ADVERTISEMENT

Live Soccer on TV and Online: Monday Jan. 16, 2023

Jan 15

Monday, Jan. 16, 2023

Jan 17
  • Sat
    Jan 14
  • Sun
    Jan 15
  • Mon
    Jan 16
  • Tue
    Jan 17
  • Wed
    Jan 18
  • Thu
    Jan 19
  • Fri
    Jan 20
  •  
?  
  Spain - La Liga
Live
+
3:00pm
Cádiz 1 - 1 Elche
  Italy - Serie A
Live
+
2:45pm
Empoli 1 - 0 Sampdoria
  Portugal - Primeira Liga
Live
+
2:00pm
Estoril 2 - 0 Casa Pia
Live
+
4:15pm
Gil Vicente 2 - 1 Vitória Guimarães
  Mexico - Liga MX
Live
+
10:05pm
León 2 - 1 Necaxa
  Brazil - Campeonato Paulista A1
Live
+
5:30pm
Mirassol 0 - 1 Inter de Limeira
  England - League One
Live
+
3:00pm
Port Vale 0 - 2 Peterborough United
  France - Ligue 2
Live
+
2:45pm
Niort 0 - 1 Saint-Étienne
  Greece - Super League
Live
+
12:30pm
Ionikos 0 - 1 Volos NFC
  Club Friendly
Live
TBA
Viettel 1 - 1 Công An Nhân Dân
Live
TBA
Berlin Türkspor 0 - 3 Bak 07
Live
TBA
Zagłębie Lubin 1 - 1 Bohemians 1905
Live
TBA
CFR Cluj 2 - 2 Heidenheim
Live
TBA
Dnipro-1 3 - 0 Pakhtakor
Live
TBA
Shkupi 4 - 2 Pobeda Junior
Live
+
TBA
Balashikha 1 - 4 Znamya Noginsk
Live
+
TBA
Salzburg 2 - 1 Sparta Praha
Live
+
TBA
Hà Nội FC 1 - 0 Hai Phong
Live
+
TBA
Horsens 1 - 1 Hobro
Live
+
TBA
Viktoria Plzeň 0 - 0 Ferencváros
Live
+
TBA
Raków Częstochowa 4 - 1 FCSB
Live
+
TBA
Rapid Wien 2 - 3 Śląsk Wrocław
Live
+
TBA
Sigma Olomouc 1 - 2 Cracovia Kraków
Live
+
TBA
Teplice 2 - 1 Qabala
Live
+
TBA
Fortuna Köln 3 - 3 Blau-Weiß Königsdorf
Live
+
TBA
Defensor Sporting 2 - 2P Wanderers
Live
+
TBA
Lokomotive Leipzig 1 - 1 Alemannia Aachen
Live
+
TBA
Spartak Subotica 1 - 0 Səbail
Live
+
TBA
Novi Pazar 0 - 0 Kapaz
Live
TBA
Waldhof Mannheim 1 - 4 Hoffenheim II
Live
+
TBA
Jablonec 1 - 0 Diósgyőr
Live
7:00am
Dynamo Makhachkala 2 - 0 Legion Dynamo
Live
+
7:00am
Hradec Králové 3 - 0 Várda SE
Live
+
7:30am
Zagłębie Lubin 1 - 1 Bohemians
Live
1:30pm
Turkspor Berlin 0 - 3 Berliner Ak 07
Live
+
2:00pm
Union 60 Bremen 2 - 4 Bornreihe
Live
+
7:30pm
Nacional 2 - 2P Belgrano
  Africa - African Nations Championship
Live
+
11:00am
Mali 3 - 3 Angola
Live
+
2:00pm
Cameroon 1 - 0 Congo
  Asia - Gulf Cup of Nations
Live
+
8:15am
Iraq 2 - 1 Qatar
Live
+
12:15pm
Bahrain 0 - 1 Oman
  Italy - Serie B
Live
+
12:45pm
Genoa 1 - 0 Venezia
  Mexico - Liga MX Femenil
Live
+
6:00pm
Necaxa 1 - 4 Guadalajara
Live
+
6:05pm
Pachuca 10 - 2 Toluca
Live
+
8:00pm
América 7 - 0 Puebla
Live
+
8:06pm
Monterrey 2 - 1 Santos Laguna
Live
+
10:00pm
Mazatlán 0 - 2 Atlas
 
Asia - AFF Championship
 
Brazil - Campeonato Pernambucano 1
 
Brazil - Copa São Paulo de Juniores
 
Brazil - Campeonato Alagoano
 
Cyprus - First Division
 
Cyprus - 2. Division
 
Egypt - Egypt Cup
 
England - Premier League 2 (Division 1)
 
England - Premier League 2 (Division 2)
 
England - National League N / S
 
France - National 1
 
Germany - 3. Liga
 
Ghana - Ghana Premier League
 
Greece - Super League 2
 
India - I-League
 
Indonesia - Liga 1
 
Iran - Persian Gulf Pro League
 
Israel - Ligat Ha'Al
 
Italy - Serie C
 
Jamaica - National Premier League
 
Netherlands - Eerste Divisie
 
Portugal - Liga 3
 
South Africa - DStv Premiership
 
Spain - Segunda Division
 
Tanzania - Tanzania Premier League
 
Turkey - 1. Lig
 
World - Other Programming

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
Jun 14, 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
Jun 15, 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
Jun 19, 12:00pm Germany vs Hungary
Jun 19, 3:00pm Scotland vs Switzerland
Jun 23, 3:00pm Scotland vs Hungary
Jun 23, 3:00pm Switzerland vs Germany
Group B
Jun 15, 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
Jun 15, 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
Jun 19, 9:00am Croatia vs Albania
Jun 20, 3:00pm Spain vs Italy
Jun 24, 3:00pm Albania vs Spain
Jun 24, 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
Jun 16, 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
Jun 16, 3:00pm Serbia 0 - 1 England
Jun 20, 9:00am Slovenia vs Serbia
Jun 20, 12:00pm Denmark vs England
Jun 25, 3:00pm Denmark vs Serbia
Jun 25, 3:00pm England vs Slovenia
Group D
Jun 16, 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
Jun 17, 3:00pm Austria 0 - 1 France
Jun 21, 12:00pm Poland vs Austria
Jun 21, 3:00pm Netherlands vs France
Jun 25, 12:00pm France vs Poland
Jun 25, 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
Jun 17, 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
Jun 17, 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
Jun 21, 9:00am Slovakia vs Ukraine
Jun 22, 3:00pm Belgium vs Romania
Jun 26, 12:00pm Slovakia vs Romania
Jun 26, 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
Jun 18, 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
Jun 18, 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
Jun 22, 9:00am Georgia vs Czech Republic
Jun 22, 12:00pm Turkey vs Portugal
Jun 26, 3:00pm Czech Republic vs Turkey
Jun 26, 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
Jun 29, 12:00pm Berlin
2nd Group A vs 2nd Group B
Jun 29, 3:00pm Dortmund
1st Group A vs 2nd Group C
Jun 30, 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
Jun 30, 3:00pm Cologne
1st Group B vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
Jul 1, 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
Jul 1, 3:00pm Frankfurt
1st Group F vs 3rd Group A/B/C
Jul 2, 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
Jul 2, 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
Jul 5, 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
Jul 5, 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
Jul 6, 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
Jul 6, 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
Jul 9, 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
Jul 10, 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
Jul 14, 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
Jun 20, 8:00pm Atlanta, GA
Argentina vs Canada
Jun 21, 8:00pm Arlington TX
Peru vs Chile
Jun 25, 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
Jun 25, 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
Jun 29, 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
Jun 29, 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
Jun 22, 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador vs Venezuela
Jun 22, 9:00pm Houston, TX
Mexico vs Jamaica
Jun 26, 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
Jun 26, 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
Jun 30, 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
Jun 30, 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
Jun 23, 6:00pm Arlington, TX
USA vs Bolivia
Jun 23, 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
Jun 27, 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
Jun 27, 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
Jul 1, 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
Jul 1, 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
Jun 24, 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
Jun 24, 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
Jun 28, 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
Jun 28, 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
Jul 2, 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
Jul 2, 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
Jul 4, 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
Jul 5, 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
Jul 6, 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
Jul 6, 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
Jul 9, 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
Jul 10, 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
Jul 13, 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
Jul 14, 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30