ADVERTISEMENT

Live Soccer on TV and Online: Saturday Jul. 6

Jul 5

Saturday, Jul. 6

Jul 7
  • Thu
    Jul 4
  • Fri
    Jul 5
  • Sat
    Jul 6
  • Sun
    Jul 7
  • Mon
    Jul 8
  • Tue
    Jul 9
  • Wed
    Jul 10
  •  
?  
  USA/Canada - Major League Soccer
7:30pm
Philadelphia Union vs New York RB
7:30pm
Orlando City SC vs DC United
7:30pm
CF Montréal vs Vancouver Whitecaps
7:30pm
Columbus Crew vs Toronto FC
7:30pm
Cincinnati vs Inter Miami
8:30pm
Austin vs New York City
9:30pm
Real Salt Lake vs Atlanta United
10:30pm
Seattle Sounders FC vs New England
  South America - Copa América
6:00pm
1st Group C vs 2nd Group D
*Quarter Final 3
9:00pm
1st Group D vs 2nd Group C
*Quarter Final 4
  Europe - UEFA Euro
12:00pm
Winner Match 40 vs Winner Match 38
*Quarter Final 3
3:00pm
Winner Match 43 vs Winner Match 44
*Quarter Final 4
  Mexico - Liga MX
7:00pm
Atlético San Luis vs América
9:00pm
Guadalajara vs Toluca
9:00pm
Tigres UANL vs Necaxa
11:00pm
Cruz Azul vs Mazatlán
  United States - NWSL
1:00pm
Chicago Red Stars vs Houston Dash
7:30pm
Kansas City Current vs Orlando Pride
10:00pm
Angel City vs NJ/NY Gotham FC
10:00pm
Bay FC vs Washington Spirit
  Brazil - Brasileirão
3:00pm
Vitória vs Criciúma
8:00pm
São Paulo vs RB Bragantino
8:00pm
Flamengo vs Cuiabá
  Brazil - Serie B
10:00am
América Mineiro vs Operário PR
4:00pm
Goiás vs Chapecoense
  United States - MLS Next Pro
7:00pm
Chattanooga vs Crown Legacy
7:00pm
New England II vs Philadelphia Union II
7:00pm
St. Louis City II vs Los Angeles II
10:30pm
Portland Timbers II vs Whitecaps II
  United States - USL League Two
TBA
Oakland County vs Michigan Bucks
TBA
Union Macomb vs Lansing City
12:00pm
North Carolina II vs Wake
12:00pm
Tobacco Road vs Discoveries
4:00pm
Boston City vs Western Mass Pioneers
5:00pm
Charlotte Eagles vs West Virginia Alliance
5:00pm
New Jersey Copa vs Morris Elite
5:00pm
Project 51O vs Monterey Bay II
5:00pm
SF Glens vs Davis Legacy
6:00pm
Ballard vs Lane United
7:00pm
The Villages vs Brevard
7:00pm
Real Central New Jersey vs Lone Star II
7:00pm
Lionsbridge vs Virginia Beach United
7:00pm
Staten Island Athletic vs Cedar Stars Rush
7:00pm
Kings Hammer vs Dayton Dutch Lions
7:30pm
East Atlanta vs Southern Soccer Academy
7:30pm
Westchester Flames vs Long Island Rough Riders
7:30pm
Ironbound vs FC Motown II
8:00pm
Sueno vs Chicago City
8:00pm
St. Croix vs RKC Third Coast
8:00pm
Dothan United vs Athens United
8:00pm
Mississippi Brilla vs Blue Goose
8:00pm
Little Rock Rangers vs Louisiana Krewe
8:30pm
Peoria vs Des Moines Menace
8:30pm
Hill Country Lobos vs Houston Sur
8:30pm
Tennessee vs Asheville City
9:00pm
Utah Avalanche vs Salt City
9:30pm
Flatirons Rush vs Colorado ISA
10:00pm
Redlands vs Coachella
11:00pm
Academica vs Almaden
 
Argentina - Primera División
 
Argentina - Primera Nacional
 
Argentina - Primera B Metropolitana
 
Argentina - Primera C Metropolitana
 
Australia - NPL ACT
 
Australia - NPL Victoria
 
Australia - NPL Northern NSW
 
Australia - NPL Queensland
 
Australia - NPL WA
 
Australia - NPL NSW
 
Australia - Brisbane Premier League
 
Belarus - First League
 
Belarus - Second League
 
Brazil - Serie C
 
Brazil - Serie D
 
Brazil - Copa Paulista
 
Canada - Canadian Premier League
 
Canada - League 1 Ontario
 
China - Super League
 
China - China League One
 
China - China League Two
 
Dominican Republic - Liga Dominicana de Fútbol
 
Egypt - Premier League
 
Ethiopia - Premier League
 
Faroe Islands - Premier League
 
Finland - Veikkausliiga
 
Finland - Ykkönen
 
Finland - Kakkonen
 
Iceland - Besta deild karla
 
Iceland - 1. deild karla
 
Japan - J1 League
 
Japan - J2 League
 
Japan - J3 League
 
Korea Republic - K League 1
 
Korea Republic - K League 2
 
Korea Republic - K3 League
 
Latvia - Virsliga
 
Libya - Libyan Premier League
 
Lithuania - A Lyga
 
Mexico - Liga MX Femenil
 
Norway - 2. Divisjon
 
Norway - Toppserien
 
Russia - FNL 2
 
Singapore - Singapore Premier League
 
Somalia - Somali First Division
 
Sweden - Allsvenskan
 
Sweden - Damallsvenskan
 
United States - USL Championship
 
United States - NPSL
 
United States - USL League One
 
Uruguay - Primera Division
 
Uruguay - Segunda División
 
World - Women's Club Friendly
 
World - Club Friendly

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland vs Hungary
06/23 3:00pm Switzerland vs Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain vs Italy
06/24 3:00pm Albania vs Spain
06/24 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia vs Serbia
06/20 12:00pm Denmark vs England
06/25 3:00pm Denmark vs Serbia
06/25 3:00pm England vs Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland vs Austria
06/21 3:00pm Netherlands vs France
06/25 12:00pm France vs Poland
06/25 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia vs Ukraine
06/22 3:00pm Belgium vs Romania
06/26 12:00pm Slovakia vs Romania
06/26 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia vs Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey vs Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic vs Turkey
06/26 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
2nd Group A vs 2nd Group B
06/29 3:00pm Dortmund
1st Group A vs 2nd Group C
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
06/30 3:00pm Cologne
1st Group B vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
07/ 1 3:00pm Frankfurt
1st Group F vs 3rd Group A/B/C
07/ 2 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
07/ 2 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
07/ 5 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
07/ 6 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
07/10 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
07/14 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina vs Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru vs Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador vs Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico vs Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA vs Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
06/27 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30