ADVERTISEMENT

Esporte Clube Noroeste

Matches
Players
Stats
Transfers

Matches

Esporte Clube Noroeste Fixtures, Results, Live Scores, Live Streams

*Please note that we do not provide live streaming of Esporte Clube Noroeste directly. We publish Esporte Clube Noroeste TV schedules and live stream links strictly for the official rights holding broadcasters and streaming providers only. For how to watch Esporte Clube Noroeste matches in United States, see additional information below. For any omissions or errors, please contact us.

Players

Esporte Clube Noroeste Squad

Goalkeepers

Luís Cetin

Brazil

36 years · 165.3 lb · 6 ft 3 in

Reynaldo

Brazil

33 years · 180.8 lb · 6 ft 2 in

Tales Leonardo

Brazil

30 years · ·

Defenders

Matheus Blade

Brazil

28 years · 187.4 lb · 6 ft 2 in

Maycon

Brazil

25 years · 176.4 lb · 6 ft 2 in

PH

Brazil

27 years · ·

Lucas Balardin

Brazil

29 years · ·

Diego Maia

Brazil

34 years · 158.7 lb · 5 ft 11 in

Guilherme

Brazil

24 years · ·

Thiago Duchatsch

Brazil

26 years · 194 lb · 6 ft 2 in

Rhuan

Brazil

24 years · 160.9 lb · 5 ft 10 in

Luizão

Brazil

37 years · 185.2 lb · 6 ft 0 in

Midfielders

John Egito

Brazil

28 years · ·

Emerson

Brazil

25 years · 141.1 lb · 5 ft 4 in

Guilherminho

Brazil

22 years · ·

Lucas Bauru

Brazil

20 years · 163.1 lb · 5 ft 8 in

Pereira

Brazil

35 years · 172 lb · 6 ft 0 in

Rodolfo

Brazil

30 years · 145.5 lb · 5 ft 8 in

Jonatas

Brazil

30 years · ·

Denner

Brazil

29 years · · 5 ft 10 in

Attackers

Vinícius Bala

Brazil

26 years · 138.9 lb · 5 ft 4 in

Thiago

Brazil

28 years · ·

Pedro Felipe

Brazil

27 years · ·

Lucas Douglas

Brazil

30 years · 169.8 lb · 5 ft 10 in

Carlão

Brazil

31 years · ·

Leleco

Brazil

35 years · 149.9 lb · 5 ft 6 in

Isael

Brazil

35 years · 136.7 lb · 5 ft 7 in

Buiu

Brazil

19 years · ·

Stats

Esporte Clube Noroeste Player Statistics

NameA
Goalkeepers
Luís Cetin 00000160000
Reynaldo 144016160000100
Tales Leonardo 0000020000
Defenders
Matheus Blade 1028151411312200
Maycon 122815141110300
PH 140116160301000
Lucas Balardin 129615150310200
Diego Maia 136016160300200
Guilherme 0000010000
Thiago Duchatsch 1825140150000
Rhuan 0000000000
Luizão 112113130522600
Midfielders
John Egito 5181266590100
Emerson 214120120160000
Guilherminho 0000000000
Lucas Bauru 0000040000
Pereira 1548080151400
Rodolfo 4281147390100
Jonatas 133616160600200
Denner 2317252120200
Attackers
Vinícius Bala 35303030000
Thiago 8211688683100
Pedro Felipe 82215105852200
Lucas Douglas 12101010000
Carlão 1318151505011101
Leleco 747070160000
Isael 814141041043200
Buiu 71010140000

Transfers

Esporte Clube Noroeste Transfers

NameDateFromFee
Transfers In
Luís Cetin
01 January 2024
01 January 2024Inter LimeiraFree
Lucas Douglas
20 March 2024
20 March 2024JoinvilleFree
Rodolfo
01 January 2024
01 January 2024CSAFree
Guilherme
20 March 2024
20 March 2024PSTCFree
Rhuan
01 January 2024
01 January 2024ItuanoFree
Transfers Out
Carlinhos
01 January 2024
01 January 2024BandeiranteFree
Caio Bolonhin
01 January 2024
01 January 2024U Rondonópolis-
Vinicius Santana
01 January 2024
01 January 2024Rio PretoFree
Hygor Ribeiro
01 January 2024
01 January 2024América RNFree
Felipe
01 January 2024
01 January 2024VotuporanguensLoan

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland 0 - 1 Hungary
06/23 3:00pm Switzerland 1 - 1 Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain 1 - 0 Italy
06/24 3:00pm Albania 0 - 1 Spain
06/24 3:00pm Croatia 1 - 1 Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia 1 - 1 Serbia
06/20 12:00pm Denmark 1 - 1 England
06/25 3:00pm Denmark vs Serbia
06/25 3:00pm England vs Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland 1 - 3 Austria
06/21 3:00pm Netherlands 0 - 0 France
06/25 12:00pm France vs Poland
06/25 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia 1 - 2 Ukraine
06/22 3:00pm Belgium 2 - 0 Romania
06/26 12:00pm Slovakia vs Romania
06/26 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia 1 - 1 Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey 0 - 3 Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic vs Turkey
06/26 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
Switzerland vs Italy
06/29 3:00pm Dortmund
Germany vs 2nd Group C
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
06/30 3:00pm Cologne
Spain vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
07/ 1 3:00pm Frankfurt
Portugal vs 3rd Group A/B/C
07/ 2 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
07/ 2 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Winner Match 39 vs Winner Match 37
07/ 5 3:00pm Hamburg
Winner Match 41 vs Winner Match 42
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
Winner Match 40 vs Winner Match 38
07/ 6 3:00pm Berlin
Winner Match 43 vs Winner Match 44
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Winner Match 45 vs Winner Match 46
07/10 3:00pm Dortmund
Winner Match 47 vs Winner Match 48
Final
07/14 3:00pm Berlin
Winner Match 49 vs Winner Match 50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina 2 - 0 Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru 0 - 0 Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador 1 - 2 Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico 1 - 0 Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA 2 - 0 Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay 3 - 1 Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
06/27 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia 2 - 1 Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil 0 - 0 Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30