Live Soccer TV

Live Soccer TV App for iOS
Live Soccer TV App for Android
England

England - League Two

Fixtures / Results / TV Schedules / Live Stream Listings


*All times are shown in your local time

Table

Pos.TeamMPWDLGFGAGDPForm
1 Accrington Stanley 46 29 6 11 76 46 +30 93 LWLWW
2 Luton Town 46 25 13 8 94 46 +48 88 DWDWW
3 Wycombe Wanderers 46 24 12 10 79 60 +19 84 WWLDW
4 Exeter City 46 24 8 14 64 54 +10 80 WLDWD
5 Notts County 46 21 14 11 71 48 +23 77 DLWWW
6 Coventry City 46 22 9 15 64 47 +17 75 DWLWW
7 Lincoln City 46 20 15 11 64 48 +16 75 DLWWD
8 Mansfield Town 46 18 18 10 67 52 +15 72 DWDWD
9 Swindon Town 46 20 8 18 67 65 +2 68 WDLLD
10 Carlisle United 46 17 16 13 62 54 +8 67 DWDDD
11 Newport County 46 16 16 14 56 58 -2 64 DLWWL
12 Cambridge United 46 17 13 16 56 60 -4 64 WLDWW
13 Colchester United 46 16 14 16 53 52 +1 62 LDLLL
14 Crawley Town 46 16 11 19 58 66 -8 59 DLDLW
15 Crewe Alexandra 46 17 5 24 62 75 -13 56 WWWLW
16 Stevenage 46 14 13 19 60 65 -5 55 LWLLD
17 Cheltenham Town 46 13 12 21 67 73 -6 51 LLLLW
18 Grimsby Town 46 13 12 21 42 66 -24 51 WWWDW
19 Yeovil Town 46 12 12 22 59 75 -16 48 DLDLL
20 Port Vale 46 11 14 21 49 67 -18 47 LLDWL
21 Forest Green Rovers 46 13 8 25 54 77 -23 47 LLDWW
22 Morecambe 46 9 19 18 41 56 -15 46 DLDLD
23 Barnet 46 12 10 24 46 65 -19 46 WWWDW
24 Chesterfield 46 10 8 28 47 83 -36 38 LWLLL
Promotion
Promotion Play-off
Relegation

 

Top Scorers

PlayerTeamGoalsPenalties
League Two: Regular Season
B. KeeAccrington Stanley 25 8
M. EisaCheltenham Town 23 0
M. McNultyCoventry City 23 4
D. HyltonLuton Town 21 5
C. DoidgeForest Green Rovers 20 1
J. CollinsLuton Town 19 2
K. DennisChesterfield 19 4
J. StockleyExeter City 19 1
A. AkinfenwaWycombe Wanderers 17 0
T. PopePort Vale 17 4
K. JacksonAccrington Stanley 16 0
J. GrantNotts County 15 0
K. HemmingsMansfield Town 15 2
D. NewtonStevenage 14 0
D. RoseMansfield Town 14 0
League Two: Final Stage
H. BoatengExeter City 1 0
J. ForteNotts County 1 0
M. GreenLincoln City 1 0
R. HarleyExeter City 1 0
M. McNultyCoventry City 1 1
J. StockleyExeter City 1 0

Channels licensed to broadcast League Two in United States

iFollow
Season: 2017-2018
Up to 46 live matches for each of the following League Two clubs: Barnet, Cambridge United, Carlisle United, Cheltenham Town, Chesterfield, Colchester United, Coventry City, Crawley Town, Crewe Alexandra, Exeter City, Grimsby Town, Lincoln City, Luton Town, Mansfield Town, Morecambe, Newport Town, Notts County, Port Vale, Stevenage, Swindon Town, Wycombe Wanderers and Yeovil Town.

 

News

All 12 English Football League Playoffs to be shown live on ESPN+
Live Soccer TV
ESPN+ will show all the upcoming playoff matches in the Championship, EFL League One, and EFL League Two.
SPORT
BBC Sport (4 days ago)
“A
The Guardian (blog) (1 hour ago)

 

About League Two

Football League Two (often referred to as League Two for short or Npower League 2 for sponsorship reasons) is the third-highest division of The Football League and fourth-highest division overall in the English football league system.

Newsletter Signup »

Email: Why Signup?

Upcoming Top Matches »

Real MadridMay 26
2:45pm
Liverpool
ItalyMay 28
2:45pm
Saudi Arabia
PortugalMay 28
2:45pm
Tunisia
FranceMay 28
3:00pm
Ireland Republic
USAMay 28
6:30pm
Bolivia
MexicoMay 28
9:00pm
Wales
ArgentinaMay 29
7:00pm
Haiti
PeruMay 29
9:00pm
Scotland
FranceJun 1
3:00pm
Italy
Live Soccer TV App
Follow the game on the go
Download the Live Soccer TV App for
iPhone and Android
Live Soccer TV App for iOSLive Soccer TV App for Android

FIFA World Cup TV Schedules and Official Live Streaming Listings

Live Soccer TV does not host or provide any FIFA World Cup live streaming or videos on this website. We provide World Cup TV schedules of the official rights holders only, and link to the legal live streams where available. This website is not related, owned or affiliated with FIFA or any of the teams participating in World Cup. The World Cup TV schedule is geotargeted to your location. If you wish to see which TV channels broadcast and/or stream the World Cup in your country, please visit the World Cup page for full details.
Group A
Jun 14 11:00amMoscow
Russia vs Saudi Arabia
Jun 15 8:00amYekaterinburg
Egypt vs Uruguay
Jun 19 2:00pmSaint Petersburg
Russia vs Egypt
Jun 20 11:00amRostov-on-Don
Uruguay vs Saudi Arabia
Jun 25 10:00amVolgograd
Saudi Arabia vs Egypt
Jun 25 10:00amSamara
Uruguay vs Russia
Group B
Jun 15 11:00amSaint Petersburg
Morocco vs Iran
Jun 15 2:00pmSochi
Portugal vs Spain
Jun 20 8:00amMoscow
Portugal vs Morocco
Jun 20 2:00pmKazan
Iran vs Spain
Jun 25 2:00pmSaransk
Iran vs Portugal
Jun 25 2:00pmKaliningrad
Spain vs Morocco
Group C
Jun 16 6:00amKazan
France vs Australia
Jun 16 12:00pmSaransk
Peru vs Denmark
Jun 21 8:00amSamara
Denmark vs Australia
Jun 21 11:00amYekaterinburg
France vs Peru
Jun 26 10:00amSochi
Australia vs Peru
Jun 26 10:00amMoscow
Denmark vs France
Group D
Jun 16 9:00amMoscow
Argentina vs Iceland
Jun 16 3:00pmKaliningrad
Croatia vs Nigeria
Jun 21 2:00pmNizhny Novgorod
Argentina vs Croatia
Jun 22 11:00amVolgograd
Nigeria vs Iceland
Jun 26 2:00pmRostov-on-Don
Iceland vs Croatia
Jun 26 2:00pmSaint Petersburg
Nigeria vs Argentina
Group E
Jun 17 8:00amSamara
Costa Rica vs Serbia
Jun 17 2:00pmRostov-on-Don
Brazil vs Switzerland
Jun 22 8:00amSaint Petersburg
Brazil vs Costa Rica
Jun 22 2:00pmKaliningrad
Serbia vs Switzerland
Jun 27 2:00pmMoscow
Serbia vs Brazil
Jun 27 2:00pmNizhny Novgorod
Switzerland vs Costa Rica
Group F
Jun 17 11:00amMoscow
Germany vs Mexico
Jun 18 8:00amNizhny Novgorod
Sweden vs Korea Republic
Jun 23 11:00amRostov-on-Don
Korea Republic vs Mexico
Jun 23 2:00pmSochi
Germany vs Sweden
Jun 27 10:00amKazan
Korea Republic vs Germany
Jun 27 10:00amYekaterinburg
Mexico vs Sweden
Group G
Jun 18 11:00amSochi
Belgium vs Panama
Jun 18 2:00pmVolgograd
Tunisia vs England
Jun 23 8:00amMoscow
Belgium vs Tunisia
Jun 24 8:00amNizhny Novgorod
England vs Panama
Jun 28 2:00pmKaliningrad
England vs Belgium
Jun 28 2:00pmSaransk
Panama vs Tunisia
Group H
Jun 19 8:00amSaransk
Colombia vs Japan
Jun 19 11:00amMoscow
Poland vs Senegal
Jun 24 11:00amYekaterinburg
Japan vs Senegal
Jun 24 2:00pmKazan
Poland vs Colombia
Jun 28 10:00amVolgograd
Japan vs Poland
Jun 28 10:00amSamara
Senegal vs Colombia
Knockout Stage

Round of 16
Jun 30 10:00amKazan
[1C] vs [2D]
Jun 30 2:00pmSochi
[1A] vs [2B]
Jul 1 10:00amMoscow
[1B] vs [2A]
Jul 1 2:00pmNizhny Novgorod
[1D] vs [2C]
Round of 16
Jul 2 10:00amSamara
[1E] vs [2F]
Jul 2 2:00pmRostov-on-Don
[1G] vs [2H]
Jul 3 10:00amSaint Petersburg
[1F] vs [2E]
Jul 3 2:00pmMoscow
[1H] vs [2G]
Quarter Final
Jul 6 10:00amNizhny Novgorod
[W49] vs [W50]
Jul 6 2:00pmKazan
[W53] vs [W54]
Jul 7 10:00amSamara
[W55] vs [W56]
Jul 7 2:00pmSochi
[W51] vs [W52]
Semi-final
Jul 10 2:00pmSaint Petersburg
[W57] vs [W58]
Jul 11 2:00pmMoscow
[W59] vs [W60]
Third place match
Jul 14 10:00amSaint Petersburg
[L61] vs [L62]
Final
Jul 15 11:00amMoscow
Final: FIFA World Cup 2018