ADVERTISEMENT

Örgryte IS

Matches
Players
Stats
Transfers
*Please note that we do not provide live streaming of Örgryte IS directly. We publish Örgryte IS TV schedules and live stream links strictly for the official rights holding broadcasters and streaming providers only. For how to watch Örgryte IS matches in United States, see additional information below. For any omissions or errors, please contact us.

Players

Örgryte IS Squad

Goalkeepers

A. Skoglund

Sweden

18 years · ·

Sixten Mohlin

Cape Verde Islands

28 years · 165.3 lb · 6 ft 2 in

H. Gustafsson

Sweden

22 years · ·

A. Rahm
# 30 A. Rahm

Sweden

20 years · ·

Defenders

W. Alder
# 29 W. Alder

Sweden

19 years · ·

M. Dyrestam

Guinea

32 years · 178.6 lb · 6 ft 1 in

J. Azulay

Sweden

30 years · 163.1 lb · 5 ft 11 in

A. Andreasson

Sweden

30 years · 154.3 lb · 5 ft 8 in

L. Tagesson

Sweden

22 years · 145.5 lb · 5 ft 10 in

C. Styffe

Sweden

22 years · ·

Midfielders

A. Mujanić

Sweden

22 years · ·

J. Vennberg

Sweden

19 years · ·

O. Johansson

Sweden

21 years · ·

A. Abukar

Sweden

21 years · ·

I. Dahlqvist

Sweden

22 years · · 5 ft 8 in

W. Svensson

Sweden

21 years · ·

C. Vindehall

Sweden

27 years · ·

E. Sadiku
# 28 E. Sadiku

Kosovo

22 years · ·

D. Paulson

Sweden

28 years · 165.3 lb · 6 ft 0 in

T. Sana

Sweden

34 years · 158.7 lb · 5 ft 8 in

Attackers

N. Bärkroth

Sweden

32 years · 165.3 lb · 5 ft 8 in

N. Christoffersson

Sweden

24 years · 169.8 lb · 6 ft 2 in

E. Sylisufaj

Kosovo

24 years · 176.4 lb · 5 ft 10 in

V. Lundberg

Sweden

33 years · 174.2 lb · 6 ft 1 in

Stats

Örgryte IS Player Statistics

NameA
Goalkeepers
A. Skoglund
Sixten Mohlin 0000080000
H. Gustafsson
A. Rahm 00000220000
Defenders
W. Alder 0000050000
M. Dyrestam
J. Azulay 1426231583102500
A. Andreasson 987161153100200
L. Tagesson 230028262433500
C. Styffe 158319181141200
Midfielders
A. Mujanić 89318995132200
J. Vennberg 0000050000
O. Johansson 0000060000
A. Abukar
I. Dahlqvist 197725223742300
W. Svensson 165524204891500
C. Vindehall
E. Sadiku 1571241684121900
D. Paulson 2075272521122500
T. Sana
Attackers
N. Bärkroth 7901688790200
N. Christoffersson 2095302461466100
E. Sylisufaj 7831091715200
V. Lundberg 467175124200400

Transfers

Örgryte IS Transfers

NameDateFromFee
Transfers In
T. Sana
25 February 2024
25 February 2024HäckenFree
E. Sylisufaj
27 March 2024
27 March 2024SiriusLoan
H. Gustafsson
23 February 2024
23 February 2024VärnamoFree
C. Vindehall
20 February 2024
20 February 2024VärnamoFree
Transfers Out
J. Drott
03 January 2024
03 January 2024Jönköpings SFree
S. Abraham
01 February 2024
01 February 2024Skövde-
H. Dahlqvist
06 February 2024
06 February 2024IF KarlstadFree

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland 0 - 1 Hungary
06/23 3:00pm Switzerland 1 - 1 Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain 1 - 0 Italy
06/24 3:00pm Albania 0 - 1 Spain
06/24 3:00pm Croatia 1 - 1 Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia 1 - 1 Serbia
06/20 12:00pm Denmark 1 - 1 England
06/25 3:00pm Denmark vs Serbia
06/25 3:00pm England vs Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland 1 - 3 Austria
06/21 3:00pm Netherlands 0 - 0 France
06/25 12:00pm France vs Poland
06/25 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia 1 - 2 Ukraine
06/22 3:00pm Belgium 2 - 0 Romania
06/26 12:00pm Slovakia vs Romania
06/26 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia 1 - 1 Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey 0 - 3 Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic vs Turkey
06/26 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
Switzerland vs Italy
06/29 3:00pm Dortmund
Germany vs 2nd Group C
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
06/30 3:00pm Cologne
Spain vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
07/ 1 3:00pm Frankfurt
Portugal vs 3rd Group A/B/C
07/ 2 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
07/ 2 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Winner Match 39 vs Winner Match 37
07/ 5 3:00pm Hamburg
Winner Match 41 vs Winner Match 42
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
Winner Match 40 vs Winner Match 38
07/ 6 3:00pm Berlin
Winner Match 43 vs Winner Match 44
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Winner Match 45 vs Winner Match 46
07/10 3:00pm Dortmund
Winner Match 47 vs Winner Match 48
Final
07/14 3:00pm Berlin
Winner Match 49 vs Winner Match 50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina 2 - 0 Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru 0 - 0 Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador 1 - 2 Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico 1 - 0 Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA 2 - 0 Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay 3 - 1 Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
06/27 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia 2 - 1 Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil 0 - 0 Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30