Turniej w Amsterdamie
O Turniej w Amsterdamie
Turniej w Amsterdamie - Historia, format, organizacja, obecność w mediach
Amsterdam Tournament był przedsezonowym turniejem zaproszeniowym, który odbywał się w Amsterdamie, w Holandii. Wydarzenie, organizowane przez gigantów Eredivisie, klub Ajax, zaczęło się w 1975 roku jako Turniej Amsterdam 700. Rozgrywki zostały przerwane w 1992 roku i wznowione w 1999 roku. Ostatecznie zostały zlikwidowane w 2009 roku. W Amsterdam Tournament uczestniczyły zespoły z całego świata, w tym Atlético Mineiro z Brazylii, Arsenal z Anglii, Inter Mediolan i Roma z Włoch, belgijski Molenbeek, holenderskie kluby AZ i Feyenoord, a nawet reprezentacja Rumunii.









