ADVERTISEMENT

Live Soccer on TV and Online: Wednesday Jul. 17

Jul 16

Wednesday, Jul. 17

Jul 18
  • Mon
    Jul 15
  • Tue
    Jul 16
  • Wed
    Jul 17
  • Thu
    Jul 18
  • Fri
    Jul 19
  • Sat
    Jul 20
  • Sun
    Jul 21
  •  
?  
  USA/Canada - Major League Soccer
7:30pm
Atlanta United vs New York City
7:30pm
Columbus Crew vs Charlotte
7:30pm
Inter Miami vs Toronto FC
7:30pm
New York RB vs CF Montréal
7:30pm
Philadelphia Union vs New England
7:30pm
Cincinnati vs Chicago Fire
8:30pm
Nashville SC vs Orlando City SC
8:30pm
Dallas vs Austin
8:30pm
Minnesota United vs DC United
10:30pm
LA Galaxy vs Colorado Rapids
10:30pm
SJ Earthquakes vs Houston Dynamo
10:30pm
Seattle Sounders FC vs St. Louis City
10:30pm
Vancouver Whitecaps vs Sporting KC
10:45pm
Los Angeles FC vs Real Salt Lake
  Europe - UEFA Champions League
11:00am
Struga vs Slovan Bratislava
1:00pm
Differdange 03 vs KÍ
1:00pm
Dinamo Batumi vs Ludogorets
1:00pm
Petrocub vs Ordabasy
3:00pm
Egnatia Rrogozhinë vs Borac Banja Luka
3:00pm
Larne vs Rīgas FS
  Europe - UEFA Conference League
1:00pm
B36 vs Auda
2:45pm
Crusaders vs Caernarfon Town
  Mexico - Liga MX
9:00pm
Juárez vs Pumas UNAM
11:00pm
Toluca vs Mazatlán
11:00pm
Tigres UANL vs América
11:05pm
Necaxa vs Monterrey
  Argentina - Copa Argentina
5:00pm
Estudiantes vs Central Córdoba SdE
  Brazil - Brasileirão
Postp.
Internacional vs Flamengo
Postp.
Fluminense vs Athletico-PR
6:00pm
Atlético Goianiense vs Vasco da Gama
7:00pm
São Paulo vs Grêmio
8:30pm
Botafogo vs Palmeiras
8:30pm
Fortaleza vs Vitória
  Brazil - Serie B
7:30pm
CRB vs Botafogo SP
8:00pm
Operário PR vs Goiás
  Colombia - Primera A
7:00pm
Santa Fe vs Deportivo Pasto
9:10pm
Alianza Petrolera vs Atlético Nacional
  South America - Copa Sudamericana
6:00pm
Libertad vs Universidad Católica
8:30pm
Barcelona vs RB Bragantino
8:30pm
Independiente del Valle vs Boca Juniors
  Club Friendly
TBA
Neuchâtel Xamax vs Biel-Bienne
TBA
Lugano vs Lugano II
TBA
Feignies vs RAAL La Louvière
TBA
Karpaty vs PFC Nyva Ternopil
TBA
Hartberg vs Admira
TBA
Famalicão vs Trofense
TBA
Gil Vicente vs Penafiel
TBA
Venezia vs Real Vicenza VS
TBA
Marítimo vs Cambridge United
TBA
Marítimo vs Farense
TBA
Paços de Ferreira vs Trofense
TBA
Udinese vs Istra 1961
TBA
Vitória Guimarães vs Leixões
TBA
Polessya vs Epitsentr Dunayivtsi
TBA
LNZ Cherkasy vs Oleksandria
4:00am
Gödöllő vs Budaörs
4:00am
Újpest II vs Tiszakécske
4:00am
BVSC Zugló vs Iváncsa
4:00am
Ajka vs Veszprém
4:30am
AVS vs UD Oliveirense
5:00am
Club Brugge vs Dender
5:00am
MTK vs Mtk II
5:00am
Mtk Budapest vs Mtk Budapest II
5:00am
Grafičar vs Radnički Sr. Mitrovica
5:30am
Chaves vs Fafe
5:30am
Benfica II vs Mafra
6:00am
Genk vs Go Ahead Eagles
8:00am
AZ II vs Almere City II
8:00am
Chambly vs Boulogne
8:00am
Paksi SE II vs Szekszárd
8:00am
Panaitolikos vs Lamia
8:00am
Polkowice vs Sulow
8:00am
Putnok vs Dvtk II
8:00am
Siarka Tarnobrzeg vs Zdroj Busko
8:00am
UNFP vs Valenciennes
8:00am
Internazionale vs Lugano
8:00am
Sozopol vs Sliven
8:30am
Young Elephant vs Svay Rieng
9:00am
Fehérvár vs Göztepe
9:00am
Palermo vs Rapperswil-Jona
9:30am
Rukh Vynnyky vs Sabah
10:00am
Austria Klagenfurt vs Leoben
10:00am
Amiens SC vs Francs Borains
10:00am
Volendam vs Al Shamal
10:00am
Chindia Târgovişte vs CSA Steaua Bucureşti
10:30am
Hansa Rostock vs Altglienicke
11:00am
Chateaubriant Voltigeurs vs Angers SCO
11:00am
Troyes vs Paris
11:00am
Verona vs Top 22 Veronese
11:00am
FC Helsingør vs FA 2000
11:00am
Dynamo Kyiv vs Mamelodi Sundowns
11:00am
Baník Souš vs Viktoria Plzeň II
11:00am
Hatvan vs VasAS II
11:00am
Klimontow vs Star Starachowice
11:00am
Monza vs Nuova Camunia
11:00am
Petrin Plzen B vs Pribram B
11:30am
Kortrijk vs Swift Hesperange
11:30am
Dinamo Zagreb vs Kryvbas
11:30am
Beşiktaş vs Shakhtar Donetsk
11:30am
Mszczonowianka Mszczonow vs Skierniewice
11:30am
Pelister vs Sileks
11:30am
Trajal Krusevac vs Belasica
11:30am
Vardar Negotino vs Vardarski
11:30am
Vysoké Mýto vs Chlumec nad Cidlinou
11:30am
Makedonija Gp vs Bashkimi
12:00pm
Erzgebirge Aue vs Borussia Dortmund
12:00pm
Salzburg vs Rijeka
12:00pm
Gorica vs Al Raed
12:00pm
Wismut Gera vs Lokomotive Leipzig
12:00pm
Unterhaching vs Ulm
12:00pm
Mladost Novi Sad vs Sloga Doboj
12:00pm
Frýdek-Místek vs Vsetín
12:00pm
Gyöngyös vs Eger
12:00pm
Kolín vs Znojmo
12:00pm
Kladno vs Aritma Praha
12:00pm
Spišská Nová Ves vs Kežmarok
12:00pm
Szeged II vs Hodmezovasarhely FC
12:00pm
Táborsko II vs Dálnice Speřice
12:00pm
Frosinone vs Mondragone
12:00pm
Smederevo 1924 vs Petrovac
12:00pm
AEK Larnaca vs APOEL
12:00pm
Unirea Ungheni vs Inter Bratislava
12:30pm
Viktoria Köln vs Bergisch Gladbach
12:30pm
Club Brugge vs Norwich City
12:30pm
RSV Eintracht vs Luckenwalde
12:30pm
VfR Mannheim vs Waldhof Mannheim
12:30pm
Bruchsal vs Astoria Walldorf
12:30pm
Wolfenbüttel vs Viktoria Berlin
12:30pm
Holstebro vs Thisted
Canc.
Altglienicke vs Empor Berlin
12:30pm
Neratovice-Byškovice vs Admira Praha
12:30pm
Zizkov B vs Zapy
12:30pm
Motorlet Praha vs Teplice II
12:30pm
Croatia Berlin vs Bak 07
1:00pm
Liège vs Tongeren
1:00pm
TuRU 1880 Düsseldorf vs Fortuna Düsseldorf II
1:00pm
Racing Santander vs Deportivo Alavés
1:00pm
Bissingen vs Freiberg
1:00pm
Lichtenberg vs Hertha Zehlendorf
1:00pm
Olot vs Girona
1:00pm
Hannover 96 II vs Kickers Emden
1:00pm
Leobendorf vs SV Donau
1:00pm
Bentwisch vs Anker Wismar
1:00pm
Schermbeck vs Schonnebeck
1:00pm
Leobendorf vs Donau
1:30pm
NAC Breda vs Eindhoven
1:30pm
Lokeren-Temse vs Patro Eisden
1:30pm
Velbert vs Wuppertaler SV
1:30pm
Oudenaarde vs RSC Anderlecht II
1:30pm
SC St. Tönis vs Uerdingen
1:30pm
Heist vs Mechelen
1:30pm
Gent vs Lille
1:30pm
Schwarz-weiß Essen vs Hordel
1:30pm
Sf Baumberg vs Moers
2:00pm
Hearts vs Tottenham Hotspur
2:00pm
Bamber Bridge vs Preston North End
2:00pm
Whitby Town vs York City
2:00pm
Solihull Moors vs Birmingham City
2:00pm
Meyrin vs Servette II
2:15pm
AFC Wimbledon vs Metropolitan Police
2:30pm
Walsall vs Aston Villa
2:30pm
Tavistock vs Torquay United
2:45pm
Cork City vs Stoke City
2:45pm
Avro vs Guiseley
2:45pm
Formartine UTD vs Ellon United
2:45pm
Ossett United vs Curzon Ashton
3:30pm
Sporting CP vs Union Saint-Gilloise
  United States - USL Championship
8:00pm
Birmingham Legion vs Rhode Island
  United States - MLS Next Pro
6:30pm
Carolina Core vs Chattanooga
 
Australia - NPL NSW
 
Australia - NPL Northern NSW
 
Brazil - Serie C
 
Brazil - Campeonato Amapaense
 
China - FA Cup
 
Dominican Republic - Liga Dominicana de Fútbol
 
Ecuador - Serie B
 
Europe - UEFA U19 European Championship - Women
 
Finland - Kakkonen
 
Japan - Emperor's Cup
 
Korea Republic - Korean FA Cup
 
Paraguay - Copa Paraguay
 
Romania - Cupa Romaniei
 
Scotland - Scottish League Cup
 
Somalia - Somali First Division
 
United States - NISA
 
Venezuela - Primera División
 
World - Women's Club Friendly

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android