Live Soccer TV

Live Soccer TV App for iOS
Live Soccer TV App for Android

Live Football on TV and Online: Saturday Nov. 6, 2010

  • Thu
    Nov 4
  • Fri
    Nov 5
  • Sat
    Nov 6
  • Sun
    Nov 7
  • Mon
    Nov 8
  • Tue
    Nov 9
  • Wed
    Nov 10
  •  
?  
USA/Canada - Major League Soccer 
Live 4:00pm Columbus Crew 2 - 1 Colorado Rapids UniMás
Live 9:30pm Real Salt Lake 1 - 1 FC Dallas FOX Deportes
England - Premier League 
Live 8:45am Bolton 4 - 2 Tottenham Hotspur ESPN2, ESPN Deportes, RDS-HD, ESPN Cari…
Live 11:00am Birmingham City 2 - 2 West Ham United FoxSoccerTV
Live 11:00am Blackburn Rovers 2 - 1 Wigan Athletic FoxSoccerTV
Live 11:00am Blackpool 2 - 2 Everton FoxSoccerTV, Sportsnet East, Sportsnet On…
Live 11:00am Fulham 1 - 1 Aston Villa Fox Soccer Plus, FoxSoccerTV, GOL T
Live 11:00am Manchester United 2 - 1 Wolverhampton Wanderers FOX Deportes, Sportsnet World, ESPN + Br…
Live 11:00am Sunderland 2 - 0 Stoke City FoxSoccerTV
Spain - La Liga 
Live 3:00pm Real Sociedad 1 - 0 Racing Santander GolTV Canada, Canal+ Liga / HD, GOL T
Live 5:00pm Espanyol 1 - 0 Málaga DIRECTV, Canal+ Liga / HD, GOL T
Italy - Serie A 
Live 1:00pm Bologna 2 - 0 Lecce Fox Soccer Plus, FoxSoccerTV, BT Sport…
Live 3:45pm Inter Milan 1 - 1 Brescia Calcio FOX Deportes, ESPN2 Caribbean, BT Spo…
Germany - Bundesliga 
Live 10:30am Hamburger SV 2 - 1 Hoffenheim My German TV
Live 10:30am Eintracht Frankfurt 3 - 1 VfL Wolfsburg My German TV
Live 10:30am Borussia M'gladbach 3 - 3 Bayern München ESPN Deportes, My German TV
Live 10:30am SC Freiburg 1 - 0 1. FSV Mainz 05 My German TV
Live 10:30am 1. FC Nürnberg 3 - 1 1. FC Köln My German TV
France - Ligue 1 
Live 2:00pm Arles 3 - 2 Caen FoxSoccerTV
Live 2:00pm Bordeaux 1 - 1 Valenciennes FoxSoccerTV
Live 2:00pm Saint-Étienne 1 - 2 Lorient FoxSoccerTV
Live 2:00pm Sochaux 1 - 1 Auxerre FoxSoccerTV, TV5 Monde, EuroWorld Sport
Live 4:00pm Stade Rennes 1 - 1 Olympique Lyon FoxSoccerTV, EuroWorld Sport
Portugal - Primeira Liga 
Live 3:15pm Paços de Ferreira 0 - 1 Nacional Funchal
Live 5:15pm Portimonense 2 - 2 Academica de Coimbra
England - FA Cup 
Live 10:00am Harrow Borough 0 - 2 Chesterfield
*Round 1
FoxSoccerTV
Live 11:00am Barnet 0 - 0 Charlton Athletic
*Round 1
Star Sports
Live 11:00am Accrington Stanley 3 - 2 Oldham Athletic
*Round 1
Live 11:00am Bournemouth 5 - 3 Tranmere Rovers
*Round 1
Live 11:00am AFC Wimbledon vs Ebbsfleet
*Round 1
Live 11:00am Brentford 1 - 1 Aldershot Town
*Round 1
Live 11:00am Brighton & Hove Albion 0 - 0 Woking
*Round 1
Live 11:00am Bury 2 - 0 Exeter City
*Round 1
Live 11:00am Carlisle United 6 - 0 Tipton Town
*Round 1
Live 11:00am Chelmsford vs Hendon
*Round 1
Live 11:00am Cheltenham Town 1 - 0 Morecambe
*Round 1
Live 11:00am Colchester United 4 - 3 Bradford City
*Round 1
Live 11:00am Corby Town 1 - 1 Luton Town
*Round 1
Live 11:00am Dagenham & Redbridge 1 - 1 Leyton Orient
*Round 1
Live 11:00am Darlington 2 - 1 Bristol Rovers
*Round 1
Live 11:00am Dartford 1 - 1 Port Vale
*Round 1
Live 11:00am Fleetwood Town 1 - 1 Walsall
*Round 1
Live 11:00am Forest Green Rovers 0 - 3 Northampton Town
*Round 1
Live 11:00am Gillingham vs Dover
*Round 1
Live 11:00am Guiseley 0 - 5 Crawley Town
*Round 1
Live 11:00am Hartlepool United 0 - 0 Vauxhall Motors
*Round 1
Live 11:00am Havant & Waterlooville 0 - 2 Droylsden
*Round 1
Live 11:00am Hayes & Yeading vs Wycombe Wanderers
*Round 1
Live 11:00am Hereford United 5 - 1 Hythe Town
*Round 1
Live 11:00am Lincoln City vs Nuneaton
*Round 1
Live 11:00am Macclesfield Town 2 - 2 Southend United
*Round 1
Live 11:00am Mansfield Town 0 - 1 Torquay United
*Round 1
Live 11:00am Notts County 2 - 0 Gateshead
*Round 1
Live 11:00am Plymouth Argyle 0 - 4 Swindon Town
*Round 1
Live 11:00am Rotherham United 0 - 0 York City
*Round 1
Live 11:00am Rushden & Diamonds 0 - 1 Yeovil Town
*Round 1
Live 11:00am Southampton 2 - 0 Shrewsbury Town
*Round 1
Live 11:00am Stevenage 0 - 0 Milton Keynes Dons
*Round 1
Live 11:00am Stockport County 1 - 1 Peterborough United
*Round 1
Live 11:00am Tamworth 2 - 1 Crewe Alexandra
*Round 1
Live 11:00am Hayes & Yeading United 1 - 2 Wycombe Wanderers
Live 11:00am AFC Wimbledon 0 - 0 Ebbsfleet United
Live 11:00am Lincoln City 1 - 0 Nuneaton Town
Live 11:00am Chelmsford City 3 - 2 Hendon
Live 11:00am Swindon Supermarine 2 - 1 Eastwood Town
Live 11:00am Gillingham 0 - 2 Dover Athletic
Live 1:30pm Cambridge United 0 - 0 Huddersfield Town
*Kick-off at 13:30 EST
BT Sport ESPN
Mexico - Liga MX 
Live 7:00pm Jaguares 2 - 1 Atlas Azteca America
Live 7:00pm San Luis 1 - 1 Santos Laguna UniMás
Live 9:00pm Tigres UANL 0 - 1 Morelia
Live 9:00pm Guadalajara 0 - 0 Cruz Azul Telemundo
Live 9:00pm Pachuca 2 - 1 Querétaro FC UniMás
Live 11:00pm Atlante 0 - 1 América Telemundo
Chile - Primera Division 
Live 3:00pm Unión San Felipe 1 - 3 Universidad Católica
Live 5:00pm CD La Serena 1 - 0 Cobreloa Calama
Live 5:30pm Unión Española 3 - 0 Santiago Wanderers TV Chile
Live 5:30pm Everton Viña del Mar 1 - 1 Palestino Santiago
 Australia - A-League
 Belarus - Premier League
 Belgium - First Division A
 Brazil - Brasileirão
 Brazil - Serie B
 Bulgaria - Parva Liga
 China - Super League
 Colombia - Primera A
 Croatia - 1. HNL
 Cyprus - First Division
 Czech Republic - Synot Liga
 Denmark - Super Liga
 Ecuador - Primera A
 El Salvador - Primera Division
 England - National League
 Germany - Bundesliga 2
 Greece - Superleague
 Guatemala - Liga Nacional
 Hungary - NB1
 Israel - Ligat Ha'Al
 Italy - Serie B
 Japan - J1 League
 Libya - Libyan Premier League
 Mexico - Ascenso MX
 Moldova - Divizia Nationala
 Netherlands - Eredivisie
 Paraguay - Division Profesional
 Peru - Primera Division
 Poland - Ekstraklasa
 Portugal - LigaPro
 Romania - Liga I
 Russia - Premier League
 Scotland - Scottish Premiership
 Serbia - Super Liga
 Slovakia - Fortuna Liga
 Spain - Segunda Division
 Switzerland - Axpo Super League
 Turkey - Super Lig
 Ukraine - Premier League
 Uruguay - Primera Division
 World - Friendly
 World - Club Friendly
?  
USA/Canada - Major League Soccer 
Repeat 2:00pm San Jose Earthquakes vs New York Red Bulls
*Repeat from November 4, 2010
ESPN Deportes
Europe - UEFA Champions League 
Repeat 6:00am Valencia vs Rangers Fox Soccer Plus
England - Premier League 
Delay 1:00pm Sunderland vs Stoke City
Delay 1:00pm Birmingham City vs West Ham United FOX Deportes
Delay 5:00pm Blackpool vs Everton Fox Soccer Plus
Repeat 6:00pm Bolton vs Tottenham Hotspur
*Repeat from November 6, 2010
ESPN Deportes
Germany - Bundesliga 
Repeat 4:00pm Borussia M'gladbach vs Bayern München
*Repeat from November 6, 2010
ESPN Deportes
England - FA Cup 
Repeat 7:00pm 1st Round: Harrow Borough vs Chesterfield Fox Soccer Plus
Ecuador - Primera A 
Repeat 4:00pm Emelec Guayaquil vs El Nacional Quito Ecuavisa Internacional
England - Championship 
Delay 3:00pm Derby County vs Portsmouth Fox Soccer Plus
Repeat 9:00pm Middlesbrough vs Crystal Palace Fox Soccer Plus
Honduras - Liga Nacional 
Delay 3:00pm CD Motagua vs CDyS Vida Telecentro

Newsletter Signup »

Email: Why Signup?

Upcoming Top Matches »

Real MadridMay 26
2:45pm
Liverpool
ItalyMay 28
2:45pm
Saudi Arabia
PortugalMay 28
2:45pm
Tunisia
FranceMay 28
3:00pm
Ireland Republic
USAMay 28
6:30pm
Bolivia
MexicoMay 28
9:00pm
Wales
ArgentinaMay 29
7:00pm
Haiti
PeruMay 29
9:00pm
Scotland
FranceJun 1
3:00pm
Italy
Live Soccer TV App
Follow the game on the go
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

FIFA World Cup TV Schedules and Official Live Streaming Listings

Live Soccer TV does not host or provide any FIFA World Cup live streaming or videos on this website. We provide World Cup TV schedules of the official rights holders only, and link to the legal live streams where available. This website is not related, owned or affiliated with FIFA or any of the teams participating in World Cup. The World Cup TV schedule is geotargeted to your location. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the World Cup in your country, please visit the World Cup page for full details.
Group A
Jun 14 11:00amMoscow
Russia vs Saudi Arabia
Jun 15 8:00amYekaterinburg
Egypt vs Uruguay
Jun 19 2:00pmSaint Petersburg
Russia vs Egypt
Jun 20 11:00amRostov-on-Don
Uruguay vs Saudi Arabia
Jun 25 10:00amVolgograd
Saudi Arabia vs Egypt
Jun 25 10:00amSamara
Uruguay vs Russia
Group B
Jun 15 11:00amSaint Petersburg
Morocco vs Iran
Jun 15 2:00pmSochi
Portugal vs Spain
Jun 20 8:00amMoscow
Portugal vs Morocco
Jun 20 2:00pmKazan
Iran vs Spain
Jun 25 2:00pmSaransk
Iran vs Portugal
Jun 25 2:00pmKaliningrad
Spain vs Morocco
Group C
Jun 16 6:00amKazan
France vs Australia
Jun 16 12:00pmSaransk
Peru vs Denmark
Jun 21 8:00amSamara
Denmark vs Australia
Jun 21 11:00amYekaterinburg
France vs Peru
Jun 26 10:00amSochi
Australia vs Peru
Jun 26 10:00amMoscow
Denmark vs France
Group D
Jun 16 9:00amMoscow
Argentina vs Iceland
Jun 16 3:00pmKaliningrad
Croatia vs Nigeria
Jun 21 2:00pmNizhny Novgorod
Argentina vs Croatia
Jun 22 11:00amVolgograd
Nigeria vs Iceland
Jun 26 2:00pmRostov-on-Don
Iceland vs Croatia
Jun 26 2:00pmSaint Petersburg
Nigeria vs Argentina
Group E
Jun 17 8:00amSamara
Costa Rica vs Serbia
Jun 17 2:00pmRostov-on-Don
Brazil vs Switzerland
Jun 22 8:00amSaint Petersburg
Brazil vs Costa Rica
Jun 22 2:00pmKaliningrad
Serbia vs Switzerland
Jun 27 2:00pmMoscow
Serbia vs Brazil
Jun 27 2:00pmNizhny Novgorod
Switzerland vs Costa Rica
Group F
Jun 17 11:00amMoscow
Germany vs Mexico
Jun 18 8:00amNizhny Novgorod
Sweden vs Korea Republic
Jun 23 11:00amRostov-on-Don
Korea Republic vs Mexico
Jun 23 2:00pmSochi
Germany vs Sweden
Jun 27 10:00amKazan
Korea Republic vs Germany
Jun 27 10:00amYekaterinburg
Mexico vs Sweden
Group G
Jun 18 11:00amSochi
Belgium vs Panama
Jun 18 2:00pmVolgograd
Tunisia vs England
Jun 23 8:00amMoscow
Belgium vs Tunisia
Jun 24 8:00amNizhny Novgorod
England vs Panama
Jun 28 2:00pmKaliningrad
England vs Belgium
Jun 28 2:00pmSaransk
Panama vs Tunisia
Group H
Jun 19 8:00amSaransk
Colombia vs Japan
Jun 19 11:00amMoscow
Poland vs Senegal
Jun 24 11:00amYekaterinburg
Japan vs Senegal
Jun 24 2:00pmKazan
Poland vs Colombia
Jun 28 10:00amVolgograd
Japan vs Poland
Jun 28 10:00amSamara
Senegal vs Colombia
Knockout Stage

Round of 16
Jun 30 10:00amKazan
[1C] vs [2D]
Jun 30 2:00pmSochi
[1A] vs [2B]
Jul 1 10:00amMoscow
[1B] vs [2A]
Jul 1 2:00pmNizhny Novgorod
[1D] vs [2C]
Round of 16
Jul 2 10:00amSamara
[1E] vs [2F]
Jul 2 2:00pmRostov-on-Don
[1G] vs [2H]
Jul 3 10:00amSaint Petersburg
[1F] vs [2E]
Jul 3 2:00pmMoscow
[1H] vs [2G]
Quarter Final
Jul 6 10:00amNizhny Novgorod
[W49] vs [W50]
Jul 6 2:00pmKazan
[W53] vs [W54]
Jul 7 10:00amSamara
[W55] vs [W56]
Jul 7 2:00pmSochi
[W51] vs [W52]
Semi-final
Jul 10 2:00pmSaint Petersburg
[W57] vs [W58]
Jul 11 2:00pmMoscow
[W59] vs [W60]
Third place match
Jul 14 10:00amSaint Petersburg
[L61] vs [L62]
Final
Jul 15 11:00amMoscow
Final: FIFA World Cup 2018