmaz
# 11 B. Burmaz

Serbia

22 years · ·

F. Hasani

Kosovo

26 years · ·

E. Krasniqi

Kosovo

25 years · ·

Albion Rrahmani

Kosovo

23 years · · 6 ft 1 in

F. Bamgboye

Nigeria

25 years · · 5 ft 7 in

Stats

FC Rapid 1923 Player Statistics

NameA
Goalkeepers
B. Ungureanu 00000100000
V. Drăghia 000003100000
M. Aioani 8109900000100
Defenders
D. Grigore 010101900100
R. Bădescu 3404401810000
A. Borza 1569201822501001
R. Onea 879159611610100
P. Iacob 2530292810221300
C. Săpunaru 2616303002111300
C. Braun 2582302913101300
I. Cristea 614106412300100
Midfielders
C. Petrila 10791912712746300
D. Đoković 5428714310200
O. El Sawy 18262421601000
C. Cîrjan 638167962401200
J. Papeau 1520281711141253600
J. Hromada 2205323410100
X. Emmers 4598625410200
M. Käit 5481841431400110
R. Oaidă 18342821714712510
A. Albu 18212720781001300
Attackers
B. Burmaz 47210462641000
F. Hasani 4069636401000
E. Krasniqi 6479908043100
Albion Rrahmani 13701615141143200
F. Bamgboye 1805301911101236400

Transfers

FC Rapid 1923 Transfers

NameDateFromFee
Transfers In
D. Đoković
16 January 2024
16 January 2024FCSB-
M. Aioani
23 January 2024
23 January 2024Farul-
F. Hasani
16 January 2024
16 January 2024Tirana-
B. Burmaz
16 January 2024
16 January 2024Voždovac-
E. Krasniqi
16 January 2024
16 January 2024CFR-
A. Crivac
01 July 2024
01 July 2024Prog. Spartac-
C. Ignat
01 July 2024
01 July 2024Mioveni-
A. Bradu
01 July 2024
01 July 2024Hunedoara-
Transfers Out
J. Tsoumou
26 January 2024
26 January 2024Police TeroFree
A. Ioniță
26 February 2024
26 February 2024Yukun-
Borja Valle
01 January 2024
01 January 2024Ponferradina-
Y. Bnou Marzouk
18 January 2024
18 January 2024ErzeniFree
A. Ciobanu
16 January 2024
16 January 2024VoluntariFree
H. Moldovan
24 January 2024
24 January 2024Atl. Madrid€ 800K
C. Petrila
01 July 2024
01 July 2024CFR-
Ș. Pănoiu
16 January 2024
16 January 2024U ClujLoan

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Listings  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details.
Group stage

Group A
Jun 14, 3:00pm Germany vs Scotland
Jun 15, 9:00am Hungary vs Switzerland
Jun 19, 12:00pm Germany vs Hungary
Jun 19, 3:00pm Scotland vs Switzerland
Jun 23, 3:00pm Scotland vs Hungary
Jun 23, 3:00pm Switzerland vs Germany
Group B
Jun 15, 12:00pm Spain vs Croatia
Jun 15, 3:00pm Italy vs Albania
Jun 19, 9:00am Croatia vs Albania
Jun 20, 3:00pm Spain vs Italy
Jun 24, 3:00pm Albania vs Spain
Jun 24, 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
Jun 16, 12:00pm Slovenia vs Denmark
Jun 16, 3:00pm Serbia vs England
Jun 20, 9:00am Slovenia vs Serbia
Jun 20, 12:00pm Denmark vs England
Jun 25, 3:00pm Denmark vs Serbia
Jun 25, 3:00pm England vs Slovenia
Group D
Jun 16, 9:00am Poland vs Netherlands
Jun 17, 3:00pm Austria vs France
Jun 21, 12:00pm Poland vs Austria
Jun 21, 3:00pm Netherlands vs France
Jun 25, 12:00pm France vs Poland
Jun 25, 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
Jun 17, 9:00am Romania vs Ukraine
Jun 17, 12:00pm Belgium vs Slovakia
Jun 21, 9:00am Slovakia vs Ukraine
Jun 22, 3:00pm Belgium vs Romania
Jun 26, 12:00pm Slovakia vs Romania
Jun 26, 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
Jun 18, 12:00pm Turkey vs Georgia
Jun 18, 3:00pm Portugal vs Czech Republic
Jun 22, 9:00am Georgia vs Czech Republic
Jun 22, 12:00pm Turkey vs Portugal
Jun 26, 3:00pm Czech Republic vs Turkey
Jun 26, 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
Jun 29, 12:00pm Berlin
2nd Group A vs 2nd Group B
Jun 29, 3:00pm Dortmund
1st Group A vs 2nd Group C
Jun 30, 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
Jun 30, 3:00pm Cologne
1st Group B vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
Jul 1, 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
Jul 1, 3:00pm Frankfurt
1st Group F vs 3rd Group A/B/C
Jul 2, 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
Jul 2, 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
Jul 5, 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
Jul 5, 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
Jul 6, 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
Jul 6, 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
Jul 9, 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
Jul 10, 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
Jul 14, 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Listings  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page.
Group stage

Group A
Jun 20, 8:00pm Atlanta, GA
Argentina vs Canada
Jun 21, 8:00pm Arlington TX
Peru vs Chile
Jun 25, 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
Jun 25, 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
Jun 29, 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
Jun 29, 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
Jun 22, 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador vs Venezuela
Jun 22, 9:00pm Houston, TX
Mexico vs Jamaica
Jun 26, 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
Jun 26, 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
Jun 30, 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
Jun 30, 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
Jun 23, 6:00pm Arlington, TX
USA vs Bolivia
Jun 23, 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
Jun 27, 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
Jun 27, 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
Jul 1, 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
Jul 1, 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
Jun 24, 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
Jun 24, 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
Jun 28, 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
Jun 28, 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
Jul 2, 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
Jul 2, 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
Jul 4, 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
Jul 5, 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
Jul 6, 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
Jul 6, 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
Jul 9, 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
Jul 10, 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
Jul 13, 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
Jul 14, 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30