ADVERTISEMENT

Elgin City FC

Matches
Players
Stats
Transfers
*Please note that we do not provide live streaming of Elgin City FC directly. We publish Elgin City FC TV schedules and live stream links strictly for the official rights holding broadcasters and streaming providers only. For how to watch Elgin City FC matches in United States, see additional information below. For any omissions or errors, please contact us.

Players

Elgin City FC Squad

Goalkeepers

K. King
# 1 K. King

Scotland

20 years · ·

T. McHale
# 28 T. McHale

England

28 years · · 6 ft 3 in

O. Kelly
# 21 O. Kelly

Scotland

22 years · ·

Defenders

M. Cooper

Scotland

29 years · ·

C. Ewan
# 24 C. Ewan

Scotland

18 years · ·

J. Dolzanski

Scotland

25 years · ·

O. Cairns
# 12 O. Cairns

Scotland

25 years · ·

L. Booth

Scotland

21 years · ·

Midfielders

F. Jeffreys

England

18 years · ·

B. Cameron

Scotland

32 years · 136.7 lb · 6 ft 0 in

K. Bray
# 15 K. Bray

Scotland

17 years · ·

R. MacLeman

Scotland

19 years · ·

M. Jamieson

Scotland

20 years · ·

M. Gallagher

Scotland

23 years · ·

R. Dingwall

Scotland

26 years · · 5 ft 8 in

R. MacEwan

Scotland

26 years · ·

R. Draper
# 23 R. Draper

England

35 years · 174.2 lb · 6 ft 0 in

Attackers

M. Dangana

Scotland

20 years · ·

M. Taylor
# 17 M. Taylor

Scotland

24 years · ·

R. Jones
# 10 R. Jones

Scotland

28 years · · 6 ft 5 in

D. Golding

England

26 years · ·

Stats

Elgin City FC Player Statistics

NameA
Goalkeepers
K. King 9011001000000
T. McHale 2610292900101100
O. Kelly 000001200000
Defenders
M. Cooper 1123151323800200
C. Ewan 2198272431630200
J. Dolzanski 21492724314101210
O. Cairns 11682112921800000
L. Booth 976111101210300
Midfielders
F. Jeffreys 2376333510000
B. Cameron 2492282802022810
K. Bray 52011656500100
R. MacLeman 5160601102000
M. Jamieson 280103731300000
M. Gallagher 973111101010100
R. Dingwall 2166252414354300
R. MacEwan 1421171614220400
R. Draper 19882423145111000
Attackers
M. Dangana 66411838410100
M. Taylor 13462214871111200
R. Jones 1053221111111120500
D. Golding 1045121206020000

Transfers

Elgin City FC Transfers

NameDateFromFee
Transfers In
M. Dangana
12 January 2024
12 January 2024Huntly-
O. Kelly
12 January 2024
12 January 2024Lossiemouth-
B. Cormack
01 June 2024
01 June 2024ClachnacuddinLoan
Transfers Out
O. Loveland
08 February 2024
08 February 2024StrathspeyLoan
M. Wright
01 January 2024
01 January 2024Ross County-
L. Harvey
13 January 2024
13 January 2024Aberdeen-
K. MacInnes
26 January 2024
26 January 2024Nairn-

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland 0 - 1 Hungary
06/23 3:00pm Switzerland 1 - 1 Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain 1 - 0 Italy
06/24 3:00pm Albania 0 - 1 Spain
06/24 3:00pm Croatia 1 - 1 Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia 1 - 1 Serbia
06/20 12:00pm Denmark 1 - 1 England
06/25 3:00pm Denmark vs Serbia
06/25 3:00pm England vs Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland 1 - 3 Austria
06/21 3:00pm Netherlands 0 - 0 France
06/25 12:00pm France vs Poland
06/25 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia 1 - 2 Ukraine
06/22 3:00pm Belgium 2 - 0 Romania
06/26 12:00pm Slovakia vs Romania
06/26 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia 1 - 1 Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey 0 - 3 Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic vs Turkey
06/26 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
06/29 12:00pm Switzerland vs Italy
06/29 3:00pm Dortmund
Germany vs 2nd Group C
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
06/30 3:00pm Cologne
Spain vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
07/ 1 3:00pm Frankfurt
Portugal vs 3rd Group A/B/C
07/ 2 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
07/ 2 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
07/ 5 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
07/ 6 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
07/10 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
07/14 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina 2 - 0 Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru 0 - 0 Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador 1 - 2 Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico 1 - 0 Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA 2 - 0 Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay 3 - 1 Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
06/27 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia 2 - 1 Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil 0 - 0 Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30