Live Soccer TV

Live Soccer TV App for iOS
Live Soccer TV App for Android

MKE Ankaragücü

Founded  1910
Stadium  Ankara Ondokuz Mayıs Stadyumu
Capacity  19,209
Manager  İ. Kartal

Fixtures / Results / TV Schedules / Live Stream Listings


*All times are shown in your local time

Players

Goalkeepers
Furkan BekleviçF. Bekleviç
Korcan ÇelikayK. Çelikay
Assists: 1
Altay BayındırA. Bayındır
Defenders
Hakan Can ÇimenH. Çimen
Erdem ÖzgençE. Özgenç
Assists: 14
Alihan KubalasA. Kubalas
Goals: 6
Łukasz SzukalaŁ. Szukala
Mahmut AkanM. Akan
Gençer CansevG. Cansev
Assists: 2
Yusuf AbdioğluY. Abdioğlu
Goals: 2
Oğuzhan OrhanO. Orhan
Mehmet SakM. Sak
Assists: 2
Midfielders
Aytuğ GiraygilA. Giraygil
Furkan Naci PektaşF. Pektaş
Mert AydenizM. Aydeniz
Ahmet Can ArıkA. Arık
Kenan ÖzerK. Özer
Goals: 4, Assists: 5
Arif MorkayaA. Morkaya
Assists: 2
Ferhat KirazF. Kiraz
Assists: 1
Tonia TisdellT. Tisdell
Abdülkadir KayalıA. Kayalı
Sedat AğçayS. Ağçay
Goals: 2
Anton PutsilaA. Putsila
Goals: 4, Assists: 4
Nduka Morisson OzokwoN. Ozokwo
Ahmet BoztepeA. Boztepe
Attackers
Furkan GüneşF. Güneş
Batuhan AslanB. Aslan
Mehmet Umut NayirU. Nayir
Goals: 14, Assists: 4
İlhan Parlakİlhan Parlak
Goals: 8, Assists: 1
Olanrewaju Muhammed KehindeO. Kehinde
Goals: 7, Assists: 3
Marc Kibong MbambaM. Mbamba
Assists: 1
Enes KubatE. Kubat
Goals: 5
#NameAgeA
Goalkeepers
99F. Bekleviç 1900000100000
12K. Çelikay 302296262601701200
1A. Bayındır 2067487102600100
Defenders
H. Çimen 2000000000000
2E. Özgenç 3328803232001014600
5A. Kubalas 2621912525015601110
33Ł. Szukala 3427853202300100
11M. Akan 23720203400200
66G. Cansev 2924343026405021000
61Y. Abdioğlu 2814572016401720400
87O. Orhan 1900000600000
14M. Sak 2818292219331402700
Midfielders
A. Giraygil 2000000000000
F. Pektaş 2000000000000
74M. Aydeniz 1900000900000
27A. Arık 20000001300000
7K. Özer 3022303126514645800
19A. Morkaya 2925793232013102700
77F. Kiraz 291463231764801200
94T. Tisdell 2619881711100200
6A. Kayalı 27272113822100100
3S. Ağçay 3623613027312420900
15A. Putsila 3019322523211344701
16N. Ozokwo 291082202400000
89A. Boztepe 2000000100000
Attackers
F. Güneş 2000000000000
B. Aslan 2100000000000
18U. Nayir 2425052928172144300
23İlhan Parlak 3121473226610781300
9O. Kehinde 249132491562173301
20M. Mbamba 291047161243601400
17E. Kubat 245871751242750000
NameDateFromFee
Transfers In
M. İlhan 30 June 2018Adliyespor-
Transfers Out
Ł. Szukala 01 July 2018Osmanlıspor-
T. Tisdell 01 July 2018Osmanlıspor-
C. Dieng 04 January 2018Başakşehir-
U. Nayir 01 July 2018Osmanlıspor-
A. Gayla 31 January 2018MuğlasporLoan
S. Mele 19 January 2018Osmanlıspor-
İ. Yılmaz 18 January 2018Altındağ BSLoan

Newsletter Signup »

Email: Why Signup?

Upcoming Top Matches »

EnglandJun 24
8:00am
Panama
JapanJun 24
11:00am
Senegal
PolandJun 24
2:00pm
Colombia
UruguayJun 25
10:00am
Russia
Saudi ArabiaJun 25
10:00am
Egypt
IranJun 25
2:00pm
Portugal
SpainJun 25
2:00pm
Morocco
DenmarkJun 26
10:00am
France
AustraliaJun 26
10:00am
Peru
NigeriaJun 26
2:00pm
Argentina
Live Soccer TV App
Follow the game on the go
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

FIFA World Cup TV Schedules and Official Live Streaming Listings

Live Soccer TV does not host or provide any FIFA World Cup live streaming or videos on this website. We provide World Cup TV schedules of the official rights holders only, and link to the legal live streams where available. This website is not related, owned or affiliated with FIFA or any of the teams participating in World Cup. The World Cup TV schedule is geotargeted to your location. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the World Cup in your country, please visit the World Cup page for full details.
Group A
Jun 14 11:00amMoscow
Russia 5 - 0 Saudi Arabia
Jun 15 8:00amYekaterinburg
Egypt 0 - 1 Uruguay
Jun 19 2:00pmSaint Petersburg
Russia 3 - 1 Egypt
Jun 20 11:00amRostov-on-Don
Uruguay 1 - 0 Saudi Arabia
Jun 25 10:00amVolgograd
Saudi Arabia vs Egypt
Jun 25 10:00amSamara
Uruguay vs Russia
Group B
Jun 15 11:00amSaint Petersburg
Morocco 0 - 1 Iran
Jun 15 2:00pmSochi
Portugal 3 - 3 Spain
Jun 20 8:00amMoscow
Portugal 1 - 0 Morocco
Jun 20 2:00pmKazan
Iran 0 - 1 Spain
Jun 25 2:00pmSaransk
Iran vs Portugal
Jun 25 2:00pmKaliningrad
Spain vs Morocco
Group C
Jun 16 6:00amKazan
France 2 - 1 Australia
Jun 16 12:00pmSaransk
Peru 0 - 1 Denmark
Jun 21 8:00amSamara
Denmark 1 - 1 Australia
Jun 21 11:00amYekaterinburg
France 1 - 0 Peru
Jun 26 10:00amSochi
Australia vs Peru
Jun 26 10:00amMoscow
Denmark vs France
Group D
Jun 16 9:00amMoscow
Argentina 1 - 1 Iceland
Jun 16 3:00pmKaliningrad
Croatia 2 - 0 Nigeria
Jun 21 2:00pmNizhny Novgorod
Argentina 0 - 3 Croatia
Jun 22 11:00amVolgograd
Nigeria 2 - 0 Iceland
Jun 26 2:00pmRostov-on-Don
Iceland vs Croatia
Jun 26 2:00pmSaint Petersburg
Nigeria vs Argentina
Group E
Jun 17 8:00amSamara
Costa Rica 0 - 1 Serbia
Jun 17 2:00pmRostov-on-Don
Brazil 1 - 1 Switzerland
Jun 22 8:00amSaint Petersburg
Brazil 2 - 0 Costa Rica
Jun 22 2:00pmKaliningrad
Serbia 1 - 2 Switzerland
Jun 27 2:00pmMoscow
Serbia vs Brazil
Jun 27 2:00pmNizhny Novgorod
Switzerland vs Costa Rica
Group F
Jun 17 11:00amMoscow
Germany 0 - 1 Mexico
Jun 18 8:00amNizhny Novgorod
Sweden 1 - 0 Korea Republic
Jun 23 11:00amRostov-on-Don
Korea Republic vs Mexico
Jun 23 2:00pmSochi
Germany vs Sweden
Jun 27 10:00amKazan
Korea Republic vs Germany
Jun 27 10:00amYekaterinburg
Mexico vs Sweden
Group G
Jun 18 11:00amSochi
Belgium 3 - 0 Panama
Jun 18 2:00pmVolgograd
Tunisia 1 - 2 England
Jun 23 8:00amMoscow
Belgium vs Tunisia
Jun 24 8:00amNizhny Novgorod
England vs Panama
Jun 28 2:00pmKaliningrad
England vs Belgium
Jun 28 2:00pmSaransk
Panama vs Tunisia
Group H
Jun 19 8:00amSaransk
Colombia 1 - 2 Japan
Jun 19 11:00amMoscow
Poland 1 - 2 Senegal
Jun 24 11:00amYekaterinburg
Japan vs Senegal
Jun 24 2:00pmKazan
Poland vs Colombia
Jun 28 10:00amVolgograd
Japan vs Poland
Jun 28 10:00amSamara
Senegal vs Colombia
Knockout Stage

Round of 16
Jun 30 10:00amKazan
[1C] vs [2D]
Jun 30 2:00pmSochi
[1A] vs [2B]
Jul 1 10:00amMoscow
[1B] vs [2A]
Jul 1 2:00pmNizhny Novgorod
[1D] vs [2C]
Round of 16
Jul 2 10:00amSamara
[1E] vs [2F]
Jul 2 2:00pmRostov-on-Don
[1G] vs [2H]
Jul 3 10:00amSaint Petersburg
[1F] vs [2E]
Jul 3 2:00pmMoscow
[1H] vs [2G]
Quarter Final
Jul 6 10:00amNizhny Novgorod
[W49] vs [W50]
Jul 6 2:00pmKazan
[W53] vs [W54]
Jul 7 10:00amSamara
[W55] vs [W56]
Jul 7 2:00pmSochi
[W51] vs [W52]
Semi-final
Jul 10 2:00pmSaint Petersburg
[W57] vs [W58]
Jul 11 2:00pmMoscow
[W59] vs [W60]
Third place match
Jul 14 10:00amSaint Petersburg
[L61] vs [L62]
Final
Jul 15 11:00amMoscow
Final: FIFA World Cup 2018