There will be a large selection of football games to keep an eye on this week thanks to the Spanish-language network.

The week will be packed with tons of football from all over the globe, and TelevisaUnivisión's channels and its streaming platform will be there to guide fans through what will be seven hectic days.

The Spanish-language network will broadcast several matches this week, including rom some of the top competitions in Europe, including UEFA Champions League and UEFA Europa Conference League fixtures. If that was not enough for football fans in terms of continental football, the Concacaf Champions Cup final will also be covered this week by the network, in a game where Pachuca and Columbus Crew will be fighting for glory in Concacaf's top club tournament.

To top it all, Mexico's national team will begin its camp ahead of the 2024 Copa América with a clash against Bolivia. El Tri is forced to put up a better performance compared to their recent outing in the Concacaf Nations League, where the USMNT beat them to the top gong back in March.

It's time for you to see what Univisión will broadcast in coming days.

Now, have a look at the broadcast schedule for TUDN.

Last, but not least, here is what fans will be able to stream on ViX this week.

Tuesday, 9 April
Live
+
3:00pm
Arsenal 2 - 2 Bayern MünchenUEFA Champions League
Live
+
3:00pm
Real Madrid 3 - 3 Manchester CityUEFA Champions League
Live
+
8:00pm
Mexico 0 - 2 AustraliaWomen's Friendly
Live
+
8:45pm
Tigres UANL 1 - 1P Columbus CrewCONCACAF Champions Cup
Live
+
9:05pm
Cancún 2 - 2 DoradosLiga de Expansión MX
Live
+
11:05pm
CA La Paz 0 - 1 VenadosLiga de Expansión MX
Wednesday, 10 April
Live
+
3:00pm
Atlético Madrid 2 - 1 Borussia DortmundUEFA Champions League
Live
+
3:00pm
PSG 2 - 3 BarcelonaUEFA Champions League
Live
+
8:15pm
Pachuca 2 - 1 HeredianoCONCACAF Champions Cup
Live
+
9:05pm
Tlaxcala 0 - 2 Mineros de ZacatecasLiga de Expansión MX
Live
+
11:05pm
Leones Negros UdeG 3 - 2 TepatitlánLiga de Expansión MX
Thursday, 11 April
Live
+
12:45pm
Olympiakos Piraeus 3 - 2 FenerbahçeUEFA Europa Conference League
Live
+
12:45pm
Viktoria Plzeň 0 - 0 FiorentinaUEFA Europa Conference League
Live
+
3:00pm
Aston Villa 2 - 1 LilleUEFA Europa Conference League
Live
+
3:00pm
Bayer Leverkusen 2 - 0 West Ham UnitedUEFA Europa League
Live
+
3:00pm
Benfica 2 - 1 Olympique MarseilleUEFA Europa League
Live
+
3:00pm
Club Brugge 1 - 0 PAOKUEFA Europa Conference League
Live
+
3:00pm
Liverpool 0 - 3 AtalantaUEFA Europa League
Live
+
3:00pm
Milan 0 - 1 RomaUEFA Europa League
Live
5:00pm
Peru U20 vs Argentina U20Sudamericano U-20 Femenino
Live
+
5:45pm
Toluca 1 - 2 QuerétaroLiga MX Femenil
Live
7:30pm
Ecuador U20 vs Paraguay U20Sudamericano U-20 Femenino
Live
+
9:05pm
Atlante 4 - 0 Correcaminos UATLiga de Expansión MX
Live
+
11:05pm
Celaya 1 - 2 TapatíoLiga de Expansión MX
Friday, 12 April
Live
5:00pm
Bolivia U20 vs Venezuela U20Sudamericano U-20 Femenino
Live
+
7:05pm
Deportes Tolima 2 - 1 Rionegro ÁguilasPrimera A
Live
7:30pm
Brazil U20 vs Chile U20Sudamericano U-20 Femenino
Live
+
9:15pm
Deportivo Cali 1 - 1 América de CaliPrimera A
Live
+
11:00pm
Puebla 0 - 1 Cruz AzulLiga MX
Saturday, 13 April
Live
12:00pm
USA vs Trinidad and TobagoCONCACAF Futsal Championship
Live
2:00pm
Guatemala vs Dominican RepublicCONCACAF Futsal Championship
Live
+
2:00pm
Pumas UNAM 1 - 1 GuadalajaraLiga MX Femenil
Live
+
3:00pm
Fortaleza CEIF 2 - 0 Once CaldasPrimera A
Live
4:00pm
Mexico vs SurinameCONCACAF Futsal Championship
Live
5:00pm
Paraguay U20 vs Uruguay U20Sudamericano U-20 Femenino
Live
+
5:10pm
Santa Fe 0 - 0 Atlético NacionalPrimera A
Live
6:00pm
Costa Rica vs HaitiCONCACAF Futsal Championship
Live
+
7:05pm
Alebrijes de Oaxaca 3 - 3 Atlético MoreliaLiga de Expansión MX
Live
7:30pm
Peru U20 vs Ecuador U20Sudamericano U-20 Femenino
Live
8:00pm
Cuba vs CanadaCONCACAF Futsal Championship
Live
+
9:30pm
Deportivo Pereira 0 - 0 Jaguares de CórdobaPrimera A
Live
10:00pm
Panama vs NicaraguaCONCACAF Futsal Championship
Sunday, 14 April
Live
12:00pm
Trinidad and Tobago vs GuatemalaCONCACAF Futsal Championship
Live
2:00pm
Dominican Republic vs USACONCACAF Futsal Championship
Live
+
3:00pm
Boyacá Chicó 1 - 2 Patriotas BoyacáPrimera A
Live
4:00pm
Suriname vs Costa RicaCONCACAF Futsal Championship
Live
5:00pm
Chile U20 vs Colombia U20Sudamericano U-20 Femenino
Live
+
5:10pm
Medellín 1 - 0 Atlético BucaramangaPrimera A
Live
6:00pm
Haiti vs MexicoCONCACAF Futsal Championship
Live
+
7:20pm
Junior 1 - 1 EnvigadoPrimera A
Live
7:30pm
Bolivia U20 vs Brazil U20Sudamericano U-20 Femenino
Live
+
8:00pm
Atlas 2 - 1 Atlético San LuisLiga MX
Live
8:00pm
Canada vs PanamaCONCACAF Futsal Championship
Live
+
9:30pm
Alianza Petrolera 0 - 3 La EquidadPrimera A
Live
10:00pm
Nicaragua vs CubaCONCACAF Futsal Championship
Live
+
10:06pm
Juárez 0 - 1 TijuanaLiga MX

Please keep in mind that all games are subject to be rescheduled.