ADVERTISEMENT

Maluti FET College

Players
Stats
No data found.

Players

Maluti FET College Squad

Goalkeepers

Tshepo Matthews Ramaele

South Africa

years · ·

M. Hlahatsi

South Africa

30 years · · 5 ft 8 in

Thato Haraba

South Africa

25 years · ·

David Mohlolo Khuse

South Africa

29 years · ·

Defenders

Sello Moses Matete

South Africa

28 years · ·

George Ramadi Dibaga

South Africa

24 years · ·

Lucas Penze

South Africa

33 years · ·

Thabang Ngongela

South Africa

25 years · ·

Tumelo Vincent Mokwa

South Africa

27 years · ·

Sipho Nkosi

South Africa

34 years · · 5 ft 6 in

Midfielders

Thulani Maseko

South Africa

27 years · ·

Gugu Gugutya

South Africa

23 years · ·

Simphiwe Patrick Mafene

South Africa

26 years · ·

Ousmane Toure

Côte D'Ivoire

years · ·

Moeketsi Isaac Sijam

South Africa

21 years · ·

T. Makhele

South Africa

20 years · ·

Tumelo Ernest Tsoanyane

South Africa

22 years · ·

Nkosinomusa Mlambo

South Africa

23 years · ·

Tshepiso Thomas Lietsisa

South Africa

years · ·

Tsolo Tsumane

South Africa

22 years · ·

Tsakatsi Mosikidi

South Africa

35 years · ·

Morena Jacob Mokoena

South Africa

28 years · ·

Molibedi Mokoena

South Africa

25 years · ·

Tsietso Maduna

South Africa

27 years · ·

L. Baloyi

South Africa

30 years · ·

Tshepo Robert Tomonyane

South Africa

33 years · ·

Attackers

Kefiwe Owen  Siyoko

South Africa

23 years · ·

T. Mokenkoane

South Africa

23 years · ·

Malefetsane Isaac Rankati

South Africa

33 years · ·

Julius Likontsane

South Africa

21 years · ·

Bulelani  Nikane

South Africa

22 years · ·

L. Mokoena

South Africa

26 years · ·

Stats

Maluti FET College Player Statistics

NameA
Goalkeepers
T. Ramaele 1322110400001
M. Hlahatsi 1110131301900000
T. Haraba 4505500500000
M. Khuse 990111100800000
Defenders
S. Matete 1350151500020400
G. Dibaga 1800202000000100
L. Penze 898119201100200
T. Ngongela 5406600300400
T. Mokwa 32063301210000
S. Nkosi 6648802300100
Midfielders
T. Maseko 1023030900000
G. Gugutya 4398808100200
S. Mafene 4427431900000
O. Toure 4226511600200
M. Sijam 631101000000
T. Makhele 1863212100510501
T. Tsoanyane 11641816212550300
N. Mlambo 6889720800400
T. Lietsisa 959111100110301
T. Tsumane 558125721300000
T. Mosikidi 702111400000
Morena Mokoena 9940401000100
M. Mokoena 11872571812160200
T. Maduna 1366161510410200
L. Baloyi 1283161330800000
T. Tomonyane 8109900000200
Attackers
K. Siyoko 2706424410100
T. Mokenkoane 4248442900100
M. Rankati 145527111631630100
J. Likontsane 12702020018150300
B. Nikane 7381414014140100
L. Mokoena 7291731401610100

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Listings  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details.
Group stage

Group A
Jun 14, 3:00pm Germany vs Scotland
Jun 15, 9:00am Hungary vs Switzerland
Jun 19, 12:00pm Germany vs Hungary
Jun 19, 3:00pm Scotland vs Switzerland
Jun 23, 3:00pm Scotland vs Hungary
Jun 23, 3:00pm Switzerland vs Germany
Group B
Jun 15, 12:00pm Spain vs Croatia
Jun 15, 3:00pm Italy vs Albania
Jun 19, 9:00am Croatia vs Albania
Jun 20, 3:00pm Spain vs Italy
Jun 24, 3:00pm Albania vs Spain
Jun 24, 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
Jun 16, 12:00pm Slovenia vs Denmark
Jun 16, 3:00pm Serbia vs England
Jun 20, 9:00am Slovenia vs Serbia
Jun 20, 12:00pm Denmark vs England
Jun 25, 3:00pm Denmark vs Serbia
Jun 25, 3:00pm England vs Slovenia
Group D
Jun 16, 9:00am Poland vs Netherlands
Jun 17, 3:00pm Austria vs France
Jun 21, 12:00pm Poland vs Austria
Jun 21, 3:00pm Netherlands vs France
Jun 25, 12:00pm France vs Poland
Jun 25, 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
Jun 17, 9:00am Romania vs Ukraine
Jun 17, 12:00pm Belgium vs Slovakia
Jun 21, 9:00am Slovakia vs Ukraine
Jun 22, 3:00pm Belgium vs Romania
Jun 26, 12:00pm Slovakia vs Romania
Jun 26, 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
Jun 18, 12:00pm Turkey vs Georgia
Jun 18, 3:00pm Portugal vs Czech Republic
Jun 22, 9:00am Georgia vs Czech Republic
Jun 22, 12:00pm Turkey vs Portugal
Jun 26, 3:00pm Czech Republic vs Turkey
Jun 26, 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
Jun 29, 12:00pm Berlin
2nd Group A vs 2nd Group B
Jun 29, 3:00pm Dortmund
1st Group A vs 2nd Group C
Jun 30, 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
Jun 30, 3:00pm Cologne
1st Group B vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
Jul 1, 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
Jul 1, 3:00pm Frankfurt
1st Group F vs 3rd Group A/B/C
Jul 2, 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
Jul 2, 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
Jul 5, 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
Jul 5, 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
Jul 6, 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
Jul 6, 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
Jul 9, 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
Jul 10, 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
Jul 14, 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Listings  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page.
Group stage

Group A
Jun 20, 8:00pm Atlanta, GA
Argentina vs Canada
Jun 21, 8:00pm Arlington TX
Peru vs Chile
Jun 25, 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
Jun 25, 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
Jun 29, 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
Jun 29, 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
Jun 22, 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador vs Venezuela
Jun 22, 9:00pm Houston, TX
Mexico vs Jamaica
Jun 26, 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
Jun 26, 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
Jun 30, 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
Jun 30, 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
Jun 23, 6:00pm Arlington, TX
USA vs Bolivia
Jun 23, 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
Jun 27, 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
Jun 27, 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
Jul 1, 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
Jul 1, 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
Jun 24, 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
Jun 24, 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
Jun 28, 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
Jun 28, 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
Jul 2, 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
Jul 2, 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
Jul 4, 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
Jul 5, 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
Jul 6, 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
Jul 6, 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
Jul 9, 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
Jul 10, 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
Jul 13, 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
Jul 14, 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30