Live Soccer TV

Live Soccer TV App for iOS
Live Soccer TV App for Android

Sliema Wanderers FC

Founded  1909
Stadium  Tigne Sports Complex
Capacity  1,000
Manager  J. Buttigieg

Fixtures / Results / TV Schedules / Live Stream Listings


*All times are shown in your local time

Players

Goalkeepers
Miguel BonniciM. Bonnici
Glenn ZammitG. Zammit
Antonio CotticelliA. Cotticelli
Giuseppe SaraòG. Saraò
Timothy AquilinaT. Aquilina
Defenders
Nii Nortey AshongN. Ashong
Alexander MuscatA. Muscat
Goals: 1
Jonathan PearsonJ. Pearson
Goran AdamovićG. Adamović
Stefano BianciardiS. Bianciardi
Goals: 1
Nikola GavrićN. Gavrić
Goals: 1
Zach MifsudZ. Mifsud
Luke BorgL. Borg
Midfielders
Kurt ShawK. Shaw
Goals: 1
Lee PisaniL. Pisani
Mark ScerriM. Scerri
Goals: 2
Ryan SpiteriR. Spiteri
Goals: 1
John MintoffJ. Mintoff
Goals: 2
Frenci QerosF. Qeros
Goals: 1
Michele SansoneM. Sansone
Goals: 2
Roberto Matías MuchardiM. Muchardi
Goals: 5
Gianni BrincatG. Brincat
Edmond AgiusE. Agius
Goals: 1
Ricardo Calixto Correa DuarteR. Correa
Goals: 1
Dylan MicallefD. Micallef
Peter XuerebP. Xuereb
Goals: 1
Gary MuscatG. Muscat
Ayrton AzzopardiA. Azzopardi
Attackers
Andrea MartinelliA. Martinelli
Jefferson Mateus de Assis EstácioJefferson
Goals: 5
Nicolae MilinceanuN. Milinceanu
Goals: 3
Killian AmehiK. Amehi
Goals: 1
Frank TemileF. Temile
Goals: 3
Omar ElouniO. Elouni
#NameAgeA
Goalkeepers
M. Bonnici 18000001500000
G. Zammit 301890212100500100
A. Cotticelli 201802200100000
G. Saraò 302703300000000
T. Aquilina 1900000500000
Defenders
N. Ashong 235006510300300
A. Muscat 333114401010200
J. Pearson 31692108211100200
G. Adamović 311019121202000200
S. Bianciardi 332160242400010700
N. Gavrić 235847610110100
Z. Mifsud 1900000100000
L. Borg 18822111500000
Midfielders
K. Shaw 1968010821410100
L. Pisani 18000001700000
M. Scerri 2873610822720500
R. Spiteri 235592261652010000
J. Mintoff 292134252413220200
F. Qeros 191231171346410300
M. Sansone 1911071713491320100
M. Muchardi 302067242313150400
G. Brincat 1900000400000
E. Agius 311559211746510300
R. Correa 231747221934410700
D. Micallef 23261010500000
P. Xuereb 2610491912751110200
G. Muscat 19000001000000
A. Azzopardi 24441010200000
Attackers
A. Martinelli 1901010300000
Jefferson 231185161332350700
N. Milinceanu 2582510912130000
K. Amehi 202766241410100
F. Temile 271923232216130700
O. Elouni 19332020400000
NameDateFromFee
Transfers In
C. Psaila 01 July 2018Pembroke-
T. Aquilina 31 January 2018Senglea-
K. Amehi 01 February 2018Montceau-
Transfers Out
Leandro Motta 12 January 2018Democrata GVFree
N. Milinceanu 01 July 2018Chiasso-

News

Any goodwill for this ambassador?
Times of Malta (1 day ago)

Newsletter Signup »

Email: Why Signup?

Upcoming Top Matches »

ArgentinaJun 21
2:00pm
Croatia
BrazilJun 22
8:00am
Costa Rica
NigeriaJun 22
11:00am
Iceland
SerbiaJun 22
2:00pm
Switzerland
BelgiumJun 23
8:00am
Tunisia
Korea RepublicJun 23
11:00am
Mexico
GermanyJun 23
2:00pm
Sweden
EnglandJun 24
8:00am
Panama
JapanJun 24
11:00am
Senegal
PolandJun 24
2:00pm
Colombia
Live Soccer TV App
Follow the game on the go
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

FIFA World Cup TV Schedules and Official Live Streaming Listings

Live Soccer TV does not host or provide any FIFA World Cup live streaming or videos on this website. We provide World Cup TV schedules of the official rights holders only, and link to the legal live streams where available. This website is not related, owned or affiliated with FIFA or any of the teams participating in World Cup. The World Cup TV schedule is geotargeted to your location. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the World Cup in your country, please visit the World Cup page for full details.
Group A
Jun 14 11:00amMoscow
Russia 5 - 0 Saudi Arabia
Jun 15 8:00amYekaterinburg
Egypt 0 - 1 Uruguay
Jun 19 2:00pmSaint Petersburg
Russia 3 - 1 Egypt
Jun 20 11:00amRostov-on-Don
Uruguay 1 - 0 Saudi Arabia
Jun 25 10:00amVolgograd
Saudi Arabia vs Egypt
Jun 25 10:00amSamara
Uruguay vs Russia
Group B
Jun 15 11:00amSaint Petersburg
Morocco 0 - 1 Iran
Jun 15 2:00pmSochi
Portugal 3 - 3 Spain
Jun 20 8:00amMoscow
Portugal 1 - 0 Morocco
Jun 20 2:00pmKazan
Iran vs Spain
Jun 25 2:00pmSaransk
Iran vs Portugal
Jun 25 2:00pmKaliningrad
Spain vs Morocco
Group C
Jun 16 6:00amKazan
France 2 - 1 Australia
Jun 16 12:00pmSaransk
Peru 0 - 1 Denmark
Jun 21 8:00amSamara
Denmark vs Australia
Jun 21 11:00amYekaterinburg
France vs Peru
Jun 26 10:00amSochi
Australia vs Peru
Jun 26 10:00amMoscow
Denmark vs France
Group D
Jun 16 9:00amMoscow
Argentina 1 - 1 Iceland
Jun 16 3:00pmKaliningrad
Croatia 2 - 0 Nigeria
Jun 21 2:00pmNizhny Novgorod
Argentina vs Croatia
Jun 22 11:00amVolgograd
Nigeria vs Iceland
Jun 26 2:00pmRostov-on-Don
Iceland vs Croatia
Jun 26 2:00pmSaint Petersburg
Nigeria vs Argentina
Group E
Jun 17 8:00amSamara
Costa Rica 0 - 1 Serbia
Jun 17 2:00pmRostov-on-Don
Brazil 1 - 1 Switzerland
Jun 22 8:00amSaint Petersburg
Brazil vs Costa Rica
Jun 22 2:00pmKaliningrad
Serbia vs Switzerland
Jun 27 2:00pmMoscow
Serbia vs Brazil
Jun 27 2:00pmNizhny Novgorod
Switzerland vs Costa Rica
Group F
Jun 17 11:00amMoscow
Germany 0 - 1 Mexico
Jun 18 8:00amNizhny Novgorod
Sweden 1 - 0 Korea Republic
Jun 23 11:00amRostov-on-Don
Korea Republic vs Mexico
Jun 23 2:00pmSochi
Germany vs Sweden
Jun 27 10:00amKazan
Korea Republic vs Germany
Jun 27 10:00amYekaterinburg
Mexico vs Sweden
Group G
Jun 18 11:00amSochi
Belgium 3 - 0 Panama
Jun 18 2:00pmVolgograd
Tunisia 1 - 2 England
Jun 23 8:00amMoscow
Belgium vs Tunisia
Jun 24 8:00amNizhny Novgorod
England vs Panama
Jun 28 2:00pmKaliningrad
England vs Belgium
Jun 28 2:00pmSaransk
Panama vs Tunisia
Group H
Jun 19 8:00amSaransk
Colombia 1 - 2 Japan
Jun 19 11:00amMoscow
Poland 1 - 2 Senegal
Jun 24 11:00amYekaterinburg
Japan vs Senegal
Jun 24 2:00pmKazan
Poland vs Colombia
Jun 28 10:00amVolgograd
Japan vs Poland
Jun 28 10:00amSamara
Senegal vs Colombia
Knockout Stage

Round of 16
Jun 30 10:00amKazan
[1C] vs [2D]
Jun 30 2:00pmSochi
[1A] vs [2B]
Jul 1 10:00amMoscow
[1B] vs [2A]
Jul 1 2:00pmNizhny Novgorod
[1D] vs [2C]
Round of 16
Jul 2 10:00amSamara
[1E] vs [2F]
Jul 2 2:00pmRostov-on-Don
[1G] vs [2H]
Jul 3 10:00amSaint Petersburg
[1F] vs [2E]
Jul 3 2:00pmMoscow
[1H] vs [2G]
Quarter Final
Jul 6 10:00amNizhny Novgorod
[W49] vs [W50]
Jul 6 2:00pmKazan
[W53] vs [W54]
Jul 7 10:00amSamara
[W55] vs [W56]
Jul 7 2:00pmSochi
[W51] vs [W52]
Semi-final
Jul 10 2:00pmSaint Petersburg
[W57] vs [W58]
Jul 11 2:00pmMoscow
[W59] vs [W60]
Third place match
Jul 14 10:00amSaint Petersburg
[L61] vs [L62]
Final
Jul 15 11:00amMoscow
Final: FIFA World Cup 2018