ADVERTISEMENT

Live Soccer on TV and Online: Thursday Jul. 11

Jul 10

Thursday, Jul. 11

Jul 12
  • Tue
    Jul 9
  • Wed
    Jul 10
  • Thu
    Jul 11
  • Fri
    Jul 12
  • Sat
    Jul 13
  • Sun
    Jul 14
  • Mon
    Jul 15
  •  
?  
  Europe - UEFA Europa League
Live
+
1:00pm
Ružomberok 5 - 2 Tobol
Live
+
1:00pm
Sheriff 0 - 1 Zira
Live
+
1:00pm
Paksi SE 0 - 4 Corvinul Hunedoara
Live
+
1:00pm
Elfsborg 3 - 0 Paphos
Live
+
2:00pm
Botev Plovdiv 2 - 1 Maribor
Live
+
2:30pm
Wisła Kraków 2 - 0 Llapi
  Europe - UEFA Conference League
Live
+
11:00am
Malisheva 1 - 0 Budućnost
Live
+
11:00am
FA Šiauliai 0 - 2 Levadia
Live
+
11:00am
Liepāja 1 - 1 Víkingur
Live
+
11:00am
Aktobe 0 - 1 Sarajevo
Live
+
12:00pm
Noah 2 - 0 Škendija 79
Live
+
12:00pm
Magpies 2 - 0 Derry City
Live
+
12:00pm
Bravo 0 - 1 Connah's Quay
Live
+
12:30pm
Tallinna Kalev 1 - 2 Urartu
Live
+
12:30pm
Atlètic Club d'Escaldes 0 - 1 F91 Dudelange
Live
+
1:00pm
UNA Strassen 0 - 0 KuPS
Live
+
1:00pm
Floriana 3 - 1 Tre Penne
Live
+
1:00pm
Torpedo BelAZ 2 - 4 Milsami
Live
+
1:00pm
Torpedo Kutaisi 1 - 1 Tirana
Live
+
1:00pm
VPS 1 - 2 Žalgiris
Live
+
1:30pm
Caernarfon Town 2 - 0 Crusaders
Live
+
2:00pm
Bala Town 1 - 2 Paide
Live
+
2:00pm
Partizani Tirana 1 - 1 Marsaxlokk
Live
+
2:30pm
Tikveš 3 - 2 Breidablik
Live
+
2:45pm
La Fiorita 0 - 1 Isloch
Live
+
2:45pm
Shelbourne 2 - 1 St Joseph's
Live
2:45pm
Mornar 2 - 1 Dinamo Tbilisi
Live
+
3:00pm
Stjarnan 2 - 0 Linfield
Live
+
3:00pm
Valur 2 - 2 Vllaznia Shkodër
  Brazil - Brasileirão
Live
+
6:30pm
Palmeiras 3 - 1 Atlético Goianiense
Live
+
7:00pm
Flamengo 1 - 2 Fortaleza
Live
+
7:00pm
Criciúma 1 - 1 Fluminense
Live
+
8:30pm
Atlético Mineiro 2 - 1 São Paulo
Live
+
8:30pm
Vitória 0 - 1 Botafogo
  United States - MLS Next Pro
Live
+
6:00pm
Philadelphia Union II 3 - 1 Chattanooga
Live
+
8:00pm
Houston Dynamo FC II 2 - 0 Austin II
  United States - USL League Two
Live
6:00pm
Houston FC vs Corpus Christi
Live
9:00pm
Flatirons Rush 4 - 1 Utah Avalanche
Live
9:30pm
Salt City vs Colorado ISA
Live
10:00pm
Arizona Arsenal 0 - 1 AMSG
Live
10:00pm
Ventura County Fusion 3 - 0 Redlands
 
Australia - NPL ACT
 
Brazil - Campeonato Amapaense
 
Chile - Copa Chile
 
Ecuador - Serie B
 
Egypt - Premier League
 
Finland - Kakkonen
 
Iceland - Besta deild karla
 
Iceland - 1. deild karla
 
India - Calcutta Premier Division
 
Korea Republic - K League 1
 
Mauritius - Mauritian League
 
Myanmar - Myanmar National League
 
Oceania - OFC U-19 Championship
 
Paraguay - Copa Paraguay
 
Somalia - Somali First Division
 
Uruguay - Segunda División
 
World - Club Friendly
 
World - Women's Club Friendly
 
World - Women's Friendly

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland 0 - 1 Hungary
06/23 3:00pm Switzerland 1 - 1 Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain 1 - 0 Italy
06/24 3:00pm Albania 0 - 1 Spain
06/24 3:00pm Croatia 1 - 1 Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia 1 - 1 Serbia
06/20 12:00pm Denmark 1 - 1 England
06/25 3:00pm Denmark 0 - 0 Serbia
06/25 3:00pm England 0 - 0 Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland 1 - 3 Austria
06/21 3:00pm Netherlands 0 - 0 France
06/25 12:00pm France 1 - 1 Poland
06/25 12:00pm Netherlands 2 - 3 Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia 1 - 2 Ukraine
06/22 3:00pm Belgium 2 - 0 Romania
06/26 12:00pm Slovakia 1 - 1 Romania
06/26 12:00pm Ukraine 0 - 0 Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia 1 - 1 Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey 0 - 3 Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic 1 - 2 Turkey
06/26 3:00pm Georgia 2 - 0 Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
Switzerland 2 - 0 Italy
06/29 3:00pm Dortmund
Germany 2 - 0 Denmark
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
England 2 - 1 Slovakia
06/30 3:00pm Cologne
Spain 4 - 1 Georgia
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
France 1 - 0 Belgium
07/ 1 3:00pm Frankfurt
Portugal P0 - 0 Slovenia
07/ 2 12:00pm Munich
Romania 0 - 3 Netherlands
07/ 2 3:00pm Leipzig
Austria 1 - 2 Turkey
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Spain 2 - 1 Germany
07/ 5 3:00pm Hamburg
Portugal 0 - 0P France
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
England P1 - 1 Switzerland
07/ 6 3:00pm Berlin
Netherlands 2 - 1 Turkey
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Spain 2 - 1 France
07/10 3:00pm Dortmund
Netherlands 1 - 2 England
Final
07/14 3:00pm Berlin
Spain vs England


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina 2 - 0 Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru 0 - 0 Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru 0 - 1 Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile 0 - 1 Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina 2 - 0 Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada 0 - 0 Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador 1 - 2 Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico 1 - 0 Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador 3 - 1 Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela 1 - 0 Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica 0 - 3 Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico 0 - 0 Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA 2 - 0 Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay 3 - 1 Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama 2 - 1 USA
06/27 9:00pm
Uruguay 5 - 0 Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia 1 - 3 Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA 0 - 1 Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia 2 - 1 Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil 0 - 0 Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia 3 - 0 Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay 1 - 4 Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil 1 - 1 Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica 2 - 1 Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
Argentina P1 - 1 Ecuador
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
Venezuela 1 - 1P Canada
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
Colombia 5 - 0 Panama
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
Uruguay P0 - 0 Brazil
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Argentina 2 - 0 Canada
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Uruguay 0 - 1 Colombia
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Canada vs Uruguay
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Colombia