ADVERTISEMENT

Live Soccer on TV and Online: Saturday Jun. 8, 2019

Jun 7

Saturday, Jun. 8, 2019

Jun 9
  • Thu
    Jun 6
  • Fri
    Jun 7
  • Sat
    Jun 8
  • Sun
    Jun 9
  • Mon
    Jun 10
  • Tue
    Jun 11
  • Wed
    Jun 12
  •  
?  
  USA/Canada - Major League Soccer
Live
+
3:30pm
SJ Earthquakes 2 - 2 Dallas
Live
+
7:30pm
Philadelphia Union 3 - 2 New York RB
Live
+
9:00pm
Colorado Rapids 1 - 0 Minnesota United
  FIFA Women's World Cup
Live
+
9:00am
Germany 1 - 0 China
Live
+
12:00pm
Spain 3 - 1 South Africa
Live
+
3:00pm
Norway 3 - 0 Nigeria
  Europe - UEFA Euro Qualifying
Live
+
9:00am
Iceland 1 - 0 Albania
Live
+
9:00am
Croatia 2 - 1 Wales
Live
+
12:00pm
Estonia 1 - 2 Northern Ireland
Live
+
12:00pm
Azerbaijan 1 - 3 Hungary
Live
+
12:00pm
Moldova 1 - 0 Andorra
Live
+
12:00pm
Russia 9 - 0 San Marino
Live
+
12:00pm
Finland 2 - 0 Bosnia and Herzegovina
Live
+
12:00pm
Armenia 3 - 0 Liechtenstein
Live
+
2:45pm
Turkey 2 - 0 France
Live
+
2:45pm
Scotland 2 - 1 Cyprus
Live
+
2:45pm
Belgium 3 - 0 Kazakhstan
Live
+
2:45pm
Greece 0 - 3 Italy
Live
+
2:45pm
Belarus 0 - 2 Germany
  FIFA U-20 World Cup
Live
+
11:30am
USA U20 1 - 2 Ecuador U20
*Quarter Final 3
Live
+
2:30pm
Korea Republic U20 P2 - 2 Senegal U20
*Quarter Final 4
  Friendly
Live
4:30am
India vs Thailand
*King's Cup
Live
+
7:45am
Singapore 4 - 3 Solomon Islands
Live
8:45am
Curaçao vs Vietnam
*King's Cup
Live
12:00pm
Angola vs Guinea-Bissau
Live
+
1:00pm
Nigeria 0 - 0 Zimbabwe
  Argentina - Primera Nacional
Live
4:10pm
Sarmiento vs Central Córdoba SdE
  Brazil - Brasileirão
Live
+
3:30pm
Palmeiras 1 - 0 Atlético PR
Live
+
6:00pm
Cruzeiro 0 - 0 Corinthians
Live
+
6:00pm
Grêmio 1 - 0 Fortaleza
Live
+
6:30pm
Ceará 0 - 0 Bahia
Live
+
8:00pm
Avaí 0 - 0 São Paulo
  Brazil - Serie B
Live
+
10:00am
Oeste 0 - 0 Figueirense
Live
+
3:30pm
Brasil de Pelotas 1 - 0 Operário PR
Live
+
3:30pm
Criciúma 1 - 1 Vila Nova
Live
+
5:00pm
Coritiba 2 - 3 Paraná
Live
+
7:30pm
CRB 1 - 3 América Mineiro
Live
+
7:30pm
Sport Recife 3 - 1 Vitória
  Colombia - Primera A
Live
+
8:30pm
Junior 1 - 0 Deportivo Pasto
  Maurice Revello Tournament
Live
+
9:00am
France U18 2 - 1 Guatemala U22
Live
+
11:30am
Brazil U22 5 - 0 Qatar U22
  Peru - Primera Division
Live
+
2:15pm
Deportivo Municipal 1 - 1 Carlos Manucci
Live
+
4:30pm
Sporting Cristal 3 - 1 Binacional
Live
+
6:45pm
Sport Boys 0 - 1 Sport Huancayo
Live
+
9:00pm
Academia Cantolao 1 - 5 Melgar
  Spain - Segunda Division
Live
+
2:30pm
Málaga 3 - 0 Elche
Live
+
2:30pm
Deportivo La Coruña 2 - 0 Córdoba
Live
+
2:30pm
Extremadura UD 0 - 0 Mallorca
Live
+
2:30pm
Osasuna 1 - 0 Real Oviedo
Live
+
2:30pm
Almería 3 - 0 Albacete
Live
+
2:30pm
Granada 2 - 1 Alcorcón
Live
+
2:30pm
Sporting Gijón 1 - 0 Cádiz
Live
6:00pm
Rayo Majadahonda vs Reus Deportiu
  United States - USL Championship
Live
+
5:00pm
Swope Park Rangers 0 - 0 Charlotte Independence
Live
+
7:00pm
Pittsburgh Riverhounds 2 - 2 Ottawa Fury
Live
+
7:00pm
Louisville City 2 - 1 Loudoun United
Live
+
7:00pm
Hartford Athletic 2 - 1 Saint Louis
Live
+
7:30pm
Tampa Bay Rowdies 1 - 3 North Carolina
Live
+
7:30pm
Charleston Battery 3 - 1 Birmingham Legion
Live
+
8:00pm
Colorado Springs 3 - 0 Tacoma Defiance
Live
+
8:30pm
Memphis 901 0 - 3 Indy Eleven
Live
+
8:30pm
Austin Bold 2 - 2 Portland Timbers II
Live
+
8:30pm
San Antonio 3 - 2 Reno 1868
Live
9:30pm
El Paso Locomotive vs LA Galaxy II
Live
9:30pm
New Mexico United vs Sacramento Republic
Live
+
10:00pm
Real Monarchs 5 - 3 Rio Grande Valley
Live
+
10:30pm
Las Vegas Lights 1 - 1 Orange County SC
Live
+
10:30pm
Fresno FC 1 - 1 OKC Energy
  United States - USL League One
Live
+
4:00pm
Toronto II 3 - 0 Lansing Ignite
Live
+
10:30pm
Tucson 0 - 0 Richmond Kickers
 
Africa - COSAFA Cup
 
Argentina - Primera C Metropolitana
 
Argentina - Primera D Metropolitana
 
Australia - NorZone Premier League
 
Australia - NPL NSW
 
Australia - NPL Queensland
 
Australia - NPL ACT
 
Australia - NPL WA
 
Australia - NPL SA
 
Australia - NPL Victoria
 
Brazil - Serie C
 
Brazil - Serie D
 
Cameroon - Elite ONE
 
Canada - Canadian Soccer League
 
Chile - Copa Chile
 
China - Super League
 
China - China League One
 
Czech Republic - 3. Liga
 
Czech Republic - 4. Liga
 
Europe - Euro U-21 Qualifying
 
Haiti - Ligue Haïtienne
 
Ireland Republic - Premier Division
 
Ireland Republic - First Division
 
Italy - Serie C
 
Japan - J2 League
 
Japan - J3 League
 
Morocco - Botola Pro
 
Nigeria - Nigerian Professional Football League
 
Norway - 2. Divisjon
 
Peru - Segunda División
 
Slovakia - 3. Futbalová Liga
 
Spain - Tercera Federación
 
Sweden - Superettan
 
Sweden - Ettan
 
United States - USL League Two
 
Zimbabwe - Premier Soccer League

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
Jun 14, 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
Jun 15, 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
Jun 19, 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
Jun 19, 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
Jun 23, 3:00pm Scotland vs Hungary
Jun 23, 3:00pm Switzerland vs Germany
Group B
Jun 15, 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
Jun 15, 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
Jun 19, 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
Jun 20, 3:00pm Spain vs Italy
Jun 24, 3:00pm Albania vs Spain
Jun 24, 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
Jun 16, 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
Jun 16, 3:00pm Serbia 0 - 1 England
Jun 20, 9:00am Slovenia vs Serbia
Jun 20, 12:00pm Denmark vs England
Jun 25, 3:00pm Denmark vs Serbia
Jun 25, 3:00pm England vs Slovenia
Group D
Jun 16, 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
Jun 17, 3:00pm Austria 0 - 1 France
Jun 21, 12:00pm Poland vs Austria
Jun 21, 3:00pm Netherlands vs France
Jun 25, 12:00pm France vs Poland
Jun 25, 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
Jun 17, 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
Jun 17, 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
Jun 21, 9:00am Slovakia vs Ukraine
Jun 22, 3:00pm Belgium vs Romania
Jun 26, 12:00pm Slovakia vs Romania
Jun 26, 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
Jun 18, 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
Jun 18, 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
Jun 22, 9:00am Georgia vs Czech Republic
Jun 22, 12:00pm Turkey vs Portugal
Jun 26, 3:00pm Czech Republic vs Turkey
Jun 26, 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
Jun 29, 12:00pm Berlin
2nd Group A vs 2nd Group B
Jun 29, 3:00pm Dortmund
1st Group A vs 2nd Group C
Jun 30, 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
Jun 30, 3:00pm Cologne
1st Group B vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
Jul 1, 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
Jul 1, 3:00pm Frankfurt
1st Group F vs 3rd Group A/B/C
Jul 2, 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
Jul 2, 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
Jul 5, 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
Jul 5, 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
Jul 6, 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
Jul 6, 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
Jul 9, 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
Jul 10, 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
Jul 14, 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
Jun 20, 8:00pm Atlanta, GA
Argentina vs Canada
Jun 21, 8:00pm Arlington TX
Peru vs Chile
Jun 25, 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
Jun 25, 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
Jun 29, 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
Jun 29, 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
Jun 22, 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador vs Venezuela
Jun 22, 9:00pm Houston, TX
Mexico vs Jamaica
Jun 26, 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
Jun 26, 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
Jun 30, 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
Jun 30, 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
Jun 23, 6:00pm Arlington, TX
USA vs Bolivia
Jun 23, 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
Jun 27, 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
Jun 27, 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
Jul 1, 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
Jul 1, 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
Jun 24, 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
Jun 24, 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
Jun 28, 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
Jun 28, 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
Jul 2, 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
Jul 2, 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
Jul 4, 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
Jul 5, 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
Jul 6, 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
Jul 6, 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
Jul 9, 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
Jul 10, 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
Jul 13, 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
Jul 14, 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30