ADVERTISEMENT
CAF Champions League >

Mamelodi Sundowns vs Cotonsport stream and TV schedule

Mamelodi Sundowns
M. Mekong (o.g.)
43'
2 - 1
Apr 1, 202315:00
Live
Cotonsport
M. Kasali
90+5'
Loftus Versfeld Stadium (Pretoria (Tshwane))
Events
Stats
Lineups
Table
International

Events

Mamelodi Sundowns vs Cotonsport Match Events

  28'A. H. Oru
T. Mashego31'  
M. Mekong (o.g.) (1 - 0)43'  
  60'D. Kamilou / J. Atangana
A. Nasir / M. Allende62'  
E. Saavedra / N. Maema63'  
  69'B. Dairou
S. Ngobeni / T. Mashego76'  
T. Kutumela / C. Mailula77'  
  80'A. Daman / P. A. Banen
  80'S. Aboubakar / A. H. Oru
S. Mbule81'  
A. Nasir (2 - 0)86'  
  89'H. Mamoudou / M. Mekong
  89'M. Kasali / V. McGregor
N. Nkosi / S. Mkhulise90'  
  90+5'M. Kasali (2 - 1)
Assist: C. Malone Junior

Statistics

Mamelodi Sundowns vs Cotonsport Match Statistics

Mamelodi Sundowns Cotonsport
9Shots9
16Fouls14
6Corners1
2Offsides0
3Saves2
Shots
9Total9
3On goal3
5Off goal4
1Blocked2
8Inside box3
1Outside box6
73%Possession27%
Passes
630Total221
544Accurate141
86%Accurate %64%

Lineups

Mamelodi Sundowns vs Cotonsport Player Lineups

Formation: 4-4-2
30Reyaad Pieterse
20Grant Kekana
3Rushine De Reuck
13Abdelmounaim Boutouil
31Terrence Mashego
11Marcelo Allende
21Sphelele Mkhulise
24Sipho Mbule
35Neo Maema
23Domingo
33Cassius Mailula
Formation: 4-5-1
1Jean Nyeck
36Marie Mekong
6Che Malone
3Goni Ali
25Boubkari Dairou
15McGregor Veraloh
32Jean Eric Moursou
37Brice Eboudjé
24Ako Oru
21Philippe Banen
40Jean Atangana

Substitutes

1Kennedy Mweene
5Mosa Lebusa
37Sifiso Ngobeni
17Aubrey Maphosa Modiba
7Ntando Nkosi
26Erwin Saavedra
28Abubeker Nasser
38Peter Shalulile
12Thabiso Kutumela
22Gadin Allambatnan
20Hassana Mamoudou
2Houzaifi Youssoufa
35Siddick Aboubakar
23Reich Kokolo
9Daouda Kamilou
31Moshood Kasali
34Abdouraman Daman
30Moustapha Enok Djidjiwa

Table

CAF Champions League Standings

Pos.TeamMPWDLGFGAGDPForm
Group A
1 Mamelodi Sundowns 6 4 1 1 7 1 +6 13 WWWDL
2 TP Mazembe 6 3 1 2 6 2 +4 10 LWWDW
3 Nouadhibou 6 1 2 3 4 9 -5 5 DLLDW
4 Pyramids FC 6 1 2 3 3 8 -5 5 DLLDL
Champions League (Group Stage)

International Coverage

Mamelodi Sundowns vs Cotonsport Live Stream and TV Schedule

AlgeriabeIN SPORTS CONNECTTODbeIN Sports HD 3
AngolaDStv NowSuperSport Variety 2
AustraliabeIN Sports ConnectFoxtel Now
BahrainbeIN SPORTS CONNECTTODbeIN Sports HD 3
BeninSuperSport Variety 2
BotswanaDStv NowSuperSport Variety 2
Burkina FasoDStv NowSuperSport Variety 2
BurundiDStv NowSuperSport Variety 2Startimes World Football
CameroonStarTimes AppDStv NowSuperSport Variety 2
CanadabeIN SPORTS CONNECT Canada
Cape Verde IslandsDStv NowSuperSport Variety 2
Central African RepublicSuperSport Variety 2
ChadbeIN SPORTS CONNECTStarTimes AppDStv NowSuperSport Variety 2TODbeIN Sports HD 3
ComorosSuperSport Variety 2
Congo DRStarTimes AppDStv NowSuperSport Variety 2Startimes World Football
Côte D'IvoireDStv NowSuperSport Variety 2
DenmarkViaplay Denmark
DjiboutibeIN SPORTS CONNECTDStv NowSuperSport Variety 2TODbeIN Sports HD 3
EgyptbeIN SPORTS CONNECTTODbeIN Sports HD 3
Equatorial GuineaDStv NowSuperSport Variety 2
EritreaDStv NowSuperSport Variety 2
EstoniaViaplay Estonia
EthiopiaDStv NowSuperSport Variety 2
FinlandElisa Viihde Viaplay
GabonDStv NowSuperSport Variety 2
GambiaDStv NowSuperSport Variety 2
GhanaStarTimes AppDStv NowSuperSport Variety 2Startimes World Football
GuineaStarTimes AppDStv NowSuperSport Variety 2Startimes World Football
Guinea-BissauDStv NowSuperSport Variety 2
IcelandViaplay Iceland
IndonesiabeIN Sports Connect Indonesia
IraqbeIN SPORTS CONNECTTODbeIN Sports HD 3
JordanbeIN SPORTS CONNECTTODbeIN Sports HD 3
KenyaStarTimes AppDStv NowSuperSport Variety 2Startimes World Football
KuwaitbeIN SPORTS CONNECTTODbeIN Sports HD 3
LatviaViaplay Latvia
LebanonbeIN SPORTS CONNECTTODbeIN Sports HD 3
LesothoDStv NowSuperSport Variety 2
LiberiaDStv NowSuperSport Variety 2
LibyabeIN SPORTS CONNECTTODbeIN Sports HD 3
LithuaniaViaplay Lithuania
MadagascarStarTimes AppDStv NowSuperSport Variety 2
MalawiStarTimes AppDStv NowSuperSport Variety 2
MaliDStv NowSuperSport Variety 2
MauritaniabeIN SPORTS CONNECTDStv NowSuperSport Variety 2TODbeIN Sports HD 3
MauritiusDStv NowSuperSport Variety 2
MayotteSuperSport Variety 2
MoroccobeIN SPORTS CONNECTTODbeIN Sports HD 3
MozambiqueStarTimes AppDStv NowSuperSport Variety 2Startimes World Football
NamibiaDStv NowSuperSport Variety 2
NigerDStv NowSuperSport Variety 2
NigeriaStarTimes AppSuperSport Variety 2Startimes World Football
NorwayViaplay Norway
OmanbeIN SPORTS CONNECTTODbeIN Sports HD 3
PalestinebeIN SPORTS CONNECTTODbeIN Sports HD 3
PolandViaplay Poland
QatarbeIN SPORTS CONNECTTODbeIN Sports HD 3
ReunionSuperSport Variety 2
RwandaStarTimes AppSuperSport Variety 2Startimes World Football
Saint HelenaSuperSport Variety 2
Sao Tome E PrincipeSuperSport Variety 2
Saudi ArabiabeIN SPORTS CONNECTTODbeIN Sports HD 3
SenegalDStv NowSuperSport Variety 2
SeychellesDStv NowSuperSport Variety 2
Sierra LeoneStarTimes AppDStv NowSuperSport Variety 2Startimes World Football
SomaliabeIN SPORTS CONNECTSuperSport Variety 2TODbeIN Sports HD 3
South AfricaStarTimes AppSuperSport Variety 4DStv AppSABC SportSABC PlusStartimes World FootballSuperSport PSLSABC 1
South SudanbeIN SPORTS CONNECTDStv NowTODbeIN Sports HD 3
SudanbeIN SPORTS CONNECTDStv NowSuperSport Variety 2TODbeIN Sports HD 3
SwazilandDStv NowSuperSport Variety 2
SwedenViaplay Sweden
SyriabeIN SPORTS CONNECTTODbeIN Sports HD 3
TanzaniaStarTimes AppDStv NowSuperSport Variety 2Startimes World Football
TogoDStv NowSuperSport Variety 2
TunisiabeIN SPORTS CONNECTTODbeIN Sports HD 3
UgandaStarTimes AppDStv NowSuperSport Variety 2Startimes World Football
United Arab EmiratesbeIN SPORTS CONNECTTODbeIN Sports HD 3
USAFanatiz USAfuboTVbeIN SPORTS CONNECT
YemenbeIN SPORTS CONNECTTODbeIN Sports HD 3
ZambiaStarTimes AppSuperSport Variety 2
ZimbabweDStv NowSuperSport Variety 2
Content disclaimer:

The published listings of live, re-aired, and on-demand match and program events published on this website are broadcast by the official rights holders. They are available on various platforms such as terrestrial TV, radio, cable, satellite, IPTV, mobile and desktop apps. Where possible, we will provide links to the streaming events available on the platforms provided by the official broadcasters. Please note that in many cases, a digital subscription or user authentication with a TV or internet provider will be required. We endeavor to provide as accurate and detailed broadcast information as possible. However, broadcast schedules are subject to change at any time. If you find incorrect or missing information, please let us know

Newsletter Signup »

Email:
Why Signup?
This form is protected by reCAPTCHA.
The Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
TV Schedules and Live Streaming Listings
Live Soccer TV App
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

UEFAUEFA Euro Live Streaming and TV Schedule  ·  Germany  ·  June 14 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any UEFA European Championship live streaming or videos on this website. We provide Euro 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the Euro in your country, please visit the UEFA Euro page for full details, or read How to watch and stream Euro 2024.
Group stage

Group A
06/14 3:00pm Germany 5 - 1 Scotland
06/15 9:00am Hungary 1 - 3 Switzerland
06/19 12:00pm Germany 2 - 0 Hungary
06/19 3:00pm Scotland 1 - 1 Switzerland
06/23 3:00pm Scotland vs Hungary
06/23 3:00pm Switzerland vs Germany
Group B
06/15 12:00pm Spain 3 - 0 Croatia
06/15 3:00pm Italy 2 - 1 Albania
06/19 9:00am Croatia 2 - 2 Albania
06/20 3:00pm Spain 1 - 0 Italy
06/24 3:00pm Albania vs Spain
06/24 3:00pm Croatia vs Italy
Group C
06/16 12:00pm Slovenia 1 - 1 Denmark
06/16 3:00pm Serbia 0 - 1 England
06/20 9:00am Slovenia 1 - 1 Serbia
06/20 12:00pm Denmark 1 - 1 England
06/25 3:00pm Denmark vs Serbia
06/25 3:00pm England vs Slovenia
Group D
06/16 9:00am Poland 1 - 2 Netherlands
06/17 3:00pm Austria 0 - 1 France
06/21 12:00pm Poland 1 - 3 Austria
06/21 3:00pm Netherlands 0 - 0 France
06/25 12:00pm France vs Poland
06/25 12:00pm Netherlands vs Austria
Group E
06/17 9:00am Romania 3 - 0 Ukraine
06/17 12:00pm Belgium 0 - 1 Slovakia
06/21 9:00am Slovakia 1 - 2 Ukraine
06/22 3:00pm Belgium vs Romania
06/26 12:00pm Slovakia vs Romania
06/26 12:00pm Ukraine vs Belgium
Group F
06/18 12:00pm Turkey 3 - 1 Georgia
06/18 3:00pm Portugal 2 - 1 Czech Republic
06/22 9:00am Georgia vs Czech Republic
06/22 12:00pm Turkey vs Portugal
06/26 3:00pm Czech Republic vs Turkey
06/26 3:00pm Georgia vs Portugal
Knockout Stage

Round of 16
06/29 12:00pm Berlin
2nd Group A vs 2nd Group B
06/29 3:00pm Dortmund
1st Group A vs 2nd Group C
06/30 12:00pm Gelsenkirchen
1st Group C vs 3rd Group D/E/F
06/30 3:00pm Cologne
Spain vs 3rd Group A/D/E/F
Round of 16
07/ 1 12:00pm Düsseldorf
2nd Group D vs 2nd Group E
07/ 1 3:00pm Frankfurt
1st Group F vs 3rd Group A/B/C
07/ 2 12:00pm Munich
1st Group E vs 3rd Group A/B/C/D
07/ 2 3:00pm Leipzig
1st Group D vs 2nd Group F
Quarter-final
07/ 5 12:00pm Stuttgart
Winner M39 vs Winner M37
07/ 5 3:00pm Hamburg
Winner M41 vs Winner M42
07/ 6 12:00pm Düsseldorf
Winner M40 vs Winner M38
07/ 6 3:00pm Berlin
Winner M43 vs Winner M44
Semi-final
07/ 9 3:00pm Munich
Winner M45 vs Winner M46
07/10 3:00pm Dortmund
Winner M47 vs Winner M48
Final
07/14 3:00pm Berlin
Winner M49 vs Winner M50


CopaCopa América Live Streaming and TV Schedule  ·  United States  ·  June 20 - July 14

Live Soccer TV does not host or provide any Copa América live streaming or videos on this website. We publish Copa América 2024 TV schedule and links to legal live streams of the official rights holders only. For further details on TV broadcast and Copa América streaming in your country, please visit our Copa América page, or read How to watch and stream Copa América.
Group stage

Group A
06/20 8:00pm Atlanta, GA
Argentina 2 - 0 Canada
06/21 8:00pm Arlington TX
Peru vs Chile
06/25 6:00pm Kansas City, KS
Peru vs Canada
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ
Chile vs Argentina
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL
Argentina vs Peru
06/29 8:00pm Orlando, FL
Canada vs Chile
Group B
06/22 6:00pm Santa Clara, CA
Ecuador vs Venezuela
06/22 9:00pm Houston, TX
Mexico vs Jamaica
06/26 6:00pm Las Vegas, NV
Ecuador vs Jamaica
06/26 9:00pm Inglewood, CA
Venezuela vs Mexico
06/30 8:00pm Austin, TX
Jamaica vs Venezuela
06/30 8:00pm Glendale, AZ
Mexico vs Ecuador
Group C
06/23 6:00pm Arlington, TX
USA vs Bolivia
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL
Uruguay vs Panama
06/27 6:00pm Atlanta, GA
Panama vs USA
06/27 9:00pm
Uruguay vs Bolivia
07/ 1 9:00pm Orlando, FL
Bolivia vs Panama
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO
USA vs Uruguay
Group D
06/24 6:00pm Houston, TX
Colombia vs Paraguay
06/24 9:00pm Inglewood, CA
Brazil vs Costa Rica
06/28 6:00pm Glendale, AZ
Colombia vs Costa Rica
06/28 9:00pm Las Vegas, NV
Paraguay vs Brazil
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA
Brazil vs Colombia
07/ 2 9:00pm Austin, TX
Costa Rica vs Paraguay
Knockout Stage

Quarter-final
07/ 4 9:00pm Houston, TX
1st Group A vs 2nd Group B
07/ 5 9:00pm Arlington, TX
1st Group B vs 2nd Group A
Quarter-final
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV
1st Group C vs 2nd Group D
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ
1st Group D vs 2nd Group C
Semi-final
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ
Winner M25 vs Winner M26
07/10 8:00pm Charlotte, NC
Winner M27 vs Winner M28
3rd place match
07/13 8:00pm Charlotte, NC
Loser M29 vs Loser M30
Final
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL
Winner M29 vs Winner M30