ADVERTISEMENT

Valmiera Glass FK / Bērnu sporta skola

Matches
Players
Stats
Transfers
*Please note that we do not provide live streaming of Valmiera Glass FK / Bērnu sporta skola directly. We publish Valmiera Glass FK / Bērnu sporta skola TV schedules and live stream links strictly for the official rights holding broadcasters and streaming providers only. For how to watch Valmiera Glass FK / Bērnu sporta skola matches in United States, see additional information below. For any omissions or errors, please contact us.

Players

Valmiera Glass FK / Bērnu sporta skola Squad

Goalkeepers

D. Ošs
# 12 D. Ošs

Latvia

29 years · 205 lb · 6 ft 6 in

D. Veisbuks

Latvia

19 years · · 6 ft 0 in

C. Olses

Venezuela

23 years · 172 lb · 6 ft 3 in

Defenders

R. Veips

Latvia

24 years · ·

N. Sliede

Latvia

20 years · ·

K. Aļekseičiks

Latvia

23 years · · 6 ft 5 in

E. Birka
# 27 E. Birka

Latvia

23 years · 158.7 lb · 5 ft 10 in

D. Balodis

Latvia

25 years · 154.3 lb · 6 ft 0 in

Midfielders

R. Varslavāns

Latvia

22 years · 141.1 lb · 5 ft 8 in

A. Ghanem

Algeria

21 years · ·

C. Duke
# 17 C. Duke

Japan

24 years · 147.7 lb · 5 ft 9 in

B. Ćavar

Croatia

22 years · ·

Gustavo
# 7 Gustavo

Brazil

22 years · 145.5 lb · 5 ft 8 in

N. Dusalijevs

Latvia

22 years · ·

A. Korobenko

Ukraine

26 years · 147.7 lb · 6 ft 0 in

K. Volkovs

Latvia

19 years · ·

L. Vapne
# 10 L. Vapne

Latvia

20 years · 149.9 lb · 6 ft 0 in

K. Penkevics

Latvia

21 years · ·

M. Diop
# 22 M. Diop

Senegal

21 years · ·

K. Cēsnieks

Latvia

19 years · ·

Attackers

Č. Rotar
# 25 Č. Rotar

Slovenia

20 years · ·

Lucas Aruba

Brazil

20 years · 141.1 lb · 5 ft 8 in

Léo Gaúcho

Brazil

22 years · ·

A. Ndoye
# 24 A. Ndoye

Senegal

22 years · ·

D. Guèye
# 19 D. Guèye

Senegal

27 years · ·

I. Pūlis
# 28 I. Pūlis

Latvia

23 years · ·

J. Bahamboula

France

22 years · 145.5 lb · 5 ft 10 in

M. Toņiševs

Latvia

23 years · · 6 ft 0 in

J. Porsan-Clemente

France

26 years · 138.9 lb · 5 ft 9 in

Stats

Valmiera Glass FK / Bērnu sporta skola Player Statistics

NameA
Goalkeepers
D. Ošs 00000200000
D. Veisbuks 00000000000
C. Olses 1802200000000
Defenders
R. Veips 00000000000
N. Sliede 1802200000000
K. Aļekseičiks 31010200000
E. Birka 582020200000
D. Balodis 1802200000000
Midfielders
R. Varslavāns 462020200000
A. Ghanem 00000000000
C. Duke 1222202000000
B. Ćavar 00000200000
Gustavo 1042111100000
N. Dusalijevs 1802200000000
A. Korobenko 1802200000000
K. Volkovs 00000000000
L. Vapne 1642201011000
K. Penkevics 00000000000
M. Diop 1062202010200
K. Cēsnieks 00000000000
Attackers
Č. Rotar 00000200000
Lucas Aruba 00000000000
Léo Gaúcho 1472202001100
A. Ndoye 332020200000
D. Guèye 1772201011100
I. Pūlis 00000000000
J. Bahamboula 461101100000
M. Toņiševs 00000000000
J. Porsan-Clemente 742020200000

Transfers

Valmiera Glass FK / Bērnu sporta skola Transfers

NameDateFromFee
Transfers In
D. Ošs
29 February 2024
29 February 2024LiepajaFree
R. Kapič
01 July 2024
01 July 2024Lechia-
C. Duke
28 January 2024
28 January 2024SagamiharaFree
K. Lūsiņš
01 January 2024
01 January 2024Super Nova-
R. Yakuba
01 July 2024
01 July 2024Puszcza-
L. Vapne
19 January 2024
19 January 2024MettaLoan
K. Cēsnieks
06 March 2024
06 March 2024JelgavaFree
B. Ćavar
05 March 2024
05 March 2024Dubrava-
Č. Rotar
01 March 2024
01 March 2024IlirijaFree
Lucas Aruba
06 March 2024
06 March 2024Bahia-
Transfers Out
K. Čudars
06 March 2024
06 March 2024GrobiņaLoan
J. Peñaloza
28 February 2024
28 February 2024GuangzhouFree
F. Kayramani
16 January 2024
16 January 2024Liepaja-
V. Diagne
20 February 2024
20 February 2024Dravinja-
P. Fall
08 January 2024
08 January 2024Liepaja-

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details.
Group stage

Group A
Jun 14, 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
Jun 15, 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
Jun 19, 12:00pm Germany vs Hungary
Jun 19, 3:00pm Scotland vs Switzerland
Jun 23, 3:00pm Scotland vs Hungary
Jun 23, 3:00pm Switzerland vs Germany
Group B
Jun 15, 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
Jun 15, 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
Jun 19, 9:00am Croatia vs Albania
Jun 20, 3:00pm Spain vs Italy
Jun 24, 3:00pm Albania vs Spain
Jun 24, 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
Jun 16, 12:00pm Slovenia vs Denmark
Jun 16, 3:00pm Serbia vs England
Jun 20, 9:00am Slovenia vs Serbia
Jun 20, 12:00pm Denmark vs England
Jun 25, 3:00pm Denmark vs Serbia
Jun 25, 3:00pm England vs Slovenia
Group D
Jun 16, 9:00am Poland vs Netherlands
Jun 17, 3:00pm Austria vs France
Jun 21, 12:00pm Poland vs Austria
Jun 21, 3:00pm Netherlands vs France
Jun 25, 12:00pm France vs Poland
Jun 25, 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
Jun 17, 9:00am Romania vs Ukraine
Jun 17, 12:00pm Belgium vs Slovakia
Jun 21, 9:00am Slovakia vs Ukraine
Jun 22, 3:00pm Belgium vs Romania
Jun 26, 12:00pm Slovakia vs Romania
Jun 26, 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
Jun 18, 12:00pm Turkey vs Georgia
Jun 18, 3:00pm Portugal vs Czech Republic
Jun 22, 9:00am Georgia vs Czech Republic
Jun 22, 12:00pm Turkey vs Portugal
Jun 26, 3:00pm Czech Republic vs Turkey
Jun 26, 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
Jun 29, 12:00pm Berlin
2nd Group A vs 2nd Group B
Jun 29, 3:00pm Dortmund
1st Group A vs 2nd Group C
Jun 30, 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
Jun 30, 3:00pm Cologne
1st Group B vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
Jul 1, 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
Jul 1, 3:00pm Frankfurt
1st Group F vs 3rd Group A/B/C
Jul 2, 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
Jul 2, 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
Jul 5, 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
Jul 5, 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
Jul 6, 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
Jul 6, 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
Jul 9, 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
Jul 10, 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
Jul 14, 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page.
Group stage

Group A
Jun 20, 8:00pm Atlanta, GA
Argentina vs Canada
Jun 21, 8:00pm Arlington TX
Peru vs Chile
Jun 25, 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
Jun 25, 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
Jun 29, 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
Jun 29, 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
Jun 22, 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador vs Venezuela
Jun 22, 9:00pm Houston, TX
Mexico vs Jamaica
Jun 26, 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
Jun 26, 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
Jun 30, 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
Jun 30, 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
Jun 23, 6:00pm Arlington, TX
USA vs Bolivia
Jun 23, 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
Jun 27, 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
Jun 27, 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
Jul 1, 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
Jul 1, 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
Jun 24, 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
Jun 24, 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
Jun 28, 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
Jun 28, 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
Jul 2, 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
Jul 2, 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
Jul 4, 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
Jul 5, 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
Jul 6, 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
Jul 6, 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
Jul 9, 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
Jul 10, 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
Jul 13, 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
Jul 14, 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30