Live Soccer TV

Live Soccer TV App for iOS
Live Soccer TV App for Android
Serbia

Serbia - Super Liga

Fixtures / Results / TV Schedules / Live Stream Listings


*All times are shown in your local time


Table

Pos.TeamMPWDLGFGAGDP
1 Bačka Palanka 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Crvena Zvezda 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Dinamo Vranje 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Mladost Lučani 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Napredak 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Partizan 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Proleter Novi Sad 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Rad Beograd 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Radnik Surdulica 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 Radnički Niš 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 Spartak Subotica 0 0 0 0 0 0 +0 0
13 Vojvodina 0 0 0 0 0 0 +0 0
14 Voždovac 0 0 0 0 0 0 +0 0
16 Čukarički 0 0 0 0 0 0 +0 0
Relegation Round

 

Top Scorers

PlayerTeamGoalsPenalties
Super Liga: Regular Season
A. PešićCrvena Zvezda 22 3
M. PavkovRadnicki Niš 19 8
R. BoakyeCrvena Zvezda 15 5
Đ. IvanovićSpartak Subotica 11 2
L. Tawamba KanaPartizan 11 0
A. LutovacRad Beograd 10 0
B. MatićMacva Šabac 10 1
M. SavkovićSpartak Subotica 10 1
L. ArsićVojvodina 9 1
D. GeorgijevićVoždovac 9 2
N. NikolićSpartak Subotica 9 1
O. OžegovićCukaricki 9 2
Z. TošićPartizan 8 1
M. TrifunovićMladost Lucani 8 1
I. ZlatanovićRadnik Surdulica 8 3
Super Liga: Championship Round
N. RadonjićCrvena Zvezda 5 0
S. BabićRadnicki Niš 4 1
M. DocićCukaricki 4 0
E. Mohamed BenCrvena Zvezda 4 0
I. N'DiayeNapredak 4 0
E. OkeuhieVojvodina 4 1
M. PavkovRadnicki Niš 4 1
L. ArsićVojvodina 3 0
D. JoveljićCrvena Zvezda 3 1
A. MašovićVoždovac 3 0
N. NikolićSpartak Subotica 3 2
A. PešićCrvena Zvezda 3 2
Slaviša StojanovićRadnicki Niš 3 1
Z. TošićPartizan 3 0
Đ. IvanovićPartizan 2 0
Super Liga: Relegation Round
I. ZlatanovićRadnik Surdulica 5 2
M. MrkaićJavor Ivanjica 4 0
M. VukadinovičZemun 4 0
N. MilinkovićMacva Šabac 3 1
P. PavlovićMladost Lucani 3 0
D. BjedovRad Beograd 2 0
D. ČekovićBacka Palanka 2 0
I. CvetkovićJavor Ivanjica 2 0
L. LukovićBacka Palanka 2 0
L. MićićBacka Palanka 2 0
B. MladenovićRad Beograd 2 0
N. PetrovićRad Beograd 2 1
V. SimićZemun 2 0
N. ŽakulaRadnik Surdulica 2 0
H. AmaniJavor Ivanjica 1 0

 

News

Costa Rica Can extract a draw
WhoScored.com (3 days ago)
Sports News in Brief: Eller tantalisingly close to Stanley Cup triumph
The Copenhagen Post - Danish news in english (2 weeks ago)

 

About Super Liga

The Serbian First League, also known as the PRVA Liga Srbija, is the country's football second tier league. The league, which is currently organized by the Football Association of Serbia, currently contains 18 teams.

Newsletter Signup »

Email: Why Signup?

Upcoming Top Matches »

FranceJun 21
11:00am
Peru
ArgentinaJun 21
2:00pm
Croatia
BrazilJun 22
8:00am
Costa Rica
NigeriaJun 22
11:00am
Iceland
SerbiaJun 22
2:00pm
Switzerland
BelgiumJun 23
8:00am
Tunisia
Korea RepublicJun 23
11:00am
Mexico
GermanyJun 23
2:00pm
Sweden
EnglandJun 24
8:00am
Panama
JapanJun 24
11:00am
Senegal
Live Soccer TV App
Follow the game on the go
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

FIFA World Cup TV Schedules and Official Live Streaming Listings

Live Soccer TV does not host or provide any FIFA World Cup live streaming or videos on this website. We provide World Cup TV schedules of the official rights holders only, and link to the legal live streams where available. This website is not related, owned or affiliated with FIFA or any of the teams participating in World Cup. The World Cup TV schedule is geotargeted to your location. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the World Cup in your country, please visit the World Cup page for full details.
Group A
Jun 14 11:00amMoscow
Russia 5 - 0 Saudi Arabia
Jun 15 8:00amYekaterinburg
Egypt 0 - 1 Uruguay
Jun 19 2:00pmSaint Petersburg
Russia 3 - 1 Egypt
Jun 20 11:00amRostov-on-Don
Uruguay vs Saudi Arabia
Jun 25 10:00amVolgograd
Saudi Arabia vs Egypt
Jun 25 10:00amSamara
Uruguay vs Russia
Group B
Jun 15 11:00amSaint Petersburg
Morocco 0 - 1 Iran
Jun 15 2:00pmSochi
Portugal 3 - 3 Spain
Jun 20 8:00amMoscow
Portugal vs Morocco
Jun 20 2:00pmKazan
Iran vs Spain
Jun 25 2:00pmSaransk
Iran vs Portugal
Jun 25 2:00pmKaliningrad
Spain vs Morocco
Group C
Jun 16 6:00amKazan
France 2 - 1 Australia
Jun 16 12:00pmSaransk
Peru 0 - 1 Denmark
Jun 21 8:00amSamara
Denmark vs Australia
Jun 21 11:00amYekaterinburg
France vs Peru
Jun 26 10:00amSochi
Australia vs Peru
Jun 26 10:00amMoscow
Denmark vs France
Group D
Jun 16 9:00amMoscow
Argentina 1 - 1 Iceland
Jun 16 3:00pmKaliningrad
Croatia 2 - 0 Nigeria
Jun 21 2:00pmNizhny Novgorod
Argentina vs Croatia
Jun 22 11:00amVolgograd
Nigeria vs Iceland
Jun 26 2:00pmRostov-on-Don
Iceland vs Croatia
Jun 26 2:00pmSaint Petersburg
Nigeria vs Argentina
Group E
Jun 17 8:00amSamara
Costa Rica 0 - 1 Serbia
Jun 17 2:00pmRostov-on-Don
Brazil 1 - 1 Switzerland
Jun 22 8:00amSaint Petersburg
Brazil vs Costa Rica
Jun 22 2:00pmKaliningrad
Serbia vs Switzerland
Jun 27 2:00pmMoscow
Serbia vs Brazil
Jun 27 2:00pmNizhny Novgorod
Switzerland vs Costa Rica
Group F
Jun 17 11:00amMoscow
Germany 0 - 1 Mexico
Jun 18 8:00amNizhny Novgorod
Sweden 1 - 0 Korea Republic
Jun 23 11:00amRostov-on-Don
Korea Republic vs Mexico
Jun 23 2:00pmSochi
Germany vs Sweden
Jun 27 10:00amKazan
Korea Republic vs Germany
Jun 27 10:00amYekaterinburg
Mexico vs Sweden
Group G
Jun 18 11:00amSochi
Belgium 3 - 0 Panama
Jun 18 2:00pmVolgograd
Tunisia 1 - 2 England
Jun 23 8:00amMoscow
Belgium vs Tunisia
Jun 24 8:00amNizhny Novgorod
England vs Panama
Jun 28 2:00pmKaliningrad
England vs Belgium
Jun 28 2:00pmSaransk
Panama vs Tunisia
Group H
Jun 19 8:00amSaransk
Colombia 1 - 2 Japan
Jun 19 11:00amMoscow
Poland 1 - 2 Senegal
Jun 24 11:00amYekaterinburg
Japan vs Senegal
Jun 24 2:00pmKazan
Poland vs Colombia
Jun 28 10:00amVolgograd
Japan vs Poland
Jun 28 10:00amSamara
Senegal vs Colombia
Knockout Stage

Round of 16
Jun 30 10:00amKazan
[1C] vs [2D]
Jun 30 2:00pmSochi
[1A] vs [2B]
Jul 1 10:00amMoscow
[1B] vs [2A]
Jul 1 2:00pmNizhny Novgorod
[1D] vs [2C]
Round of 16
Jul 2 10:00amSamara
[1E] vs [2F]
Jul 2 2:00pmRostov-on-Don
[1G] vs [2H]
Jul 3 10:00amSaint Petersburg
[1F] vs [2E]
Jul 3 2:00pmMoscow
[1H] vs [2G]
Quarter Final
Jul 6 10:00amNizhny Novgorod
[W49] vs [W50]
Jul 6 2:00pmKazan
[W53] vs [W54]
Jul 7 10:00amSamara
[W55] vs [W56]
Jul 7 2:00pmSochi
[W51] vs [W52]
Semi-final
Jul 10 2:00pmSaint Petersburg
[W57] vs [W58]
Jul 11 2:00pmMoscow
[W59] vs [W60]
Third place match
Jul 14 10:00amSaint Petersburg
[L61] vs [L62]
Final
Jul 15 11:00amMoscow
Final: FIFA World Cup 2018