ADVERTISEMENT

Oakleigh Cannons FC

Matches
Players
Stats
*Please note that we do not provide live streaming of Oakleigh Cannons FC directly. We publish Oakleigh Cannons FC TV schedules and live stream links strictly for the official rights holding broadcasters and streaming providers only. For how to watch Oakleigh Cannons FC matches in United States, see additional information below. For any omissions or errors, please contact us.

Players

Oakleigh Cannons FC Squad

Goalkeepers

N. Feely

Australia

31 years · 187.4 lb · 6 ft 3 in

L. Italiano

Australia

33 years · 183 lb · 6 ft 3 in

K. Sapolu

Australia

19 years · ·

G. Bitzios

Australia

years · ·

L. Hart
# 31 L. Hart

Australia

23 years · ·

Defenders

E. Wellsmore

New Zealand

23 years · ·

N. Ghanakas

Australia

19 years · ·

W. Thomason

Australia

21 years · ·

A. Mlinarić

Australia

22 years · 167.6 lb · 6 ft 2 in

B. Boyce
# 15 B. Boyce

Australia

21 years · ·

J. Eliopoulos

Australia

27 years · ·

B. Lundy

Australia

27 years · ·

Midfielders

O. Kubilay

Australia

24 years · ·

C. McGilp

Australia

26 years · 149.9 lb · 5 ft 10 in

C. Hampson

England

31 years · 160.9 lb · 5 ft 10 in

J. Guest
# 10 J. Guest

England

29 years · ·

J. Lemke
# 12 J. Lemke

Australia

20 years · ·

A. Korkaric

Australia

years · ·

S. Sakellarios

Australia

18 years · ·

Attackers

S. Valentini

Australia

27 years · · 5 ft 11 in

D. Clark
# 20 D. Clark

Australia

33 years · ·

A. Fiechtner

Australia

25 years · ·

W. Dekker
# 11 W. Dekker

Australia

29 years · ·

A. Salmon

England

29 years · ·

C. Lucas
# 24 C. Lucas

Australia

32 years · ·

R. Gregory

Australia

years · ·

Stats

Oakleigh Cannons FC Player Statistics

NameA
Goalkeepers
N. Feely 6307700700000
L. Italiano 4505500000000
K. Sapolu 00000500000
G. Bitzios 2703300500000
L. Hart 1170131300900000
Defenders
E. Wellsmore 134325131251315100
N. Ghanakas
W. Thomason 3540401900000
A. Mlinarić 1873232032620600
B. Boyce 2417272701100200
J. Eliopoulos 21372501100000
B. Lundy 1301221575901600
Midfielders
O. Kubilay 2207252411114900
C. McGilp 1588201918110800
C. Hampson 2367272703170200
J. Guest 19732323031618801
J. Lemke 00000100000
A. Korkaric 00000100000
S. Sakellarios 441010100000
Attackers
S. Valentini 18882522314496700
D. Clark 1802252055655200
A. Fiechtner 13102216613883400
W. Dekker 9582291341481000
A. Salmon 180424213134133400
C. Lucas 93925101551674410
R. Gregory 21010200000

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
Jun 14, 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
Jun 15, 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
Jun 19, 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
Jun 19, 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
Jun 23, 3:00pm Scotland vs Hungary
Jun 23, 3:00pm Switzerland vs Germany
Group B
Jun 15, 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
Jun 15, 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
Jun 19, 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
Jun 20, 3:00pm Spain vs Italy
Jun 24, 3:00pm Albania vs Spain
Jun 24, 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
Jun 16, 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
Jun 16, 3:00pm Serbia 0 - 1 England
Jun 20, 9:00am Slovenia vs Serbia
Jun 20, 12:00pm Denmark vs England
Jun 25, 3:00pm Denmark vs Serbia
Jun 25, 3:00pm England vs Slovenia
Group D
Jun 16, 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
Jun 17, 3:00pm Austria 0 - 1 France
Jun 21, 12:00pm Poland vs Austria
Jun 21, 3:00pm Netherlands vs France
Jun 25, 12:00pm France vs Poland
Jun 25, 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
Jun 17, 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
Jun 17, 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
Jun 21, 9:00am Slovakia vs Ukraine
Jun 22, 3:00pm Belgium vs Romania
Jun 26, 12:00pm Slovakia vs Romania
Jun 26, 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
Jun 18, 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
Jun 18, 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
Jun 22, 9:00am Georgia vs Czech Republic
Jun 22, 12:00pm Turkey vs Portugal
Jun 26, 3:00pm Czech Republic vs Turkey
Jun 26, 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
Jun 29, 12:00pm Berlin
2nd Group A vs 2nd Group B
Jun 29, 3:00pm Dortmund
1st Group A vs 2nd Group C
Jun 30, 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
Jun 30, 3:00pm Cologne
1st Group B vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
Jul 1, 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
Jul 1, 3:00pm Frankfurt
1st Group F vs 3rd Group A/B/C
Jul 2, 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
Jul 2, 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
Jul 5, 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
Jul 5, 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
Jul 6, 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
Jul 6, 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
Jul 9, 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
Jul 10, 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
Jul 14, 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina vs Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru vs Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador vs Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico vs Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA vs Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
06/27 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30