ADVERTISEMENT

Hapoel Jerusalem FC

Matches
Players
Stats
Transfers

Matches

Hapoel Jerusalem FC Fixtures, Results, Live Scores, Live Streams

*Please note that we do not provide live streaming of Hapoel Jerusalem FC directly. We publish Hapoel Jerusalem FC TV schedules and live stream links strictly for the official rights holding broadcasters and streaming providers only. For how to watch Hapoel Jerusalem FC matches in United States, see additional information below. For any omissions or errors, please contact us.

Players

Hapoel Jerusalem FC Squad

Goalkeepers

N. Zamir
# 55 N. Zamir

Israel

22 years · ·

A. Adeleye

Nigeria

23 years · ·

Defenders

S. Piven

Israel

28 years · 169.8 lb · 5 ft 10 in

M. Grechkin

Israel

28 years · 167.6 lb · 5 ft 11 in

N. Malmud

Israel

21 years · ·

E. Yao
# 5 E. Yao

Côte D'Ivoire

28 years · 167.6 lb · 6 ft 0 in

O. Nadir
# 20 O. Nadir

Israel

24 years · ·

A. Ashta

Israel

24 years · ·

Y. Maliac
# 22 Y. Maliac

Israel

26 years · ·

A. Glazer

Israel

23 years · ·

Midfielders

R. Yehezkel

Israel

19 years · ·

P. Hamani
# 26 P. Hamani

Israel

years · ·

A. Farada
# 21 A. Farada

Israel

21 years · ·

O. Biton
# 15 O. Biton

Israel

24 years · ·

O. Agvadish

Israel

23 years · ·

N. Niddam
# 24 N. Niddam

Israel

22 years · ·

T. Altman
# 10 T. Altman

Israel

26 years · · 5 ft 8 in

Attackers

O. Roizman

Israel

22 years · ·

Capita
# 29 Capita

Angola

22 years · 127.9 lb · 5 ft 7 in

J. Duin
# 9 J. Duin

Netherlands

25 years · 176.4 lb · 6 ft 1 in

K. Soni
# 93 K. Soni

Cameroon

25 years · 167.6 lb · 6 ft 0 in

I. Dahan
# 19 I. Dahan

Israel

23 years · ·

M. Hozez

Israel

27 years · ·

C. Don
# 11 C. Don

Côte D'Ivoire

19 years · · 5 ft 5 in

O. Almagor

Israel

21 years · ·

K. Zoabi
# 17 K. Zoabi

Israel

17 years · ·

R. Sappinen

Estonia

28 years · 160.9 lb · 5 ft 9 in

Stats

Hapoel Jerusalem FC Player Statistics

NameA
Goalkeepers
N. Zamir 854109101700100
A. Adeleye 1486171701700100
Defenders
S. Piven 1419181715501300
M. Grechkin 1092131305400100
N. Malmud 1503171701000200
E. Yao 1717211831500200
O. Nadir 49395411510000
A. Ashta 7511661041300300
Y. Maliac 3630301300000
A. Glazer 11061811721201300
Midfielders
R. Yehezkel 00000000000
P. Hamani 00000200000
A. Farada 1895242134412400
O. Biton 15592320316345200
O. Agvadish 1488191724801300
N. Niddam 5801661051710400
T. Altman 132522157111001200
Attackers
O. Roizman 6401971261721200
Capita 7161961341310200
J. Duin 13291816211350200
K. Soni 3516424300000
I. Dahan 502134941520000
M. Hozez 13942317612652100
C. Don 16152320311332100
O. Almagor 4067525201100
K. Zoabi 4561651151630200
R. Sappinen 00000000000

Transfers

Hapoel Jerusalem FC Transfers

NameDateFromFee
Transfers In
L. Elmaliac
01 July 2024
01 July 2024H Ramat Gan-
O. Kabillo
01 July 2024
01 July 2024M Herzliya-
O. Almagor
30 January 2024
30 January 2024Rishon LeZion€ 125K
Transfers Out
M. Hozez
01 July 2024
01 July 2024Maccabi TA-
O. Bačo
12 January 2024
12 January 2024DVTK-
A. Glazer
01 July 2024
01 July 2024Maccabi TA-
O. Roizman
01 July 2024
01 July 2024Maccabi TA-
Capita
01 July 2024
01 July 2024Estrela-
A. Ariely
12 January 2024
12 January 2024H Be'er Sheva-
I. Zada
11 January 2024
11 January 2024I TiberiasFree
L. Kasa
23 January 2024
23 January 2024M HaifaFree

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland 0 - 1 Hungary
06/23 3:00pm Switzerland 1 - 1 Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain 1 - 0 Italy
06/24 3:00pm Albania 0 - 1 Spain
06/24 3:00pm Croatia 1 - 1 Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia 1 - 1 Serbia
06/20 12:00pm Denmark 1 - 1 England
06/25 3:00pm Denmark vs Serbia
06/25 3:00pm England vs Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland 1 - 3 Austria
06/21 3:00pm Netherlands 0 - 0 France
06/25 12:00pm France vs Poland
06/25 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia 1 - 2 Ukraine
06/22 3:00pm Belgium 2 - 0 Romania
06/26 12:00pm Slovakia vs Romania
06/26 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia 1 - 1 Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey 0 - 3 Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic vs Turkey
06/26 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
Switzerland vs Italy
06/29 3:00pm Dortmund
Germany vs 2nd Group C
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
06/30 3:00pm Cologne
Spain vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
07/ 1 3:00pm Frankfurt
Portugal vs 3rd Group A/B/C
07/ 2 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
07/ 2 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Winner Match 39 vs Winner Match 37
07/ 5 3:00pm Hamburg
Winner Match 41 vs Winner Match 42
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
Winner Match 40 vs Winner Match 38
07/ 6 3:00pm Berlin
Winner Match 43 vs Winner Match 44
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Winner Match 45 vs Winner Match 46
07/10 3:00pm Dortmund
Winner Match 47 vs Winner Match 48
Final
07/14 3:00pm Berlin
Winner Match 49 vs Winner Match 50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina 2 - 0 Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru 0 - 0 Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador 1 - 2 Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico 1 - 0 Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA 2 - 0 Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay 3 - 1 Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
06/27 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia 2 - 1 Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil 0 - 0 Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30