ADVERTISEMENT

Live Soccer on TV and Online: Sunday Sep. 29, 2019

Sep 28

Sunday, Sep. 29, 2019

Sep 30
  • Fri
    Sep 27
  • Sat
    Sep 28
  • Sun
    Sep 29
  • Mon
    Sep 30
  • Tue
    Oct 1
  • Wed
    Oct 2
  • Thu
    Oct 3
  •  
?  
  USA/Canada - Major League Soccer
Live
+
5:00pm
Chicago Fire 2 - 2 Toronto FC
Live
+
5:00pm
Cincinnati 1 - 1 Orlando City SC
Live
+
5:00pm
Columbus Crew 2 - 0 Philadelphia Union
Live
+
5:00pm
Montreal Impact 1 - 1 Atlanta United
Live
+
5:00pm
New England 2 - 0 New York City
Live
+
5:00pm
New York RB 0 - 0 DC United
Live
+
7:30pm
Colorado Rapids 3 - 0 Dallas
Live
+
7:30pm
Sporting KC 2 - 2 Portland Timbers
Live
+
7:30pm
LA Galaxy 3 - 4 Vancouver Whitecaps
Live
+
7:30pm
Minnesota United 1 - 1 Los Angeles FC
Live
+
7:30pm
Real Salt Lake 2 - 1 Houston Dynamo
Live
+
7:30pm
SJ Earthquakes 0 - 1 Seattle Sounders FC
  England - Premier League
Live
+
11:30am
Leicester City 5 - 0 Newcastle United
  Spain - La Liga
Live
+
6:00am
Espanyol 0 - 2 Real Valladolid
Live
+
8:00am
Eibar 2 - 0 Celta de Vigo
Live
+
10:00am
Deportivo Alavés 2 - 0 Mallorca
Live
+
12:30pm
Levante 1 - 1 Osasuna
Live
+
3:00pm
Sevilla 3 - 2 Real Sociedad
  Italy - Serie A
Live
+
6:30am
Napoli 2 - 1 Brescia
Live
+
9:00am
Lazio 4 - 0 Genoa
Live
+
9:00am
Lecce 0 - 1 Roma
Live
+
9:00am
Udinese 1 - 0 Bologna
Live
+
12:00pm
Cagliari 1 - 1 Hellas Verona
Live
+
2:45pm
Milan 1 - 3 Fiorentina
  Germany - Bundesliga
Live
+
9:30am
Fortuna Düsseldorf 1 - 2 Freiburg
Live
+
12:00pm
Köln 0 - 4 Hertha BSC
  Portugal - Primeira Liga
Live
+
11:00am
Santa Clara 1 - 0 Gil Vicente
Live
+
11:00am
Vitória Guimarães 1 - 0 Paços de Ferreira
Live
+
1:00pm
Portimonense 0 - 1 Sporting Braga
Live
+
3:00pm
Rio Ave 0 - 1 Porto
  France - Ligue 1
Live
+
9:00am
Strasbourg 1 - 0 Montpellier
Live
+
11:00am
Nîmes 0 - 1 Saint-Étienne
Live
+
3:00pm
Olympique Marseille 1 - 1 Rennes
  Mexico - Liga MX
Live
+
1:00pm
Pumas UNAM 2 - 0 Santos Laguna
Live
+
6:00pm
Atlético San Luis 2 - 3 Tijuana
Live
+
8:00pm
Veracruz 1 - 1 Toluca
  United States - NWSL
Live
+
11:00am
Sky Blue 1 - 1 Orlando Pride
Live
+
2:00pm
Reign FC 2 - 0 Portland Thorns
  Argentina - Primera División
Live
+
10:00am
Banfield 0 - 1 San Lorenzo
Live
+
12:15pm
Huracán 0 - 0 Atlético Tucumán
Live
+
2:30pm
Vélez Sarsfield 0 - 1 Defensa y Justicia
Live
+
4:45pm
Rosario Central 1 - 1 Racing Club
Live
+
7:00pm
Independiente 3 - 2 Talleres Córdoba
  Belgium - Pro League
Live
+
8:30am
Anderlecht 0 - 0 Waasland-Beveren
Live
+
12:00pm
Standard Liège 1 - 1 Sporting Charleroi
Live
+
2:00pm
KV Oostende 1 - 1 Antwerp
  Brazil - Brasileirão
Live
+
10:00am
Corinthians 1 - 0 Vasco da Gama
Live
+
3:00pm
Internacional 1 - 1 Palmeiras
Live
+
3:00pm
Santos 2 - 0 CSA
Live
+
3:00pm
Fluminense 2 - 1 Grêmio
Live
+
6:00pm
Atlético Mineiro 2 - 1 Ceará
Live
+
6:00pm
Atlético PR 1 - 1 Chapecoense
  Brazil - Serie B
Live
+
3:00pm
RB Bragantino 2 - 0 Vitória
  Colombia - Primera A
Live
+
6:00pm
La Equidad 3 - 3 América de Cali
Live
+
8:30pm
Atlético Nacional 1 - 0 Deportes Tolima
  Denmark - Super Liga
Live
+
6:00am
AGF 3 - 1 Nordsjælland
Live
+
8:00am
AaB 0 - 3 Randers
Live
+
10:00am
Midtjylland 0 - 1 OB
Live
+
12:00pm
SønderjyskE 2 - 1 Brøndby
  Ecuador - Primera A
Live
+
1:00pm
El Nacional 0 - 1 América de Quito
Live
+
3:15pm
Delfin 4 - 2 Técnico Universitario
Live
+
5:30pm
Emelec 3 - 1 Olmedo
  El Salvador - Primera Division
Live
+
5:15pm
FAS 2 - 2 Alianza
Live
+
5:30pm
El Vencedor 0 - 0 Águila
  England - Championship
Live
+
8:30am
Barnsley 1 - 3 Brentford
  Germany - Bundesliga 2
Live
+
7:30am
St. Pauli 2 - 0 Sandhausen
Live
+
7:30am
Greuther Fürth 0 - 3 Holstein Kiel
Live
+
7:30am
Erzgebirge Aue 4 - 1 Dynamo Dresden
  Guatemala - Liga Nacional
Live
+
1:00pm
Comunicaciones 2 - 1 Deportivo Sanarate
Live
+
1:30pm
Antigua GFC 1 - 3 Xelajú
Live
+
2:00pm
Santa Lucía 2 - 2 Iztapa
Live
+
4:30pm
Guastatoya 2 - 1 Municipal
  Africa - WAFU Nations Cup
Live
1:00pm
Nigeria vs Togo
Live
4:00pm
Sierra Leone vs Liberia
  Japan - J1 League
Live
+
1:00am
Matsumoto Yamaga 0 - 0 Tokyo
Live
+
6:00am
Shonan Bellmare 0 - 6 Shimizu S-Pulse
  Netherlands - Eredivisie
Live
+
6:15am
RKC Waalwijk 1 - 2 Vitesse
Live
+
8:30am
PEC Zwolle 0 - 4 PSV
Live
+
8:30am
Utrecht 2 - 0 Willem II
Live
+
10:45am
AZ 2 - 0 Heracles
Live
+
10:45am
Feyenoord 5 - 1 Twente
  Peru - Primera Division
Live
+
12:30pm
Deportivo Municipal 1 - 3 Academia Cantolao
Live
+
5:00pm
Universitario 1 - 0 Alianza Lima
  Spain - Segunda Division
Live
+
6:00am
Málaga 0 - 0 Sporting Gijón
Live
+
10:00am
Almería 1 - 2 Cádiz
Live
+
12:30pm
Real Oviedo 2 - 2 Real Zaragoza
Live
+
3:00pm
Deportivo La Coruña 1 - 1 Mirandés
Live
+
3:00pm
Lugo 1 - 4 Tenerife
  Sweden - Allsvenskan
Live
+
9:00am
Elfsborg 1 - 1 AIK
Live
+
9:00am
GIF Sundsvall 2 - 1 Sirius
Live
+
9:00am
IFK Göteborg 0 - 0 Häcken
Live
+
11:30am
Falkenberg 0 - 2 Norrköping
Live
+
11:30am
AFC Eskilstuna 0 - 1 Malmö FF
  Turkey - Super Lig
Live
+
7:00am
Konyaspor 2 - 1 Kayserispor
Live
+
9:30am
Antalyaspor 3 - 0 Yeni Malatyaspor
Live
+
9:30am
Ankaragücü 2 - 1 Gençlerbirliği
Live
+
12:00pm
Trabzonspor 4 - 1 Beşiktaş
  United States - USL Championship
Live
+
4:00pm
Portland Timbers II 1 - 2 Austin Bold
  Soccer Shows
Live
9:30am
The Express Preview
Live
12:00pm
The Express Preview
Live
2:30pm
The Express Preview
Live
5:00pm
The Soccer Xtra
Live
6:00pm
The Locker Room
 
Africa - CAF Champions League
 
Africa - CAF Confederation Cup
 
Albania - Superliga
 
Andorra - Primera Divisió
 
Argentina - Primera Nacional
 
Argentina - Primera B Metropolitana
 
Argentina - Primera C Metropolitana
 
Argentina - Torneo Federal A
 
Argentina - Primera D Metropolitana
 
Armenia - Armenian Premier League
 
Austria - Football Bundesliga
 
Austria - 2. Liga
 
Austria - Regionalliga
 
Azerbaijan - Premier Liqa
 
Belarus - Belarus Premier League
 
Belgium - Challenger Pro League
 
Belize - Premier League of Belize
 
Bolivia - Liga de Futbol
 
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
 
Brazil - Serie C
 
Brazil - Brasileiro Feminino
 
Bulgaria - Parva Liga
 
Bulgaria - Second League
 
Chile - Primera Division
 
Chile - Primera B
 
China - China League One
 
Colombia - Primera B
 
Costa Rica - Primera Division
 
Croatia - 1. HNL
 
Croatia - Prva NL
 
Croatia - Druga NL
 
Czech Republic - 1. liga
 
Czech Republic - 2. liga
 
Czech Republic - 3. Liga
 
Czech Republic - 4. Liga
 
Denmark - 1st Division
 
England - Women's Super League
 
Estonia - Meistriliiga
 
Faroe Islands - Premier League
 
Finland - Kakkonen
 
France - D1 Féminine
 
Georgia - Erovnuli Liga
 
Germany - 3. Liga
 
Germany - Regionalliga
 
Germany - Oberliga
 
Germany - Frauen-Bundesliga
 
Greece - Super League
 
Greece - Super League 2
 
Greece - Football League
 
Greece - Gamma Ethniki
 
Haiti - Ligue Haïtienne
 
Honduras - Liga Nacional
 
Hong Kong - Hong Kong Premier League
 
Hong Kong - HKFA 1st Division
 
Hungary - NB1
 
Hungary - NB II
 
India - Santosh Trophy
 
Indonesia - Liga 1
 
Ireland Republic - FAI Cup
 
Italy - Serie B
 
Italy - Serie C
 
Italy - Serie D
 
Jamaica - National Premier League
 
Japan - J2 League
 
Japan - J3 League
 
Kazakhstan - Kazakhstan Premier League
 
Kenya - Kenyan Premier League
 
Korea Republic - K League 1
 
Korea Republic - K League 2
 
Kosovo - Superliga
 
Latvia - Virsliga
 
Lebanon - Premier League
 
Luxembourg - National Division
 
Malaysia - Malaysia Cup
 
Malta - Premier League
 
Mexico - Liga de Expansión MX
 
Moldova - Divizia Nationala
 
Morocco - Botola Pro
 
Netherlands - Derde Divisie
 
Nicaragua - Primera División
 
North Macedonia - Prva Liga
 
North Macedonia - Vtora Liga
 
Norway - Eliteserien
 
Norway - OBOS-ligaen
 
Norway - 2. Divisjon
 
Panama - Liga Panameña de Fútbol
 
Paraguay - Primera Division
 
Peru - Segunda División
 
Poland - Ekstraklasa
 
Poland - I Liga
 
Portugal - Taça de Portugal
 
Romania - Liga I
 
Romania - Liga II
 
Russia - Premier League
 
Russia - FNL
 
San Marino - Campionato
 
Serbia - Super Liga
 
Serbia - Prva Liga
 
Singapore - Singapore Premier League
 
Slovakia - Niké liga
 
Slovakia - 2. Futbalová Liga
 
Slovakia - 3. Futbalová Liga
 
Slovenia - Prva Liga
 
Slovenia - Druga Liga
 
South Africa - DStv Premiership
 
Spain - Primera Federación
 
Spain - Tercera Federación
 
Spain - Primera División Femenina
 
Sweden - Superettan
 
Sweden - Ettan
 
Sweden - Damallsvenskan
 
Switzerland - Super League
 
Switzerland - Swiss Challenge League
 
Switzerland - 1. Liga Classic
 
Switzerland - 1. Liga Promotion
 
Tanzania - Tanzania Premier League
 
Thailand - Thai League 1
 
Thailand - Thai League 2
 
Tunisia - Ligue Professionnelle 1
 
Turkey - 1. Lig
 
Turkey - 2. Lig
 
Ukraine - Premier League
 
Ukraine - Persha Liga
 
United States - NCAA Men's Soccer
 
United States - NCAA Women's Soccer
 
Uruguay - Primera Division
 
Venezuela - Primera División
 
Wales - Premier League
 
Zambia - Zambian Super League
 
World - Soccer Shows

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland vs Hungary
06/23 3:00pm Switzerland vs Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain 1 - 0 Italy
06/24 3:00pm Albania vs Spain
06/24 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia 1 - 1 Serbia
06/20 12:00pm Denmark 1 - 1 England
06/25 3:00pm Denmark vs Serbia
06/25 3:00pm England vs Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland 1 - 3 Austria
06/21 3:00pm Netherlands 0 - 0 France
06/25 12:00pm France vs Poland
06/25 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia 1 - 2 Ukraine
06/22 3:00pm Belgium 2 - 0 Romania
06/26 12:00pm Slovakia vs Romania
06/26 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia 1 - 1 Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey 0 - 3 Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic vs Turkey
06/26 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
2nd Group A vs 2nd Group B
06/29 3:00pm Dortmund
1st Group A vs 2nd Group C
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
06/30 3:00pm Cologne
Spain vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
07/ 1 3:00pm Frankfurt
Portugal vs 3rd Group A/B/C
07/ 2 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
07/ 2 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
07/ 5 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
07/ 6 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
07/10 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
07/14 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina 2 - 0 Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru 0 - 0 Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador 1 - 2 Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico 1 - 0 Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA vs Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
06/27 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30