ADVERTISEMENT

Live Soccer on TV and Online: Wednesday Jul. 10

Jul 9

Wednesday, Jul. 10

Jul 11
  • Mon
    Jul 8
  • Tue
    Jul 9
  • Wed
    Jul 10
  • Thu
    Jul 11
  • Fri
    Jul 12
  • Sat
    Jul 13
  • Sun
    Jul 14
  •  
?  
  South America - Copa América
Live
+
8:00pm
Uruguay 0 - 1 Colombia
*Semi Final 2
  Europe - UEFA Euro
Live
+
3:00pm
Netherlands 1 - 2 England
*Semi Final 2
  Europe - UEFA Champions League
Live
+
11:00am
Ordabasy 0 - 0 Petrocub
Live
+
12:00pm
Flora 0 - 5 Celje
Live
+
1:00pm
Slovan Bratislava 4 - 2 Struga
Live
+
1:00pm
Rīgas FS 3 - 0 Larne
Live
+
2:00pm
2 - 0 Differdange 03
Live
+
2:00pm
Ludogorets 3 - 1 Dinamo Batumi
Live
+
2:45pm
Dinamo Minsk 0 - 0 Pyunik
Live
+
3:00pm
Borac Banja Luka 1 - 0 Egnatia Rrogozhinë
  Europe - UEFA Conference League
Live
+
2:00pm
Velež 1 - 1 Inter Club d'Escaldes
Live
+
3:00pm
Auda 2 - 0 B36
  United States - US Open Cup
Live
+
9:00pm
Sporting KC 2 - 1 Dallas
Live
+
11:00pm
Los Angeles FC 3 - 1 New Mexico United
  Argentina - Primera B Metropolitana
Live
+
2:00pm
Deportivo Merlo 0 - 1 Liniers
Live
+
6:00pm
Excursionistas 1 - 1 Sportivo Italiano
Live
+
7:00pm
San Martín Burzaco 0 - 1 Flandria
  Brazil - Brasileirão
Postp.
RB Bragantino vs Internacional
Postp.
Cuiabá vs Juventude
Live
+
5:30pm
Grêmio 0 - 2 Cruzeiro
Live
+
6:00pm
Vasco da Gama 2 - 0 Corinthians
Live
+
6:00pm
Athletico-PR 1 - 3 Bahia
  Canada - Canadian Championship
Live
+
7:00pm
Forge 2 - 1 Toronto FC
Live
+
10:00pm
Pacific 0 - 1 Vancouver Whitecaps
  United States - MLS Next Pro
Live
+
11:00am
New England II 1 - 2 Huntsville City
Live
3:00pm
Chicago Fire II 2 - 0 Toronto II
  United States - USL League Two
Postp.
Vermont Green vs Boston Bolts
Live
4:00pm
Black Rock 0 - 2 Boston City
Live
6:00pm
Tampa Bay United 1 - 3 Pinellas County
Live
6:00pm
Seacoast United Phantoms 4 - 1 Pathfinder
Live
6:00pm
Christos 2 - 2 Charlottesville Blues
Live
6:00pm
Union Macomb 3 - 1 Michigan Bucks
Live
7:00pm
Hudson Valley Hammers 2 - 2 FC Motown II
Live
7:00pm
Patuxent 1 - 2 Lionsbridge
Live
7:00pm
Lone Star II 2 - 3 Lehigh Valley United
Live
7:00pm
Christos vs Charlottesville Blues
Live
7:00pm
Dayton Dutch Lions 0 - 1 Fort Wayne
Live
7:00pm
Toledo Villa 3 - 1 Buffalo
Live
7:00pm
Charlotte Eagles 4 - 2 Discoveries
Live
7:30pm
Virginia Marauders 1 - 6 Virginia Beach United
Live
7:30pm
Manhattan 1 - 1 Long Island Rough Riders
Live
7:30pm
Ironbound 1 - 4 Westchester Flames
Live
7:30pm
Real Central New Jersey 1 - 6 Reading United
Live
8:00pm
Blue Goose 2 - 3 Louisiana Krewe
Live
8:00pm
Little Rock Rangers 2 - 1 Mississippi Brilla
Live
8:00pm
Houston FC 0 - 1 AHFC Royals
Live
8:00pm
St. Croix 1 - 2 Thunder Bay Chill
Live
8:00pm
River Light 3 - 1 Chicago Dutch Lions
Live
8:00pm
St. Charles 5 - 2 Sueno
Live
9:00pm
Project 51O 4 - 3 San Francisco City
Live
9:00pm
SF Glens 3 - 1 Academica
Live
10:00pm
Oly Town 1 - 1 Midlakes United
Live
10:00pm
Monterey Bay II 3 - 2 Marin
 
Argentina - Primera División
 
Australia - NPL ACT
 
Australia - NPL Northern NSW
 
Australia - NPL NSW
 
Australia - NPL Queensland Women
 
Brazil - Serie D
 
Brazil - Copa do Brasil
 
Brazil - Copa Paulista
 
Canada - League 1 Ontario
 
Ecuador - Serie B
 
Finland - Ykkönen
 
Finland - Kakkonen
 
Iraq - Iraqi Premier League
 
Japan - Emperor's Cup
 
Korea Republic - K League 1
 
Libya - Libyan Premier League
 
Mauritius - Mauritian League
 
Oceania - OFC U-19 Championship
 
Paraguay - Copa Paraguay
 
Romania - Cupa Romaniei
 
Somalia - Somali First Division
 
United States - NPSL
 
United States - WPSL
 
Uruguay - Segunda División
 
World - Club Friendly
 
World - Women's Friendly

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland 0 - 1 Hungary
06/23 3:00pm Switzerland 1 - 1 Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain 1 - 0 Italy
06/24 3:00pm Albania 0 - 1 Spain
06/24 3:00pm Croatia 1 - 1 Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia 1 - 1 Serbia
06/20 12:00pm Denmark 1 - 1 England
06/25 3:00pm Denmark 0 - 0 Serbia
06/25 3:00pm England 0 - 0 Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland 1 - 3 Austria
06/21 3:00pm Netherlands 0 - 0 France
06/25 12:00pm France 1 - 1 Poland
06/25 12:00pm Netherlands 2 - 3 Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia 1 - 2 Ukraine
06/22 3:00pm Belgium 2 - 0 Romania
06/26 12:00pm Slovakia 1 - 1 Romania
06/26 12:00pm Ukraine 0 - 0 Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia 1 - 1 Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey 0 - 3 Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic 1 - 2 Turkey
06/26 3:00pm Georgia 2 - 0 Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
Switzerland 2 - 0 Italy
06/29 3:00pm Dortmund
Germany 2 - 0 Denmark
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
England 2 - 1 Slovakia
06/30 3:00pm Cologne
Spain 4 - 1 Georgia
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
France 1 - 0 Belgium
07/ 1 3:00pm Frankfurt
Portugal P0 - 0 Slovenia
07/ 2 12:00pm Munich
Romania 0 - 3 Netherlands
07/ 2 3:00pm Leipzig
Austria 1 - 2 Turkey
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Spain 2 - 1 Germany
07/ 5 3:00pm Hamburg
Portugal 0 - 0P France
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
England P1 - 1 Switzerland
07/ 6 3:00pm Berlin
Netherlands 2 - 1 Turkey
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Spain 2 - 1 France
07/10 3:00pm Dortmund
Netherlands 1 - 2 England
Final
07/14 3:00pm Berlin
Spain vs England


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina 2 - 0 Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru 0 - 0 Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru 0 - 1 Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile 0 - 1 Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina 2 - 0 Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada 0 - 0 Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador 1 - 2 Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico 1 - 0 Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador 3 - 1 Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela 1 - 0 Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica 0 - 3 Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico 0 - 0 Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA 2 - 0 Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay 3 - 1 Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama 2 - 1 USA
06/27 9:00pm
Uruguay 5 - 0 Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia 1 - 3 Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA 0 - 1 Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia 2 - 1 Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil 0 - 0 Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia 3 - 0 Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay 1 - 4 Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil 1 - 1 Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica 2 - 1 Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
Argentina P1 - 1 Ecuador
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
Venezuela 1 - 1P Canada
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
Colombia 5 - 0 Panama
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
Uruguay P0 - 0 Brazil
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Argentina 2 - 0 Canada
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Uruguay 0 - 1 Colombia
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Canada vs Uruguay
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Colombia