ADVERTISEMENT

1. FC Lokomotive Leipzig

Matches
Players
Stats
*Please note that we do not provide live streaming of 1. FC Lokomotive Leipzig directly. We publish 1. FC Lokomotive Leipzig TV schedules and live stream links strictly for the official rights holding broadcasters and streaming providers only. For how to watch 1. FC Lokomotive Leipzig matches in United States, see additional information below. For any omissions or errors, please contact us.

Players

1. FC Lokomotive Leipzig Squad

Goalkeepers

P. Krause
# 20 P. Krause

Germany

20 years · ·

N. Müller

Germany

22 years · · 6 ft 1 in

İ. Doğan

Germany

24 years · 189.6 lb · 6 ft 3 in

Defenders

L. Zimmer
# 15 L. Zimmer

Germany

21 years · ·

Gong Eun-Soo

Korea Republic

23 years · · 5 ft 8 in

L. Sirch
# 24 L. Sirch

Germany

24 years · ·

A. Ballo
# 25 A. Ballo

France

25 years · ·

M. Schütt

Germany

22 years · ·

J. Sierck

Germany

26 years · ·

L. Wilton

Germany

28 years · 169.8 lb · 6 ft 0 in

Midfielders

J. Held
# 7 J. Held

Germany

24 years · 156.5 lb · 5 ft 11 in

R. Grym
# 31 R. Grym

Poland

24 years · · 5 ft 11 in

J. Löhmannsröben

Germany

32 years · 165.3 lb · 6 ft 1 in

Z. Piplica

Germany

22 years · ·

R. Adigo
# 11 R. Adigo

Benin

22 years · 169.8 lb · 5 ft 11 in

J. Weigel
# 32 J. Weigel

Germany

22 years · · 6 ft 2 in

F. Abderrahmane

Germany

28 years · 165.3 lb · 5 ft 11 in

M. Arslan
# 10 M. Arslan

Germany

20 years · ·

N. Rieger
# 16 N. Rieger

Germany

20 years · ·

J. Löwe
# 17 J. Löwe

Germany

19 years · ·

Attackers

O. Atilgan

Germany

24 years · 145.5 lb · 6 ft 0 in

T. Dombrowa

Germany

24 years · · 5 ft 6 in

W. Siakam

Cameroon

28 years · · 6 ft 0 in

D. Ziane
# 13 D. Ziane

Germany

32 years · · 6 ft 1 in

Stats

1. FC Lokomotive Leipzig Player Statistics

NameA
Goalkeepers
P. Krause 0000070000
N. Müller 180020200020200
İ. Doğan 5406600180100
Defenders
L. Zimmer 158621174270400
Gong Eun-Soo 0000040000
L. Sirch 2325262603010400
A. Ballo 759187113111100
M. Schütt 204526233330100
J. Sierck 1855141160100
L. Wilton 148117170000410
Midfielders
J. Held 201124240610400
R. Grym 895161249122310
J. Löhmannsröben 673871210100
Z. Piplica 192223221911900
R. Adigo 1321211651073600
J. Weigel 731197122131501
F. Abderrahmane 83810100512400
M. Arslan 46911656191200
N. Rieger 2704220170100
J. Löwe 46512573170100
Attackers
O. Atilgan 192924213436810
T. Dombrowa 12692513129122200
W. Siakam 63707090000
D. Ziane 208624240405900

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland 0 - 1 Hungary
06/23 3:00pm Switzerland 1 - 1 Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain 1 - 0 Italy
06/24 3:00pm Albania 0 - 1 Spain
06/24 3:00pm Croatia 1 - 1 Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia 1 - 1 Serbia
06/20 12:00pm Denmark 1 - 1 England
06/25 3:00pm Denmark 0 - 0 Serbia
06/25 3:00pm England 0 - 0 Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland 1 - 3 Austria
06/21 3:00pm Netherlands 0 - 0 France
06/25 12:00pm France 1 - 1 Poland
06/25 12:00pm Netherlands 2 - 3 Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia 1 - 2 Ukraine
06/22 3:00pm Belgium 2 - 0 Romania
06/26 12:00pm Slovakia 1 - 1 Romania
06/26 12:00pm Ukraine 0 - 0 Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia 1 - 1 Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey 0 - 3 Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic 1 - 2 Turkey
06/26 3:00pm Georgia 2 - 0 Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
Switzerland 2 - 0 Italy
06/29 3:00pm Dortmund
Germany 2 - 0 Denmark
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
England 2 - 1 Slovakia
06/30 3:00pm Cologne
Spain 4 - 1 Georgia
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
France 1 - 0 Belgium
07/ 1 3:00pm Frankfurt
Portugal P0 - 0 Slovenia
07/ 2 12:00pm Munich
Romania 0 - 3 Netherlands
07/ 2 3:00pm Leipzig
Austria 1 - 2 Turkey
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Spain 2 - 1 Germany
07/ 5 3:00pm Hamburg
Portugal 0 - 0P France
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
England P1 - 1 Switzerland
07/ 6 3:00pm Berlin
Netherlands 2 - 1 Turkey
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Spain 2 - 1 France
07/10 3:00pm Dortmund
Netherlands 1 - 2 England
Final
07/14 3:00pm Berlin
Spain vs England


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina 2 - 0 Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru 0 - 0 Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru 0 - 1 Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile 0 - 1 Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina 2 - 0 Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada 0 - 0 Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador 1 - 2 Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico 1 - 0 Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador 3 - 1 Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela 1 - 0 Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica 0 - 3 Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico 0 - 0 Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA 2 - 0 Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay 3 - 1 Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama 2 - 1 USA
06/27 9:00pm
Uruguay 5 - 0 Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia 1 - 3 Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA 0 - 1 Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia 2 - 1 Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil 0 - 0 Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia 3 - 0 Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay 1 - 4 Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil 1 - 1 Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica 2 - 1 Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
Argentina P1 - 1 Ecuador
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
Venezuela 1 - 1P Canada
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
Colombia 5 - 0 Panama
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
Uruguay P0 - 0 Brazil
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Argentina 2 - 0 Canada
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Uruguay 0 - 1 Colombia
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Canada vs Uruguay
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Colombia