ADVERTISEMENT

Sandefjord Fotball

Matches
Players
Stats
Transfers
*Please note that we do not provide live streaming of Sandefjord Fotball directly. We publish Sandefjord Fotball TV schedules and live stream links strictly for the official rights holding broadcasters and streaming providers only. For how to watch Sandefjord Fotball matches in United States, see additional information below. For any omissions or errors, please contact us.

Players

Sandefjord Fotball Squad

Goalkeepers

A. Grønneberg

Norway

19 years · ·

H. Keto
# 1 H. Keto

Finland

26 years · · 6 ft 3 in

Defenders

S. Kristiansen

Norway

25 years · ·

J. Gunnerød

Norway

19 years · ·

M. Jarjué

Gambia

26 years · 194 lb · 6 ft 2 in

M. Gjone
# 32 M. Gjone

Norway

18 years · ·

V. Egeli

Norway

20 years · · 5 ft 10 in

C. Cheng

Norway

22 years · · 5 ft 7 in

F. Berglie

Norway

27 years · ·

F. Pedersen

Norway

21 years · · 5 ft 7 in

A. van der Spa

Norway

25 years · · 6 ft 4 in

Midfielders

F. Ottosson

Sweden

27 years · ·

F. Loftesnes-Bjune

Norway

18 years · ·

A. Damnjanovic Nilsson

Sweden

21 years · ·

B. Mvuka

Norway

25 years · 143.3 lb · 5 ft 8 in

S. Mørk

Norway

23 years · ·

M. Melchior

Norway

23 years · 119 lb · 5 ft 3 in

Danilo Al Saed

Iraq

25 years · 145.5 lb · 5 ft 10 in

Simon Amin

Syria

26 years · 149.9 lb · 6 ft 0 in

E. Marković

Norway

24 years · 167.6 lb · 5 ft 10 in

L. Mettler

Switzerland

25 years · ·

Attackers

J. Dunsby
# 27 J. Dunsby

Norway

24 years · ·

D. Tibell

Sweden

22 years · · 5 ft 10 in

S. Mathisen

Norway

18 years · ·

W. Njie
# 16 W. Njie

Norway

21 years · ·

A. Tveter

Norway

33 years · 189.6 lb · 6 ft 2 in

S. Pettersen

Norway

17 years · ·

Stats

Sandefjord Fotball Player Statistics

NameA
Goalkeepers
A. Grønneberg
H. Keto 2700303000000200
Defenders
S. Kristiansen
J. Gunnerød
M. Jarjué
M. Gjone 00000700000
V. Egeli 2357272611213300
C. Cheng
F. Berglie 9221412261401000
F. Pedersen 4717520701000
A. van der Spa
Midfielders
F. Ottosson 2700303001026300
F. Loftesnes-Bjune 50496332200200
A. Damnjanovic Nilsson 20093023714741200
B. Mvuka
S. Mørk 7752291381701200
M. Melchior
Danilo Al Saed 241629281191112300
Simon Amin 1524222300100
E. Marković
L. Mettler
Attackers
J. Dunsby 1457261610141430300
D. Tibell
S. Mathisen 00000400000
W. Njie 00000800000
A. Tveter 1824302010111081000
S. Pettersen 00000200000

Transfers

Sandefjord Fotball Transfers

NameDateFromFee
Transfers In
L. Mettler
31 January 2024
31 January 2024Raufoss-
E. Marković
19 February 2024
19 February 2024IFK GöteborgLoan
M. Jarjué
07 March 2024
07 March 2024Elfsborg-
M. Melchior
31 January 2024
31 January 2024SkeidFree
C. Cheng
31 January 2024
31 January 2024ArendalFree
B. Mvuka
31 January 2024
31 January 2024Sotra-
A. van der Spa
31 January 2024
31 January 2024Sogndal-
D. Tibell
31 January 2024
31 January 2024Skövde-
W. Njie
01 January 2024
01 January 2024Ørn Horten-
S. Kristiansen
01 February 2024
01 February 2024Bodø/Glimt-
Transfers Out
G. Koomson
06 February 2024
06 February 2024H Petah Tikva-
S. Foss
31 January 2024
31 January 2024LillestrømFree
F. Nyenetue
31 January 2024
31 January 2024Kristiansund-
J. Taaje
31 January 2024
31 January 2024StrømsgodsetFree
K. Ayer
30 January 2024
30 January 2024Næstved-
J. Kjær
01 January 2024
01 January 2024Bodø/Glimt-
B. Andersen
31 January 2024
31 January 2024Eik TønsbergFree

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details.
Group stage

Group A
Jun 14, 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
Jun 15, 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
Jun 19, 12:00pm Germany vs Hungary
Jun 19, 3:00pm Scotland vs Switzerland
Jun 23, 3:00pm Scotland vs Hungary
Jun 23, 3:00pm Switzerland vs Germany
Group B
Jun 15, 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
Jun 15, 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
Jun 19, 9:00am Croatia vs Albania
Jun 20, 3:00pm Spain vs Italy
Jun 24, 3:00pm Albania vs Spain
Jun 24, 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
Jun 16, 12:00pm Slovenia vs Denmark
Jun 16, 3:00pm Serbia vs England
Jun 20, 9:00am Slovenia vs Serbia
Jun 20, 12:00pm Denmark vs England
Jun 25, 3:00pm Denmark vs Serbia
Jun 25, 3:00pm England vs Slovenia
Group D
Jun 16, 9:00am Poland vs Netherlands
Jun 17, 3:00pm Austria vs France
Jun 21, 12:00pm Poland vs Austria
Jun 21, 3:00pm Netherlands vs France
Jun 25, 12:00pm France vs Poland
Jun 25, 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
Jun 17, 9:00am Romania vs Ukraine
Jun 17, 12:00pm Belgium vs Slovakia
Jun 21, 9:00am Slovakia vs Ukraine
Jun 22, 3:00pm Belgium vs Romania
Jun 26, 12:00pm Slovakia vs Romania
Jun 26, 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
Jun 18, 12:00pm Turkey vs Georgia
Jun 18, 3:00pm Portugal vs Czech Republic
Jun 22, 9:00am Georgia vs Czech Republic
Jun 22, 12:00pm Turkey vs Portugal
Jun 26, 3:00pm Czech Republic vs Turkey
Jun 26, 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
Jun 29, 12:00pm Berlin
2nd Group A vs 2nd Group B
Jun 29, 3:00pm Dortmund
1st Group A vs 2nd Group C
Jun 30, 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
Jun 30, 3:00pm Cologne
1st Group B vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
Jul 1, 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
Jul 1, 3:00pm Frankfurt
1st Group F vs 3rd Group A/B/C
Jul 2, 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
Jul 2, 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
Jul 5, 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
Jul 5, 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
Jul 6, 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
Jul 6, 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
Jul 9, 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
Jul 10, 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
Jul 14, 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page.
Group stage

Group A
Jun 20, 8:00pm Atlanta, GA
Argentina vs Canada
Jun 21, 8:00pm Arlington TX
Peru vs Chile
Jun 25, 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
Jun 25, 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
Jun 29, 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
Jun 29, 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
Jun 22, 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador vs Venezuela
Jun 22, 9:00pm Houston, TX
Mexico vs Jamaica
Jun 26, 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
Jun 26, 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
Jun 30, 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
Jun 30, 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
Jun 23, 6:00pm Arlington, TX
USA vs Bolivia
Jun 23, 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
Jun 27, 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
Jun 27, 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
Jul 1, 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
Jul 1, 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
Jun 24, 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
Jun 24, 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
Jun 28, 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
Jun 28, 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
Jul 2, 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
Jul 2, 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
Jul 4, 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
Jul 5, 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
Jul 6, 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
Jul 6, 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
Jul 9, 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
Jul 10, 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
Jul 13, 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
Jul 14, 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30