ADVERTISEMENT

FC Aurillac Arpajon Cantal Auvergne

Players
Stats
Transfers
No data found.

Players

FC Aurillac Arpajon Cantal Auvergne Squad

Goalkeepers

B. Ligali

France

23 years · ·

Charly Besombes

France

23 years · ·

Thomas Esbrat

France

25 years · ·

E. Métro

France

25 years · ·

Morwen Sebti

France

years · ·

Defenders

Ludovic Tichit

France

28 years · ·

Pierre Léoty

France

32 years · ·

K. Dagnet

France

28 years · ·

S. Sidibé

France

24 years · ·

Jean-Baptiste Meyniel

France

29 years · ·

Mohamed Chenine

France

21 years · ·

Jean-Rémy Leybros

France

37 years · 160.9 lb · 5 ft 10 in

Midfielders

M. Lourdin

France

23 years · ·

Simon Teulade

France

26 years · ·

Antoine Ortega

France

22 years · ·

Titouan Boris

France

years · ·

U. Barut

France

25 years · · 5 ft 10 in

Romain Gourgaud

France

42 years · 189.6 lb · 6 ft 2 in

Q. Mazars

France

27 years · 138.9 lb · 5 ft 6 in

Farés Oukrine

France

26 years · ·

B. Zekovic

Serbia

26 years · ·

Rudy Costa

France

31 years · ·

Nicolas Capredon

France

36 years · 149.9 lb · 5 ft 9 in

Attackers

V. Bouzou

France

27 years · 194 lb · 6 ft 0 in

Florian Serre

France

25 years · ·

Hugo Coldefy

France

26 years · ·

Victor Tridon

France

23 years · ·

J. Selé

France

25 years · ·

Paul Isserte

France

25 years · ·

M. Sambague

Mali

28 years · ·

Boris Lennon

France

30 years · ·

Nathan Domain

France

22 years · ·

Stats

FC Aurillac Arpajon Cantal Auvergne Player Statistics

NameA
Goalkeepers
B. Ligali 540660070000
C. Besombes 90110000000
T. Esbrat 29101020000
E. Métro 150017170030001
M. Sebti 0000000000
Defenders
L. Tichit 240532240200
P. Léoty 1057161154111200
K. Dagnet 206624290000
S. Sidibé 157820173150101
J. Meyniel 3351037371300
M. Chenine 113211030000
J. Leybros 199523230300800
Midfielders
M. Lourdin 207724231112500
S. Teulade 0000000000
A. Ortega 23101020000
T. Boris 0000000000
U. Barut 185521210201700
R. Gourgaud 0000000000
Q. Mazars 197023221314100
F. Oukrine 0000000000
B. Zekovic 92816115970400
R. Costa 8261284150610
N. Capredon 126615150410100
Attackers
V. Bouzou 2122252418111400
F. Serre 487660420000
H. Coldefy 120016151514200
V. Tridon 6191266370000
J. Selé 1617251961067100
P. Isserte 400844180000
M. Sambague 124221156771200
B. Lennon 424182162221300
N. Domain 9101010000

Transfers

FC Aurillac Arpajon Cantal Auvergne Transfers

NameDateFromFee
Transfers Out
Transfers Out
U. Barut
01 July 2022
01 July 2022AndrézieuxFree
H. Rouxel
01 July 2022
01 July 2022InđijaFree

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland vs Hungary
06/23 3:00pm Switzerland vs Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain 1 - 0 Italy
06/24 3:00pm Albania vs Spain
06/24 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia 1 - 1 Serbia
06/20 12:00pm Denmark 1 - 1 England
06/25 3:00pm Denmark vs Serbia
06/25 3:00pm England vs Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland 1 - 3 Austria
06/21 3:00pm Netherlands 0 - 0 France
06/25 12:00pm France vs Poland
06/25 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia 1 - 2 Ukraine
06/22 3:00pm Belgium 2 - 0 Romania
06/26 12:00pm Slovakia vs Romania
06/26 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia 1 - 1 Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey 0 - 3 Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic vs Turkey
06/26 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
2nd Group A vs 2nd Group B
06/29 3:00pm Dortmund
1st Group A vs 2nd Group C
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
06/30 3:00pm Cologne
Spain vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
07/ 1 3:00pm Frankfurt
Portugal vs 3rd Group A/B/C
07/ 2 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
07/ 2 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
07/ 5 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
07/ 6 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
07/10 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
07/14 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina 2 - 0 Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru 0 - 0 Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador 1 - 0 Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico vs Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA vs Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
06/27 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30